IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 23rd January 2010, 22:39
Narcis Narcis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от princesavm
Това го пействам от Уикипедия,в чест на Нарцис,който според мен, не спазва особено добър тон...да кажеш на някой,че говори глупости,особено когато не е така,не говори добре ...

Диетата е хранителен режим, при който се спазва определен тип хранене с цел да се коригира теглото на човека или да се подобри здравословното му състояние.

Спазване на диета не означава лишаване от храна, а правилната ѝ консумация. В нея е важно количеството, качеството и съотношението на приеманите храни.
Диетата е ВРЕМЕННО спазване на някакъв режим, а не нормален ПОСТОЯНЕН хранителен навик (режим). Дори определението в Уикипедия да е с различен смисъл, на практика не се приема така.
С диета може бързо да корегираме килограмите , но ако не се създаде култура и навик на правилно хранене , не се забавя и Йо-Йо ефекта след диетите!
Ако имаше правилна и ефикасна Диета - то нямаше да има стотици измислени, който само влиаят доста нездравословно на тялото (ако човек се замисли повечко)
=> За това Диетите не са нещо , на което съм фен !
Отговори с цитат
  #22  
Стар 23rd January 2010, 22:47
Narcis Narcis не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 10
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swe3tynka
Ето вариантите за здравословни закуски, според мен:

-овесени ядки + сушени плодове + орехи/бадеми + канела
-овесени ядки + печена тиква + стафиди + канела
-овесени ядки + малко масло + извара
-печена тиква + орехи + стафиди + канела
-печена ябълка + орехи + канела + стафиди
-елда + малко масло + извара
-овесена палачинка + мед + орехи
-овесена палачинка + дом. сладко
-филийка домашен овесен хляб + домат и извара
-филийка домашен овесен хляб + домат и филе
-филийка домашен овесен хляб + домат и кашкавал /печен/
-домашни овесени курабийки с канела и стафиди /по моя рецепта /
-парче домашен ябълков пай от овесени ядки


Има толкова много варианти за здравословна закуска, която можеш да си сътвориш сам..за какво да се ядат Корнита и тем подобни.



Здравей, кой ти каза че това е вариант на Здравословни закуски ?
Хора , не яжте такива комбинации сутрин! Тук има толкова бързи въглехидрати , а липсва почти всичко останало.
Съгласна съм с Heаlth... че са необходими белтъци и то не само при трениращи , а при всички.Въглехидратите са Ужасен вариант за закуска!
Закуската - като най-важна , трябва да е и най-пълноценна! На тялото са му необходими всичките 114 хранит. в-ва. Бързите въглехидрати трябва да са много малка част от дневния прием и да не са за закуска !
Отговори с цитат
  #23  
Стар 24th January 2010, 19:19
Аватара на lilsh
lilsh lilsh не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 70
По подразбиране

Овесените ядки съдържат бавни въглехидрати и според мен са добре за закуска. Е, аз ги предпочитам със сиренце
Отговори с цитат
  #24  
Стар 24th January 2010, 19:22
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

не знам

най-добрата закуска обикновено е след като си станал към 12 по обяд =))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #25  
Стар 24th January 2010, 21:39
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Narcis


Здравей, кой ти каза че това е вариант на Здравословни закуски ?
Хора , не яжте такива комбинации сутрин! Тук има толкова бързи въглехидрати , а липсва почти всичко останало.
Съгласна съм с Heаlth... че са необходими белтъци и то не само при трениращи , а при всички.Въглехидратите са Ужасен вариант за закуска!
Закуската - като най-важна , трябва да е и най-пълноценна! На тялото са му необходими всичките 114 хранит. в-ва. Бързите въглехидрати трябва да са много малка част от дневния прием и да не са за закуска !

А кога предлагаш да се ядат въглехидрати вместо на закуска? На вечеря?

Освен това овесените ядки, триците и елдата /които преобладават в 80% от моите предложения за здравословна закуска/ са бавни въглехидрати.
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 25th January 2010, 13:08
Аватара на cruize
cruize cruize не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 181
По подразбиране

HealthStore, защо трябва да има инсулиново затишие преди тренировка?
Не използваме ли енергията от простите въглехидрати по време на тренировката (знам , че те най-бързо се изчерпват)?
Отговори с цитат
  #27  
Стар 25th January 2010, 14:04
HealthStore HealthStore не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 95
По подразбиране

Високите нива на инсулина подтискат хормона на растежа и специално при мъжете и тестостерона.А да не забравяме, че първото е най-важния фактор за горене на мазнини, второто пък за изграждане на мускулна маса.

Освен това инсулина води до отпадналост, на мен лично ми се приспива след като съм консумирал прости въглехидрати.

Друга причина е, че тази енергия се усвоява прекалено бързо и в един момент увисваш.

За някой спортове като маратонските и колоездене е задължително да се консумират прости въглехидрати по време на тренировка, но специално за кратко кардио и тренировки с тежести е противопоказно.По-важно е покачването на инсулина след тренировка, за по-добро усвояване на хранителните вещества и стимулиране на протеиновата синтеза.
__________________
Syntrax, Harbinger, Mueller
Отговори с цитат
  #28  
Стар 25th January 2010, 14:47
Аватара на cruize
cruize cruize не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 181
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от HealthStore
Високите нива на инсулина подтискат хормона на растежа и специално при мъжете и тестостерона.А да не забравяме, че първото е най-важния фактор за горене на мазнини, второто пък за изграждане на мускулна маса.

Освен това инсулина води до отпадналост, на мен лично ми се приспива след като съм консумирал прости въглехидрати.

Друга причина е, че тази енергия се усвоява прекалено бързо и в един момент увисваш.

За някой спортове като маратонските и колоездене е задължително да се консумират прости въглехидрати по време на тренировка, но специално за кратко кардио и тренировки с тежести е противопоказно.По-важно е покачването на инсулина след тренировка, за по-добро усвояване на хранителните вещества и стимулиране на протеиновата синтеза.
Мерси за отговора
Отговори с цитат
  #29  
Стар 25th January 2010, 19:12
Аватара на cruize
cruize cruize не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 181
По подразбиране

Извинявам се за тъпия въпрос, но някой може ли да ми каже как си мели лененото семе? Опитах с няколко мелачки за черен пипер, но не става.
Отговори с цитат
  #30  
Стар 25th January 2010, 19:26
HealthStore HealthStore не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 95
По подразбиране

За какво ти е това ленено семе?По-добре рибено масло
__________________
Syntrax, Harbinger, Mueller
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КакваправилнатаздравословнаЗакуска
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:23.