IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #561  
Стар 4th March 2009, 19:35
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Обикновено такива корекции са мали пародонтални хирургични манипулации,които обаче имат огромно значение за естетиката. Най-важното за една усмивка е симетрията и едноцветността на зъбите.Но за завършеност може да се говори само след постигане на хармония между зъби и меки тъкани(венци и устни). Затова жоро66 е прав като споменава за комплексност при решаване на проблема със захапката[/b]
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #562  
Стар 8th March 2009, 05:19
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от d-r Tiankov
Точно така! Има разлика м-у цирконий-керамика и прес-керамиката. Тя е в здравината и много малко в естетиката( в полза на прес-керам.) Т.е ако искате да се заложи на здравината(особено в задните участъци),се използва циркон-керам. За по-добри естетични резултати във фронта-чиста керамика. Порцелан=керамика
Д-р Тянков,
извинете ме, но на предната страница ми казахте:
"В много редки случаи бих рискувал да реша случая с изцяло керамичен мост"
Аз ли нещо не разбирам - все пак кое е по-доброто в моя случай - искам максимално естетика и здравина неповече от необходимото?
Отговори с цитат
  #563  
Стар 9th March 2009, 08:33
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Добро утро cherries! Искам да уточня,че м-у мост и отделни корони има голяма разлика. Мостът се изработва, когато липсва поне 1 зъб и празното пространство трябва да с запълни с изкуствен. Но това става или чрез имплантат или чрез изпиляване на 2-та ограничаващи дефекта зъби. За да издържи на дъвкателните натоварвания,мостът е подсилен със "скелет",който трябва да е устойчив на силите на натиск,усукване,огъване и т.н. Такъв материал е метала(никел-хромови или кобалт-хромови сплави, благородни спл. и др.) Като алтернатива на метала се използва цирк.диоксид. Предимството му е,че е с по-добри естетически показатели(вече са описани). Чистата керамика е най-естетичен вариант,но с най-лоши характеристики срещу големи натоварвания. Затова се избягва изработването на мостове от прес-керамика. Но що се каса за отделни корони във фронталния уч-к,чистата керамика "бие по точки".
Конкретно за вашия случай бих заложил на цирконий-керамика (поне това,което видях от снимката). Захапката го предполага . Не се вижда добре дали липсват 2-те зъби.
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #564  
Стар 9th March 2009, 10:32
Аватара на simone
simone simone не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: на полянката до блока
Мнения: 3 261
По подразбиране Моля за съвет от специалист :(

Здравейте,
моля да ме посъветвате какво да направя, за да си коригирам усмивката
Значи, двата ми горни странични резци (мисля, че така се казват - тези дето са между големите предни зъба и кучешките ) са ми леко криви, под леко искам да кажа - завъртяни малко в страни, не е отчайващо, но достатъчно да избягвам да се усмихвам, особено на снимки
Искам да попитам какви са опциите ми - мислех си за брекети, не знам колко са удачни за мен и колко са надеждни ( почти на 27 години съм ) или може би коронки или фасети, бондинг изобщо и идея си нямам.
Искам да отида на консултация и моля да ми препоръчате специалист, към когото да се обърна,но проблема е че от известно време живея в град Гоце Делчев, а не знам доколко тук има компетентни и съвременни стоматолози,които да ми помогнат, затова може би в Благоевград се надявам поне там да има такива.
Много моля да ми препоръчате стоматолог от региона
Благодаря Ви предварително !
Отговори с цитат
  #565  
Стар 9th March 2009, 23:50
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Много много благодаря!!!
Отговори с цитат
  #566  
Стар 12th March 2009, 22:33
lovely_girl lovely_girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 1
По подразбиране извелване на девитализиран зъб

Здравейте!Имам преден умъртвен зъб(потъмнял съответно).Чух за каналопълнежната паста,която подменя старата.Искам да попитам от къде мога да поръчам въпросното лекарство,тъй като стоматолога ми на няколко пъти се опита да я поръча и все някакви недомлъвки,все дистрибутора по една или друга причина не могъл да я достави.Последното беше нещо от сорта "Няма го в България и не може да се достави поради проблеми с документацията",което за мен е пълен абсурд .Нагледах се на реклами в различни български сайтове.Писала съм също на един ,рекламиращ точно такива медикаменти,но чакам отговор незнам коя поред седмица.Ако някой има възможност да ме насочи ще съм му наистина много благодарна.
Благодаря Ви,предварително!
Отговори с цитат
  #567  
Стар 13th March 2009, 19:44
TakavaSym TakavaSym не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 1
По подразбиране :)

