IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 19th June 2006, 16:49
Astela Astela не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 359
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от uspeh
Аз не знам да се ибелват зъби с ултразвук, знам само, че се почиства зъбен камък и налепи, ама може...
Относно избелващите пасти - в "Пластична хирургия" има една тема Козметична стоматология , че там четох какво беше казал един зъболекар Д-р Венелинов - че избелващите пасти са вредни, защото едните са с микрогранули, които рушат зъбния емайл, а другите са с химически агенти в тях и пак вредят на емайла. Нещо такова беше... който иска по точно, да разгледа темата.
Хм..Да ви кажа всеки казва различно.Вече не знаеш на кой на вярваш и какво да ползваш..Аз ползвам избелващата паста на Vademecum и съм си доволна от нея,а и зъболекарката ми каза,че ми влияе добре на зъбите.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 20th June 2006, 07:49
mays mays не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Silistra
Мнения: 383
Изпратете съобщение чрез Yahoo до mays
По подразбиране 4

имам ги и двете и са перфектни.В факултета зъболекарките се шашнаха.Пастата е около 6$ и я ползва всеки от семейството и е все пълна тубичката.Много малко се сипва в трай , които предварително е моделиран за вашите заби в гореща вода за 3 sec., след което се поставя върху зъбите за 1- 1 1/2 h.Веднъж на 24 часа.резултата е мн. добър.Поръчайте си я.А лентите на CREST са май на първо място от избелващите продукти засега.Можеш да излезеш с тях и в центъра стига да не говорите.Не се забелязват.
__________________
take a risk
Отговори с цитат
  #23  
Стар 20th June 2006, 20:13
sladka_blondinka sladka_blondinka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: градът на липите
Мнения: 191
По подразбиране Re: 4

Цитирай:
Първоначално написано от mays
имам ги и двете и са перфектни.В факултета зъболекарките се шашнаха.Пастата е около 6$ и я ползва всеки от семейството и е все пълна тубичката.Много малко се сипва в трай , които предварително е моделиран за вашите заби в гореща вода за 3 sec., след което се поставя върху зъбите за 1- 1 1/2 h.Веднъж на 24 часа.резултата е мн. добър.Поръчайте си я.А лентите на CREST са май на първо място от избелващите продукти засега.Можеш да излезеш с тях и в центъра стига да не говорите.Не се забелязват.
дай малко повече инфо за тези ленти на CREST-каква е цената им,от къде могат да се закупят?
__________________
Една усмивка не коства нищо, а дава толкова много. Тя трае само миг, а понякога спомена за нея е вечен. Никой не е толкова богат, че да се откаже напълно от нея и никой не е така беден, че да не може да я дава!
Отговори с цитат
  #24  
Стар 20th June 2006, 21:52
mays mays не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2006
Град: Silistra
Мнения: 383
Изпратете съобщение чрез Yahoo до mays
По подразбиране 3

има ги навсякъде . Wallgreens sashto. Crest са 30$ 30бр. за долни и 30 бр. за горни.А пастата сякаш по ми харесва макар че е по евтина, но тя се оскапиява защото трябва да си купите и гумените трай дето им викат .Те се моделират за 3 sec в гореща вода.Ами това е.Убедена съм че всеки има познат в САЩ.Просто ги помолете да ви купят на идване към БГ. А между другото има цели секции в магазините за избелващи продукти в домашни условия.И сам убедена че тук зъболекарите ви одират кожите за тези така желани процедури.А в Америка няма човек който да няма в хладилника си спринцовки с гел за избелване.Понякога се продават в дозирани спринцовки .и е трайно на зъбите резултата
__________________
take a risk
Отговори с цитат
  #25  
Стар 20th June 2006, 21:53
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Това което намерих за лентичките - имало ги по аптеките и се казват Crest Strips или Whitestrips-Crest.
Намерих и 2 сайта:
http://www.vestodent.com/brite_smile.htm
http://www.zabolekar.info/estetika.html
който иска да ги види.
И в един български форум намерих следното мнение:
"ZOOM - а, доколкото знам е напълно безопасен метод за избелване. Отнема не повече от час и половина. Процедурата е следната - нанася се гел на зъбите, като устните и венците са изолирани. Срещу вече намазаните зъбуи се включва плазмена лампа, чиято спешъл светлина помага на избелващия гел да проникне в зъбите..... Това е))

