IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #681  
Стар 12th December 2010, 17:38
perfection searcher perfection searcher не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 20
По подразбиране

Това искаш да кажеш, ме ми е търкало прекалено към венците ли?
Аз наистина си ги мих хоризонтално търкам наляво надясно, после обръщам чектата и вертикално нагоре надолу... но толкова години ми вършеше перфектна работа.... а сега вече внамавам, обърках се, не знам как... хем щом вече има проблем трябва да се четка добре, за да не направят бактерии и тн кариес, хем като четкам влошавам и проблема... и затова си мисля, че нещо тр да се направи, но не знам какво и търся добър зъболекар, който да знае. А би трябвало всички да са такива.
Отговори с цитат
  #682  
Стар 12th December 2010, 18:56
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от perfection searcher
... но толкова години ми вършеше перфектна работа....
нали нямаш предвид, че ползваш четката си с години?
Отговори с цитат
  #683  
Стар 12th December 2010, 18:58
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

и въобще четката за зъби се сменя най-късно на два месеца - така че до промяна на формата не би трябвало да се стига
Отговори с цитат
  #684  
Стар 12th December 2010, 19:03
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Е как ! То си е интструмент- сентимент. Подарък за абитурентския бал
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #685  
Стар 12th December 2010, 19:47
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Значи стоматоложката ти е права.Натискаш прекалено силно,но не това е важно за доброто почистване.Иска се правилна техника и минимум 3 мин. време.Като за начало си купи мека четка за чувствителни венци и зъби,и не натискай толкова силно.Подбирай и пастите.Ако те притеснява,че така няма да ги почистиш добре,от аптеката си вземи разтвор,който оцветява плаката.
Отговори с цитат
  #686  
Стар 12th December 2010, 23:05
perfection searcher perfection searcher не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
Цитирай:
Първоначално написано от perfection searcher
... но толкова години ми вършеше перфектна работа....
нали нямаш предвид, че ползваш четката си с години?
Не. Имам предвид, че толкова години миенето на зъбите по този начин ми вършеше работа, а не с конкретна четка, разбира се. Мисля, че е близко до ума
Отговори с цитат
  #687  
Стар 12th December 2010, 23:11
perfection searcher perfection searcher не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 20
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Bril
Значи стоматоложката ти е права.Натискаш прекалено силно,но не това е важно за доброто почистване.Иска се правилна техника и минимум 3 мин. време.Като за начало си купи мека четка за чувствителни венци и зъби,и не натискай толкова силно.Подбирай и пастите.Ако те притеснява,че така няма да ги почистиш добре,от аптеката си вземи разтвор,който оцветява плаката.
Да, аз ги мих за минута някъде, обаче наистина интензивно.
Обаче с вече нанесените поражения какво да правя? Емайла няма от само себе си да се възстанови... а и разрушението ще продължи надолу с времето, аз го усещам. А не искам на 6те ми предни зъба кариеси горе, харесвам си ги. Но защо ги нямаше и изведнъж се появиха? Ако е от четкането според мен би трябвало постепенно да се види това, а не изведнъж и на няколко зъба...
Може ли да се сложат например силанти? Или да се прави физиотерапия на зъбите, йонофоруза например?
Отговори с цитат
  #688  
Стар 13th December 2010, 10:11
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Това,което Ви трябва е преглед,след който да стане ясно какъв е проблема,тъй като тук можем да си говорим врели не кипели до другиден!
Емайла няма да се възстанови сам,това е ясно на всички...Има варианти обаче,чрез които може това да стане,в зависимост от степента на увреда.Хубаво е,че сте го забелязали на ранен етап(надявам се),което би могло да е от полза!
п.п. избелвани ли са зъбите Ви??
Отговори с цитат
  #689  
Стар 14th December 2010, 01:14
perfection searcher perfection searcher не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 20
По подразбиране

Не, не са избелвани, но са си бели.

Аз бях на преглед, но тази нищо не ми препоръча освен четкане по различен начин, както казах. Питах я 10 пъти какво може да се направи, но изглежда тя разбира само от лекуване на скапани зъби и нищо друго. И сега не знам при кой зъболекар да отида, ето това е въпросът. В процес на търсене съм, защото ако и следващият ми каже същото и тн да си ходя от зъболекар на зъболекар и никаква полза... Затова и пиша тук - някой да ми препоръча зъболекар от Сф, който си разбира от работата, може би бих предпочела жена. И другото - да ми кажете варианти на какво може да се дължи проблема и на какво може да се направи, за да знам дали този следващ зъболекар ми предоставя цялата информация или отново е некомпетентен. Иначе ясно, че ще ходя.
Отговори с цитат
  #690  
Стар 14th December 2010, 01:17
perfection searcher perfection searcher не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 20
По подразбиране

И какви са тези варианти?
Четох за tooth mousse, за силанти?
Йонофореза чувам от майка ми, че нейна приятелка преди години си е правила след като от твърде много пиене на сок от лимон й се е поразрушил емайла. Вече сигурно има и други варианти? Ясно, че няма да са всички за моя случая подходящи, но избройте ми, за да съм информирана.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:55.