Привет и от мен
Моята въпрос е кратък,но ще разкажа с 2-3 думи,за да стане все пак ясно що за зъб лекувам.
Преди 4-5 години едвам спасихме с мн лекарства долен,6-ти зъб. Почти целия го изградихме,защото не беше останало почти нищо от него.
Преди година, обаче, отново се появи болка и се наложи да бъде умъртвен. След 3 слагания на арсен,после лекарство за "мумифициране" на 3-те нерва,все още имах доста добра чувствителност. Все пак ги извади,като единия корен беше мн тънък в края си и създаде доста проблеми,докато се "разшири".
И сега.. преди няколко месеца отново почувствах болка.Снимката показа,че в края на същото каналче има "течност" /не знам и аз как да го нарека/. Незнайно как имах чувствителност в каналите и пак се наложи арсен - 2 пъти + лекарство. Успя да махне "течността" и беше готов за пломба.
НО.. докато беше с временна пломба го счупих. В Понеделник ходих на хирург да го вади,защото счупването беше мн дълбоко във венеца. След изваждането,включително и Вторник,Сряда се чувствах добре,но вчера и днес имам болки,като особено чувствителен е 5-ти зъб,излезнаха ми и 3 афтички. Утре мисля да отида при хирурга..
Въпросът ми е, в моя случай какъв е най-добрия вариант за лечение/нов зъб? И има ли някакви по-специални правила за устна хигиена докато чакам да зарастне венеца от извадения зъб

Мерси предварително...
П.С.: Относно болката тези дни- с разтворим Упсарин минаваше за около час,но снощи успях да заспя благодарение на течен аналгин,защото от упсарина вече не се повлиях. Днес взех Eludril за изплакване. Надявам се да не съм сгрешила с "домашното" лечение
Отговори с цитат
  #568  
Стар 14th March 2009, 20:50
IV4ETO.93 IV4ETO.93 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте,искам само да споделя нещто.Имах един стар мост преден (метало-керамика) 3-зъба.Реших да го сменя ,защтото просто беше станал ужасен посивял и т.н.Чух за новя материал от цирконий и много исках да ги направя такива,но моята заболекарка ме убеди да си направя керамичен мост.керамиката седяла подобре на предни зъби,а моите заби не са много бели(нормални) .И да ви кажа чесно доста се инатих,но сега не савалявам,че ме разобеди направо станаха супер.Аз ги напрах 4 зъба (предни горни) така се сливат с моите зъби направо няма никакава разлика седят много естествено все едно винаги са били мои. Едно голямо браво на заботехника.Това е което исках да споделя.
Отговори с цитат
  #569  
Стар 18th March 2009, 12:09
KRISTAL1 KRISTAL1 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте докторе Искам и аз да ви попитам нещо.На 30 години съм и преди няколко седмици ми махнаха брекетите.Имам корони на предните 4 зъба,след свалянето на брекетите(горните)понеже първо тях махнаха мина известно време докато махнаха и долните.Оказа се че горе в дясно кучешкия зъб пак е минал напред и доктора се опасява че захапката до 3 години ще приеме пак стария вид.Искам да уточня че сложих брекети заради захапката(горните зъби минаваха доста напред)иначе бяха подредени.Сега ми испилиха по още 2 зъба от двете страни на предните4които си бяха с корони.Доктора каза че така ще ги задържи да не се върнат вече напред,като всички корони са залепени заедно. Въпроса ми е това ли е единствения вариант.Понеже аз бях много против да ми се пилят нови зъби.Благодаря ви предварително.
Отговори с цитат
  #570  
Стар 28th May 2009, 22:24
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от KRISTAL1
Здравейте докторе Искам и аз да ви попитам нещо.На 30 години съм и преди няколко седмици ми махнаха брекетите.Имам корони на предните 4 зъба,след свалянето на брекетите(горните)понеже първо тях махнаха мина известно време докато махнаха и долните.Оказа се че горе в дясно кучешкия зъб пак е минал напред и доктора се опасява че захапката до 3 години ще приеме пак стария вид.Искам да уточня че сложих брекети заради захапката(горните зъби минаваха доста напред)иначе бяха подредени.Сега ми испилиха по още 2 зъба от двете страни на предните4които си бяха с корони.Доктора каза че така ще ги задържи да не се върнат вече напред,като всички корони са залепени заедно. Въпроса ми е това ли е единствения вариант.Понеже аз бях много против да ми се пилят нови зъби.Благодаря ви предварително.
След като ви махнаха брекетите сложиха ли ви още същия ден задържащ апарат (нар. се ретайнер). Най-добре той да е фиксиран иначе зъбите със сигурност ще се върнат в обратната посока.
Ако зъбите са здрави не виждам смисъл да се пилят, това няма да ги задържи в същата позиция, аи ще скъси живота им.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:49.