IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2771  
Стар 15th April 2011, 18:06
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

aniK, чак "чудесно" не, но се справям. Имах прегрешения с малко масло и други неща (месо не съм яла), но като цяло добре карам постите.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #2772  
Стар 15th April 2011, 18:39
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Не съм в застой МамаМия, но бях. За това се принудих да записвам всяка трошица И даде резултат.

За днес под твое "давление" смених закуската. 67 гр. хляб "Bio Vollkorn-Brot" на "Mestemacher" /ако това говори на някой нещо/ Гаден и скъп е, но тъй като го взимам за мъжа ми се включих и аз.
Отгоре го намазах с лютеница. 5 маслини. Не съм смятала кал. защото нямам и представа колко лютеница трябва, за да се намаже филийката хляб.
Обяд: салата и сирене - като вчера.
Вечеря: салата с печена скумрия - пак като вчера.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #2773  
Стар 15th April 2011, 18:59
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

мауз, аз никъде не съм твърдяла, че си в застой
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #2774  
Стар 15th April 2011, 19:54
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Sorry, обърках поста ти с този на Аник
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #2775  
Стар 15th April 2011, 21:49
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

мауз, губиш си времето... Това сумиране на калориите е излишно. Продуктите са различни и съдържанието на въглехидрати, мазнини, белтъчини, фибри също. Тях защо не ги смяташ? Един пример ти давам за друго пояснение - 1 ден ядеш само банани и пълнозърнест хляб, 2-ри ден - само бял хляб с масло и сирене. Броя калории може да е равен, но състава на храните и ефекта върху тялото са различни. Втори пример - пак същите дни и храни, но различни количества. Бананите и п.хляб да са 3 пъти по-малко като количество и калории. Въпреки това ползата за тялото ще е повече от 2-рия ден.

Гледам явно се водиш по някакви калкулатори колко калории са ти необходими. Всеки ден еднакво количество ли ти трябва за всеки отделен ден? Как изчисляваш колко ти трябва? Как изчисляваш колко си усвоила? Няма как... Губене на време е всичко това. Показатели за смятане бая, но смисъл от сумирания няма.

Големината на необходимите порции е съвсем друго нещо.
Отговори с цитат
  #2776  
Стар 15th April 2011, 22:14
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

aniK, при мен цикълът винаги се забавя и намалява като продължителност след такива гладувания и въобще промени в хранителния режим. Постите също ми оказват влияние, и сега е така.

За вчера менюто:
закуска - варен ориз; чаща бадемово мляко
обяд - варен картоф със зелена салата;
следобедна закуска - филия хляб с тахан и мед
вечеря - задушени зеленчуци;
Отговори с цитат
  #2777  
Стар 16th April 2011, 08:59
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mindbender Виж мнението
мауз, губиш си времето... Това сумиране на калориите е излишно. Продуктите са различни и съдържанието на въглехидрати, мазнини, белтъчини, фибри също. Тях защо не ги смяташ? Един пример ти давам за друго пояснение - 1 ден ядеш само банани и пълнозърнест хляб, 2-ри ден - само бял хляб с масло и сирене. Броя калории може да е равен, но състава на храните и ефекта върху тялото са различни. Втори пример - пак същите дни и храни, но различни количества. Бананите и п.хляб да са 3 пъти по-малко като количество и калории. Въпреки това ползата за тялото ще е повече от 2-рия ден.

Гледам явно се водиш по някакви калкулатори колко калории са ти необходими. Всеки ден еднакво количество ли ти трябва за всеки отделен ден? Как изчисляваш колко ти трябва? Как изчисляваш колко си усвоила? Няма как... Губене на време е всичко това. Показатели за смятане бая, но смисъл от сумирания няма.

Големината на необходимите порции е съвсем друго нещо.
ОК! Съгласна. От какво тогава да се водя? Изпринтвах си твоята таблица за съвместимостта на продуктите /благодаря, за която/. Как тогава да сметна количеството?
Вече споменах годините и начина си на живот. Не съм много навътре с нета и не намирам къде да си сметна нещата по-точно, пък и да е на български.
Ако ти ми помогнеш ще съм задължена и благодарна.
Сама няма да се справя.
Старая се, но разбирам, че е напразно, неправилно, губивреме и до нищо не ме води.
Та - help
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #2778  
Стар 16th April 2011, 16:47
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране Менюто ми за вчера, петък:

500 мл топла вода с лимон
Закуска: ов. ядки със сушени боровинки, бадеми и мед.
Обяд: супа броколи, салата маруля и 2 филии хляб Езекиел.
Вечеря: постни лозови сърмички с 2 филии Езекиел.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #2779  
Стар 16th April 2011, 16:56
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Мауз, за количеството храна, според мен не е необходимо толкоз да го смяташ, а просто за себе си да прецениш какво количество храна е добре. Целта е никога да не се преяжда и винаги да ставаш леко гладна от масата. Чувството за ситост ще дойде малко след това, до колкото съм чела отнема около 10-15 минути докато сигнала от стомаха, че е пълен се регистрира в мозъка. Дано не съм написала някаква генерална глупост. Според мен няма какво толкова да смяташ. Хапвай си нормални за теб количества. Ти самата си писала, че не можеш да поемаш големи количества храна. Тогава хапвай по по-малко, но по-често. Закуска, обяд и вечеря с една или две междинни и би трябвало да си окей.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #2780  
Стар 16th April 2011, 18:03
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Благодаря МамаМия, точно това започнах да правя от днес.
Наблягам на салатите. Хапвам хляб сутрин.

А това което си написала съм го чела и аз. Така е! Ставаш преди да си се натъпкал.
Твоето меню е хубаво. Малко ми се вижда, но ти знаеш по-добре.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:51.