IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #571  
Стар 28th May 2009, 22:26
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от IV4ETO.93
Здравейте,искам само да споделя нещто.Имах един стар мост преден (метало-керамика) 3-зъба.Реших да го сменя ,защтото просто беше станал ужасен посивял и т.н.Чух за новя материал от цирконий и много исках да ги направя такива,но моята заболекарка ме убеди да си направя керамичен мост.керамиката седяла подобре на предни зъби,а моите заби не са много бели(нормални) .И да ви кажа чесно доста се инатих,но сега не савалявам,че ме разобеди направо станаха супер.Аз ги напрах 4 зъба (предни горни) така се сливат с моите зъби направо няма никакава разлика седят много естествено все едно винаги са били мои. Едно голямо браво на заботехника.Това е което исках да споделя.
Поздравления за вас, стоматолога и за зъботехника.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #572  
Стар 30th May 2009, 08:48
Аватара на simone
simone simone не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: на полянката до блока
Мнения: 3 261
По подразбиране

Отговори с цитат
  #573  
Стар 11th July 2009, 13:46
Аватара на Стамов
Стамов Стамов не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: Пловдив
Мнения: 5
По подразбиране

Учудвам се, че пациентите все още позволяват, да им бъдат поставяни коронки и мостове от цветни метали в устата. При тези супер евтини цени, на които се бълват безметални всякакви конструкции от лабораторийте. Единствените подходящи неувреждащи здравето материали са титано-керамиката и цирконии-керамиката.
__________________
Здраве и красота, нещата, без които не можем.
Отговори с цитат
  #574  
Стар 13th July 2009, 08:25
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Стамов
... Единствените подходящи неувреждащи здравето материали са титано-керамиката и цирконии-керамиката.
Извинете ме г-н Стамов, това как трябва да го разбираме... като реклама?
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #575  
Стар 13th July 2009, 10:04
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Цитирай:
Първоначално написано от Стамов
... Единствените подходящи неувреждащи здравето материали са титано-керамиката и цирконии-керамиката.
Извинете ме г-н Стамов, това как трябва да го разбираме... като реклама?
В крайна сметка вярно ли е или не?
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #576  
Стар 13th July 2009, 11:56
Аватара на Стамов
Стамов Стамов не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Град: Пловдив
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Цитирай:
Първоначално написано от Стамов
... Единствените подходящи неувреждащи здравето материали са титано-керамиката и цирконии-керамиката.
Извинете ме г-н Стамов, това как трябва да го разбираме... като реклама?
Никел, Хром, Молибден, Кобалт, Силиций, Желязо, Алуминий, Берилий, Галий, Мед, както и техните окиси, във всички разновидности, както и техните йони, това е обичайното съдържание на сплавите за тези мостове и коронки. Това имах в предвид когато казах "цветни метали".
__________________
Здраве и красота, нещата, без които не можем.
Отговори с цитат
  #577  
Стар 13th July 2009, 15:19
d-r Tiankov d-r Tiankov не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: София
Мнения: 93
По подразбиране

Една лошо изпилена или изработена корона,направена от най-биологично поносимия материал може да е по-лоша от прецизно подготвено пънче и майсторска лабораторна работа от неблагороден метал.....
__________________
http://www.alphadent-bg.com/
Отговори с цитат
  #578  
Стар 13th July 2009, 17:02
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Renkata
В крайна сметка вярно ли е или не?
Отговорът е и "ДА" и "НЕ". Просто това не са
Цитирай:
Единствените подходящи, неувреждащи здравето материали
Освен тях има и фелдшпатова, прес-керамика, in-Ceram, галвано- керамика, фотокомпозит.
Много са съвременните материали, които заместиха непопулярната вече металокерамика върху неблагородна сплав.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #579  
Стар 25th July 2009, 15:40
anelia_lux anelia_lux не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 14
По подразбиране Красиви зъби

Здравейте,забелязах че доста компетентни лица има тук интересувам се от естетична стоматология,но засега само теотетично защото ме е страх от резултатите.Досега няма човек с изкуствени зъби който да съм виждала на живо и да ми е харесал.Много изкуствено изглеждат всички,макар и да не са много тези които съм забелязвала.
В България повечето дори и от известните личности не са с хубави зъби.Пък и всичко е въпрос на вкус а понякога и на разум,защото наистина е неоправдано да разаляш прилични зъби,за да гониш холивудска усмивка.
В България са ми харесвали единствено зъбите на Иванина от ББ4,а отскоро и Зара е с доста хубава усмивка- интересувах се къде са правени,но неуспешно.Въпроса ми е към специалистите каде в България може да се направи такава усмивка http://www.suomenkaunein.fi/?page=saannot
Отговори с цитат
  #580  
Стар 26th July 2009, 19:39
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Здравейте!
Никой(или поне аз де...)не знае от каква усмивка искате да се получи показаната на снимката?Може да е лесно,може и да е невъзможно по ред причини.
Зъбите на Иванина пък са възможно най-изскуствено изглеждащите зъби от всички "звезди" на България
Трябва да поясните какво за вас е естетична усмивка и естетичен цвят на зъбите,защото малко си противоречите в написаното с това ,че на всички зъбите им личало че са изскуствени,а на Иванина били супер
Също така трябва да сте наясно с това,че тези неща са необратими ,след като едни зъби са изпилени и подготвени за порцеланови например...
И отговора на последния въпрос- Където поискате,стига да имате добри отзиви за някой зъболекар и лабораторията ,с която работи..Сега поне избор има,има известни имена на колеги ,занимаващи се предимно с естетична стоматология,потърсете
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:30.