IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 26th March 2007, 21:25
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Във форума има хора, които са много доволни от силикона в устните си.
Други са недоволни, че година или две след поставянето устната/те много се е уголемила/и, и това не подхожда на лицето им.
Мисля, че това е основното като извод
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #72  
Стар 19th April 2007, 14:42
Аватара на emanuel4eto
emanuel4eto emanuel4eto не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2007
Град: Sofia
Мнения: 63
По подразбиране

Аз си правих устните при Сердев.Сложи ми някаква пластина,която се слагала при операция на сърдце.Беше с местна упойка и страшно болезнено,не искам да се сещам.Най-важното е ,че нямам промяна в големината,само дето си бях на истинска операция.Чух за големи проблеми при Сердев.Добре,че за сега всичко е наред.Интервенцията ми беше преди 3 год.Сега мисля да си правя липофилинг,но първо ми е ред на нослето. :P
Отговори с цитат
  #73  
Стар 20th April 2007, 12:15
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Диастемма,искам да те попитам нещо много важно за мен:"Може ли да се каже,че един организъм,който е склонен да пре-образува съединителна тъкан(например оформя келоидни белези)ще прави същото и при инжектиране на филър в устните?И кои са тези временни филъри,при които се разчита,че докато филъра се разгражда,организмът ще създаде собствена тъкан,която ще придаде постоянен обем след това?"Не знам дали се изразих добре,но се притеснявам,че ако си инжектирам силикон в устните,ще се образуват топчета точно поради тази причина и се чудех дали недостатъкът в този случай може да се превърне в предимство в друг?
Благодаря ти!
Отговори с цитат
  #74  
Стар 21st April 2007, 00:23
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Дано не те объркам с отговора си
Келоидът не е способност на организма да образува повече съединителна тъкан, а автоимунна реакция на организма срещу собствения новобразуван колаген (един вид - приема го за чужда тъкан и се опитва да го изолира). Ако имаш келоиди, това не означава, че при инжектиране на филър в устните те ще се уголемят в по-голяма степен.

Във случая със силикона - според мен ефектът повече зависи от количеството, като се има едно наум, че окончателният обем се постига за около година, и затова не бива да се прекалява в началото. Разбира се, в никакъв случай не ти препоръчвам силикон - главно защото след това не съществува начин да се върнеш към старите си устни и да премахнеш последствията от инжектирането, дори много да искаш.

Знам за един вид временни филъри, които би трябвало да предизвикат уплътняване на тъканта след резорбиране - Radiance, Radiesse.Но изобщо не съм сигурна, че са подходящи за устни. Това е калциев препарат във вид на паста - представи си смлян варовик Но не става дума да предизвикат постоянен обем, а по-скоро има очакване за някакъв остатъчен обем след изчезването на препарата (защото покрай резорбирането му ще се е образувала млада тъкан, която с времето ще стане фиброзна).
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #75  
Стар 21st April 2007, 07:22
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

Много ти благодаря,Ди Точно това ме интересуваше.
След като са поставени такива филъри обаче(Radiance, Radiesse),новообразувалата се млада тъкан,която ще стане фиброзна няма да е по-плътна или удебелена от тъканта на устите,нали?
Отговори с цитат
  #76  
Стар 21st April 2007, 08:31
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Ами ще бъде но в дебелината на тъканите това не би трябвало да се усеща. Пак ще кажа - не мисля, че Радианс и пр. са подходящи за устни, и смятам, че остатъчният ефект не може да бъде предвиден.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #77  
Стар 21st April 2007, 09:11
junglegirl junglegirl не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 598
По подразбиране

ами сега
Отговори с цитат
  #78  
Стар 21st April 2007, 12:23
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

reduces the appearance of wrinkles and skin folds around the mouth and nose, and fills certain scars

Пише го тук. Филърът е подходящ за изглаждане на бръчки и хлътвания около устата и носа, както и за запълване на някои белези. Препоръчва се във възрастта над 35г.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #79  
Стар 4th May 2007, 17:09
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

Хиалуроновата киселина винаги ли има разпад ? И може ли тя да създаде някакви проблеми ?
Отговори с цитат
  #80  
Стар 4th May 2007, 18:00
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Да, тя винаги се разлага. Чистата хиалуронова киселина се разпада много бързо, за около 3 мес, затова се подлага на допълнителна химическа обработка. При това между веригите се създават допълнителни връзки, които не съществуват в природната хиалуронова киселина, и това затруднява разграждането й. Може да се добавят различни пълнители (пластмаса, декстран), също за забавяне на разграждането й.

Възможна е реакция срещу продукта, която се дължи също предимно на тези "новосъздадени" връзки, или на пълнителите. Проблемите могат да варират от моментална алергична реакция (подуване, образуване на гнойни мехури, налагащо антибиотично и антиалергично лечение) до късни (след години) асептични (невъзпалителни) некрози на тъканите, които могат да доведат до леки неравности и хлъвания.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Mиниенциклопедиянафилърите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:41.