IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th September 2011, 18:25
madg1rl madg1rl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 9
Unhappy Кръв,депресия и още проблеми.... Помощ ;(

Здравейте! Казвам се Катерина Костадинова, на 17 години. Моят проблем е следният: Преди 2 месеца менструацията ми ми "пропусна" да ме "навести"... Посетих гинеколог, каза, че било на нервна почва и ако не ми дойде следващия месец да пия едни хапчета, които ми изписа. Но следващите 2 месеца ми дойде, всичко беше наред. До сега ! ! ! Трябваше да ми дойде някъде към шести септември, но не ми дойде, а симптомите бяха налице. Дори започнах да качвам килограми (това ми се случва преди цикъл обикновено), пъпки ми излязоха, всичко по реда си... Но не ми дойде. А от тогава не спирам да пълнея. Обаче вчера забелязах някакво изключително оскъдно течение, което си продължава и днес. Цвета му се променя - първо беше бледо розов, после кафеникав, после напълно червен, после пак кафеникав, после пак червен и така...... Опасявах се от болести, свързани с щитовидната жлеза, но нямам наличие на тъй наречената "гуша",нито някой в семейството ми е боледувал, а и съм само на 17 (не знам дали е разпространено сред млади хора/деца) ... Мисля, че е важно да спомена, че спортувам 3-4 пъти седмично (по час, час и половина фитнес) и съм на специален хранителен режим от доста време, а извън фитнеса също не спирам да се движа, именно за това напълняването е напълно неоправдано . И впрочем, цял живот съм си била слаба...но съм с тежки кости, което от своя страна оправдава високите цифри на кантара, които са в разрез с външния ми вид. Моля ви, помогнете ми, ужасно много се притеснявам, което от своя страна ми докара непоправима депресия...... Дали е възможно да не е чак толкова сериозно? Въобще, какво е, имате ли представа?

П.С.: течението е наистина, наистина много оскъдно --> дори не се налага да ползвам превръзка........
П.С.2: Вариантът бременност е почти изключен - имам си приятел, но използваме предпазни мерки, освен това си направих тест --> отрицателен.

Последно редактирано от madg1rl : 20th September 2011 на 18:28
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th September 2011, 18:57
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
Thumbs up

Успокой се,
Най-вероятно става въпрос за дисбаланс на половите хормони.Но без преглед от гинеколог и изследване нивата на въпросните хормони,няма как да си наясно каква е причината
Няма нищо страшно-дисбалансът се коригира (обикновено с контрацептиви),НО прегледът и консултацията ти с гинеколог са задължителни.Спокойно.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th September 2011, 20:54
madg1rl madg1rl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 9
По подразбиране ..

Разбирам те напълно, за това и работя по въпроса. Преди около седмица посетих личния ми лекар за направление, но......той ми заяви, че един вид нямал направления в момента и трябва да ида чак след 1 месец... и за този 1 месец направо ще откача, за това в момента проучвам и ровя из интернет, опитвам се някак сама да си помогна......
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th September 2011, 21:13
Аватара на mishelle1607
mishelle1607 mishelle1607 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 1 040
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от madg1rl Виж мнението
Разбирам те напълно, за това и работя по въпроса. Преди около седмица посетих личния ми лекар за направление, но......той ми заяви, че един вид нямал направления в момента и трябва да ида чак след 1 месец... и за този 1 месец направо ще откача, за това в момента проучвам и ровя из интернет, опитвам се някак сама да си помогна......
Съветвам те да направиш всичко възможно да отидеш колкото се може по-скоро на гинеколог.Прекалено дълго време е да чакаш за направление от GP,при условие,че се измъчваш от съмнения и притеснения.
Здравословните проблеми не се разрешават като се информираш по интернет-най-много да си създадеш условия за още притеснения(обикновено неоснователни)
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th September 2011, 23:57
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

По всяка вероятност е някакво смущение .Спомням си че на твоите години ми прескачаше по 1-2 месеца , но с времето нещата се нормализираха !
Говори с майка ти и просто отиди на частно ! Не вярвам да е толкова скъпо , че да не можеш да си го позволиш
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st September 2011, 08:36
Аватара на Decu
Decu Decu не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2011
Град: Deep into the dream world
Мнения: 2 510
По подразбиране

В интернет не можеш да се излекуваш,отиди на преглед в частна клиника и не чакай направления.И спокойно, най-вероятно не е нищо сериозно, но трябва да те прегледа лекар и то с добра и съвременна апаратура, а не като в държавните болници. Преди години имах същия проблем-не ми идваше с месеци, ходих на преглед в най-обикновен гинекологичен кабинет в поликлиниката и ми казаха, че ми няма нищо, без изследвания без нищо...И да чакам, щяло да ми дойде, да ама не.Отидох на преглед в частен кабинет, назначиха ми изследвания, оказа се че имам поликистозни яйчници, от които си страдам и до днес.Не го написах за да те плаша, а да те посъветвам да не чакаш направления и по-добре да си платиш.
__________________
Set Me Free Your Heaven`s A Lie
Отговори с цитат
  #7  
Стар 12th October 2011, 15:52
madg1rl madg1rl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 9
По подразбиране

Здравейте! Ходих по лекари, изследвах глюкози, секрети, пролактин, TSH и всичко е в нормата! Според резултатите от изследванията аз съм уж напъъълно здрава .. Но проблема с килограмите си стои, дори забелязах, че 1 ден съм 62, на следващия 63кг.. Почти непрекъснато се менят, а кантара ми си е верен, гарантирам го. Моля ви, моля ви, моля ви, помогнете ми! Измъчих се от обиколки по лекари, от изследвания, от опити да харесам фигурата си най - сетне и НИЩО! Просто не се получава..........................
Отговори с цитат
  #8  
Стар 12th October 2011, 15:54
madg1rl madg1rl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2011
Мнения: 9
По подразбиране

П.С. : напомням, че спортувам много редовно и съм на хранителен режим.
П.С.2: ходих на гинеколог и на ендокринолог, ходих и при личния...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 12th October 2011, 16:04
Dreamer*** Dreamer*** не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 8
По подразбиране

Защо е тази паника? Вие сте на 17 години, в пубертета и изследванията показват, че всичко е наред! Най-вероятно е от възрастта! Не знам кога е била първата менструация, но наистина мисля, че в тази възраст е нормално.. Аз също бях така, а колкото до килограмите, ако това те притеснява можеш да си направиш кръвен тест и да ти кажат какви храни можеш да ядеш и кои не ти понасят ( в момента не мога да се сетя точното име на метода). Според мен това ще е най-доброто вместо всички изследвания на хормони. Поздрави и успех!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th October 2011, 16:48
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от madg1rl Виж мнението
Но проблема с килограмите си стои, дори забелязах, че 1 ден съм 62, на следващия 63кг.. Почти непрекъснато се менят, а кантара ми си е верен, гарантирам го.
В зависимост от това какво си яла предният ден и дали задържаш вода можеш да скочиш от 62 на 63 кг. Ако поддържаш едно постоянно тегло това вариране в килограмите с един нагоре или надолу най-вероятно се дължи на това.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
депресия, кръвотечение, маточно кървене, проблем, щитовидна жлеза

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КръвдепресияощепроблемиПомощ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:53.