Има един кабинет, за където знам, че се прилага Zoom метода. Намира се на Стамболийски 127...
"
__________________
...
Отговори с цитат
  #26  
Стар 20th June 2006, 22:56
sladka_blondinka sladka_blondinka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2006
Град: градът на липите
Мнения: 191
По подразбиране

мерси за изчерпателното инфо
__________________
Една усмивка не коства нищо, а дава толкова много. Тя трае само миг, а понякога спомена за нея е вечен. Никой не е толкова богат, че да се откаже напълно от нея и никой не е така беден, че да не може да я дава!
Отговори с цитат
  #27  
Стар 21st June 2006, 11:01
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Почистването с УлтраЗвук няма нищо общо с избелването,освен ,че задължително го предхожда в процедурата.Цените са от 200 до 700лв по желание на пациента Ефектът е забележим веднага след процедурата и е траен в зависимост от това колко кафе и др. оцветяващи продукти приемате.Около 2 години.Хубаво е след избелване зъбките да се флуорират и да се заменят стари пломби с по-бели,отговарящи по цвят на постигнатия при избелването...
Ако имате въпроси,свързани със зъбки въобще пишете ЛС
Отговори с цитат
  #28  
Стар 21st June 2006, 14:43
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

yavor, може ли да обясниш точно за ZOOM-а (за да не ти се изредим всички на ЛС ) и за другите избелващи методи и ако може плюсове и минуси и кой най-преповъчваш
__________________
...
Отговори с цитат
  #29  
Стар 23rd June 2006, 10:47
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Най-общо има два вида избелване:
1.В домашни условия ,което става по-бавно,по-евтино е и ефектът е по-слаб(като постигнати нюанси) ..Изработва се шина(индивидуална) ,като боксъорска и в нея се поставя избелващият гел,който седи там известно време(според показанията на производителя).
2.Избелване в клинични условия-става за 1-2 часа,по-скъп метод и постигнатите нюанси са повече.Тряйността на избелването е 2-3 госини,като след излизането от кабинета зъбите започват да си възвръщат стария цвят(но това не значеи ,че за 5 дена ще са същите-2-3 години!)..зависи и от количествата кафе,червено вино,оцветени сокове и други продукти,тъпкани с пигменти и бои които приемате..
Показанията са индивидуални и свързани със състоянието на зъбите като цяло,цвят на зъбите(колко биха се избелили)-по-белите зъби по-трудно се избелват..броя на пломбите и състоянието им.
"Умъръвените" зъби също могат да се избелят(когато са посивяли,порозовяли или посиняли) и ефектът тогава е най-демонстративен,цената е по-ниска,но говорим само за "мъртви" зъби,наречени още и девитализирани или народному-зъби ,на които име ваден "нерва"..
Съществуват и други начини един или група зъби да са по-добре изглеждащи и по-бели:
Т.нар. БОНДИНГ е начин да се постигне гореспоменатия ефект,с помощта ан фотополимер,който се аплицира на предната(външната повърхност) на фронталните зъби в много тънък слой и по този начин се скрива например петно върху зъба,потъмнял зъб,по-къс зъб ит.н.
Порцелановите фасети са конструкции с дебелината 0,7-0,9мм ,които се изработват индивидуално в зъботехническа лаборатория и имат трайност повече от 15 години.(за сравнение трайността на бондинга е от 3-4 години) Поставят се върху предната повърхност на фронталните зъби(както изскуствените нокти се поставят върху собствените)Именно затова цената на фасетите е осезаемо по-висока..Когато се правят фасети най-добре е да се правят няколко на брой,за да има най-добър ефект(например от 4ти до 4ти ,или 3ти-3ти горни зъби вляво и дясно)
Има още мнооого дето може да си говориме по тая тема,ако има интересуващи се питайте ,щото не ми се пише повече
Отговори с цитат
  #30  
Стар 24th June 2006, 19:56
Demoness Demoness не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 9
По подразбиране

Искам да зная кое избелване е най-добро ,къде се предлага, каква е цената и колко год ??????
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Избелваненазъби
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:05.