IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #511  
Стар 28th October 2008, 19:04
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Megito
Здравейте, темата ми се стори интересна и реших да пиша. Присъствие на стоматолог във форума ме радва и се надявам да ми отговори! Аз се навих да си избелвам зъбките, избрах си метода на домашното избелване, чрез направата на шини от стоматолог. Спрях се на системата "Opalescence", но имам средния проблем, предните ми 2 горни зъба са счупени, след което са изградени чрез щифтове и отгоре фотополимери (мисля), единият от тях е умъртвен и е по-тъмен от другите.Посетих един стоматолог, който ми съобщи фрапантната цифра 2300 лева цялостно оправяне на зъбите (избелване + 2 фасети)....нямам тази възможност и затова питам за алтернатива като БОНДИНГ например. Би ли могъл бондинга върху умъртвен зъб да се направи с по-бял цвят, така че да не се различава от останалите...и колко ще ми струва горе долу бондинг на 2 зъба.....Май въпросите станаха много. ....
Здравейте, във всички случаи естетичното лечение няма да е евтино, но за точна цена може да се говори едва след преглед от съответният стоматолог.

Принципно е възможно да се възстанови зъба само с бондинг (след евентуално кореново лечение и избелване). Тогава ще отпадне необходимоста да се работи по съседния зъб (ако е здрав). Трябва само да знаете, че след избелване зъбите с годините ще потъмняват, а възстановяванията не ще се променят. Ето защо ще се налага да правите поддържащо избелване през 1,5- 2 год.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #512  
Стар 28th October 2008, 21:48
Megito Megito не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2
По подразбиране

Цитирай:
Здравейте, във всички случаи естетичното лечение няма да е евтино, но за точна цена може да се говори едва след преглед от съответният стоматолог.

Принципно е възможно да се възстанови зъба само с бондинг (след евентуално кореново лечение и избелване). Тогава ще отпадне необходимоста да се работи по съседния зъб (ако е здрав). Трябва само да знаете, че след избелване зъбите с годините ще потъмняват, а възстановяванията не ще се променят. Ето защо ще се налага да правите поддържащо избелване през 1,5- 2 год.

Много благодаря за бързия отговор! Ще се посетя стоматолог и ще обсъдим проблема...
Отговори с цитат
  #513  
Стар 18th November 2008, 20:59
vivi vivi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 15
По подразбиране

Здравейте,иска ми се да събера впечатления за избелване на зъби с ZOOM,мои причтелки вече си направиха,резултатът е невероятен,но аз все още чудя.
Отговори с цитат
  #514  
Стар 18th November 2008, 21:41
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vivi
Здравейте,иска ми се да събера впечатления за избелване на зъби с ZOOM,мои причтелки вече си направиха,резултатът е невероятен,но аз все още чудя.
А какво ви интересува?
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #515  
Стар 19th November 2008, 16:58
vivi vivi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 15
По подразбиране

Интересува ме дали резултатът е продължителен,има ли противопоказания за избелване?
Отговори с цитат
  #516  
Стар 19th November 2008, 17:23
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

Аз искам да попитам някой за циркониеви коронки на предните зъби. Предложиха ми да ги направя такива, но не знам...много се чудя. От друга страна е керамична фасета...Някой ако има някакво инфо или може да покаже при него слагане на такива коронки на предни зъби,моля ми пише, че трябва да реша скоро
Отговори с цитат
  #517  
Стар 19th November 2008, 17:36
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vivi
Интересува ме дали резултатът е продължителен,има ли противопоказания за избелване?
Абсолютни противопоказания няма(освен ако не сте ескимос,защото те нямат ензим който разгражда пероксидната връска и може да настъпят сериозни изгаряния)
Относителни показания и въпрос на избор са силно напукан емайл на зъбите,слаби зъби ,които са кариес нерезистентни и имат по една -две пломби вече,както и ако имат шиечни кариеси.
Резултатът е траен.
Отговори с цитат
  #518  
Стар 19th November 2008, 19:59
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Виждам, че Явор вече ме е изпреварил с отговора. Напълно споделям мнението му. Евентуално сле 3 год. може да се наложи да направите контролно доизбелване.

Относно циркониевите корони и фасетите. От естетична гледна точка няма да има разлика при двата вида, но има огромна разлика в показанията и противопоказанията, както и в оформянето на зъбите за корона (каквато и да е тя) и фасета. Трябва да сте наясно какъв ще бъде резултатът не само като външен вид, но и като здраве на зъбите напред във времето (10-15-20) години.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #519  
Стар 27th November 2008, 11:48
vivi vivi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 15
По подразбиране

Благодаря за отговорите,за щастие не съм ескимос ,потърсих тук в Пловдив и си избрах къде да отида,ще се консултирам и там и ще реша.
Отговори с цитат
  #520  
Стар 27th November 2008, 23:56
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Patety, няма противопоказание да ти се направи циркониева или метало керамична корона. Първата е само по естетична (като материал)

Първо, трябва да направиш преглед при специалист, за да се уточни, дали, и само с коронки изобщо, може да постигне естетичния ефект, който желаеш. Съществуват и други алтернативи, и с естетични, и с по ниска цена възможности.

Коронката, каквато и да е тя е крайна мярка. Има варианти за директни изграждания с перфектни резултати, при които зъбите почти не се пилят, или много малко се оформят. Следващия вариант са фасети - изключително ефективни, но и те си имат своите показания.

Не е сериозно, да се дава съвет във форум, без да се види наистина състоянието на пациента. Тук има добри специалисти - Д-р Венелинов и Явор. Ако си от София или Пловдив, просто си вземи час за преглед, за да се назначи адекватно лечение или консултация.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:21.