IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #711  
Стар 18th December 2010, 17:58
perfection searcher perfection searcher не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 20
По подразбиране

И сега - моля тук пишещите да ми препоръчат зъболекари от София, които могат добре да изработят и които не работят на някакви супер високи цени. Все пак качеството е на първо място от значение, цената на второ.

И другото - при естетичен стоматолог ли трябва до отида или... как да разбера кого го бива?
Отговори с цитат
  #712  
Стар 21st December 2010, 09:28
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ами когато видиш някой,на който въпросния зъболекар е правил зъбите
Или снимки преди/след
Успех в търсенето!
Отговори с цитат
  #713  
Стар 19th January 2011, 00:34
yoankata yoankata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: London
Мнения: 4
Изпратете съобщение чрез ICQ до yoankata Изпратете съобщение чрез MSN до yoankata
По подразбиране az predpochitam keramika

Към zvezdichka: аз като пациент ще Ви отговоря, тъй като не съм стоматолог, но пък за сметка на това имам из устата си и бондинг и металокерамика и чиста керамика!
Бондинга е евтино и бързо решение, но е мн нетраен - на мен белите пломби ми се развалят бързо; освен това е по-крехък и не държи зъба, ако е изграден.
Керамиката от друга страна е доста по здрава, ако е циментирана като хората; издържа мн години - до 15 спокойно, в сравнение с бондинга - до макс 5год.
Металокерамиката е боклук, който в българия масово ръгат в устите на хората, защото се изработва по-етино и по-лесно. Тия корони правят джобове като стой та гледай! Вадех си от венеца парчета пиле и грах - можех спестяванията да си държа в тоя джоб и ни конец ни нищо помагаше. Отдолу стават кариеси и мизерии И особено при непрагово, а коносовидно изпиляване, както отново правят често, за по лесно. Металокерамиката е ужасна грозотия, изкуствена работа от километри, ако не се вижда аиде, а на мен усмивката ми от ухо до ухо...
Чистата керамика вече, и при прагово изпиляване, е просто естетика и комфорт. И корона и инлей имам и просто все едно нищо няма, а джоба на венеца за 1 седмица ми мина. Керамиката при корони и инлей също може да пасне на зъба най-добре и плътно и да не пуска вторичен кариес отдолу, както и бондинга междувпрочем редовно прави и ако не се правят рентгени се изпуска зъба (както ми се е случвало).
Не знам защо хората все се стресират от корони и към тия пломби ги дърпа??? Било изкуствено - че то пломбата естествено ли е???? КАто почне в устата ти зъболекар да работи, няма естествено. Естествено е на полето и в гората и при болен зъб се бие шут в устата и дано избием болния зъб Бондинга просто е по-евтина и директна ресторация. Ако е специалист човека короната или инлея заспива на място и краси устата и си е здрава (и може и жив да се запази зъба от добър зъболекар и достатъчно дентин)!
Др Венелинов и Др Явор да си кажат мнението, но аз ако мога всички пломби бих си сменила на онлеи!! Ако има парички ще се керамизирам не ами и втори ред зъби ще си вкарам!
Отговори с цитат
  #714  
Стар 19th January 2011, 00:51
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Всъщност в медицината има два термина:
ПОКАЗАНИЯ и ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ.

Това означава, че дадена дейност може да се прави при определени ситуации, а при други даже е зле.
От друга страна проблемите при бондинг, металокерамика, керамика-онлеи, инлеи, корони са проблем на оператора, а не на самата технология.
Аз лично бих искал само естествени зъби в устата си.
Всичко опира до гледната точка.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #715  
Стар 30th January 2011, 21:11
petq2011 petq2011 не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: varna
Мнения: 1
По подразбиране

iskam da popitam д-р Венелинов kakva e cenata na facetite i na zabnata svetulka.i koe e po dobro re6enie za moite zabi.iskam da mi dadete konsultaciq tai kato ne si haresvam usmivkata i iskam da q opravq a skoro gledah edno predavane kadeto davaha za faceti.moite zabi predimno prednnite otgore ediniq centralen e s metalo keramika a drigite do nego sa s plombi no neumartveni.iskami se da gi opravq no ne znam koe e po dobro re6enie za men bihte li me posavetvali.intereseva me sa6to vav varna kade se pravqt tezi proceduri dali svi4ki stamotolozi gi pravqt.blagodarq predvaritelno za otgovora
Отговори с цитат
  #716  
Стар 19th February 2011, 04:15
Аватара на vivavili
vivavili vivavili не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 63
По подразбиране ринопластиката и фасетите

Здравейте,
планирам да си поставя фасети на горните поне шест зъба + долните шест зъба. Но също така имам желание след време, когато имам възможност , да се подложа на ринопластика. Притеснява ме това дали операцията на носа може да навреди на фасетите ми, все пак се чупи , пии костта.
Ще се радвам стоматолозите от форума да дадат мнението си. Благодаря.
Отговори с цитат
  #717  
Стар 19th February 2011, 18:36
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Единственият риск за фасетите е от интубационната тръба за упойката,която често се случва да чупи зъби.Просто трябва преди операцията изрично да им кажеш ,че имаш такива зъби и да предупредиш анестезиолога.
Това е
Отговори с цитат
  #718  
Стар 19th February 2011, 18:45
Аватара на vivavili
vivavili vivavili не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 63
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Единственият риск за фасетите е от интубационната тръба за упойката,която често се случва да чупи зъби.Просто трябва преди операцията изрично да им кажеш ,че имаш такива зъби и да предупредиш анестезиолога.
Това е

Значи ако се предупреди няма опасност да им се навреви..., а аз мислех, че риска е повече от чупенето на носа?
Благодаря Ви за отговора. Ако има и други мнение...
Отговори с цитат
  #719  
Стар 20th February 2011, 03:22
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не...рискът е по-скоро в това,което си говорихме
Стига при чупенето на носа ,тоя дето ше го чупи да е добре с очите и да го уцели
При нас е имало случаи при обща анестезия да има паднали зъби ,случва се и за това трябва да се има предвид
Отговори с цитат
  #720  
Стар 20th February 2011, 11:40
Аватара на vivavili
vivavili vivavili не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 63
По подразбиране а

Ха-ха , дано да го уцели.... Благодаря ти.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:35.