IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1551  
Стар 26th February 2009, 11:19
i'm_so_fat i'm_so_fat не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 4
По подразбиране

На диетолози съм била-полза никаква,метаболизмът винаги ми е бил бавен .Ходя на кардио-комбо 2 пъти в седмицата.Вчера изядох 2 кисели млека култура.Днес няма да ям повече-не мога просто-няма за кога.В у-ще няма нищо,което аз ям,а и ме е срам да ям пред слабите ми приятелки,които се тъпчат като прасета глупаво е знам,но просто не мога Вечерта се връщам към 8 и е много късно
Отговори с цитат
  #1552  
Стар 26th February 2009, 11:24
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i'm_so_fat
На диетолози съм била-полза никаква,метаболизмът винаги ми е бил бавен .Ходя на кардио-комбо 2 пъти в седмицата.Вчера изядох 2 кисели млека култура.Днес няма да ям повече-не мога просто-няма за кога.В у-ще няма нищо,което аз ям,а и ме е срам да ям пред слабите ми приятелки,които се тъпчат като прасета глупаво е знам,но просто не мога Вечерта се връщам към 8 и е много късно
Ох колко ми е познато това - все едно съм го писала аз преди 10 години Метаболизма ти е такъв защото ти си го причинила - трябва да го разбереш. Ще се оправи само като започнеш да се храниш нормално но диетично и само след месец ще видиш как ще започнат да се регулират нещата. Едва ли сега разбираш какво си причиняваш, но след време ще разбереш. Надявам се да е по-скоро, за твое добро
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #1553  
Стар 26th February 2009, 11:26
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Да го напишем черно на бяло .
Трябва да сметнеш доколко да намалиш приема на калории... За гладуване се счита, ако приемаш по-малко калории от необходимите на организма за осъществяване на основните процеси в него, т.е. енергията, която е необходима на организма да функционира нормално в покой.

Т.е., никога не падай под тези стойности:

1.Изчисли своя основен обмен на вещеставата.
Съществуват няколко формули, определящи разхода на енергия за осъществяване на основния обмен(ОО)

- най-лесната формула на изчисляване по А. Бин:
18-30 години (телесно тегло Х 14,7) + 496 = ОО
31-60 години (телесно тегло Х 8,7) + 829 = ОО

- Формулата на Харис-Бенедикт:
За мъже ЕОО=660 + [13,7 х телесна маса (кг)] + [5 х височина (см)] - [6,8 х възраст (години)]
За жени ЕОО=655 + [9,6 х телесна маса (кг)] + [1,8 х височина (см)] - [4,7 х възраст (години)]

- Формулата на Дрейер:
ЕОО=W1/2 / (K*A0.1333)
където, W е телесната маса в грамове (!),
A-възраст на човека в години,
K-константа, равна на
0,1015 - за мъжете,
0,1129 - за жените.

В противен случай ще забавиш страшно много метаболизма, оттам ще попречиш на отслабването.

П.П. Не съм видяла последните две мнения... Нямам какво повече да кажа обаче... Насила можеш да вземеш, но насила не можеш да дадеш...
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #1554  
Стар 26th February 2009, 11:27
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Нали разбираш, че ако ядеш по 2 кисели млека Култура метаболизма ще ти става все по- бавен и ще качваш от все по- малко калории
А щом си била на диетолог и не си отслабнала, значи не си била постоянна и не си разбрала какво ти обяснява (то зависи и от диетолога де)! Колко време се пидържа към неговия режим?Отказала си се лесно
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #1555  
Стар 26th February 2009, 11:54
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

i'm_so_fat, толкова глупаво ми се струва това, което пишеш, че направо си мисля, че някой се е регистрирал да се бъзика с нас
Или се вслушай в това, което ти пишат момичетата, или не пиши изобщо!!!
Такива от сорта "знам,че е грешно, но не мога" и т.н. няма защо да се пишат! Какво очакваш да ти каже някоя от нас??????????? С 2 млека на ден, на 17 години, ще си докараш проблеми, за които не ми се говори просто. Сестра ми от такава глупост на същата възраст изкара 2 години в болница. Не ти го пожелавам!!!
Ако продължиш в духа, "знам, но не мога", отиди на психоаналитик, не пиши тук! Ако искаш да промениш нещо, започни да мислиш по-зряло!
Ей сега ако искате набедете мен за "злобна".
Отговори с цитат
  #1556  
Стар 26th February 2009, 12:02
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

aniK не си злобна.Даже най- много от нас ти пука за това момиче, за това се палиш и му се нервираш, и има защо....
Въпреки,че мисля че и това няма да помогне....ще мине и ще си замине през този форум за един ден
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #1557  
Стар 26th February 2009, 14:47
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

здравейте и от мен, дружки по диета!
след лек застой /боже какви нерви бяха/ започвам скорострелно да вървя към по-малкия номер дрехи.

този режим ми е най-успешен от всички проведени досега. макар да го правя на своя глава, придобих някои много ценни навици. научих тялото си да се контролира, да се храни, когато трябва и да се оформя, както аз го желая.

вчера вечерях в 18.30- зеленчуци на пара с малко обезмаслено сирене. най-ранното ми вечеряне досега. сутринта се събудих свежа и лекичка, преди си хапвах все към 7.30- 8.00 вечерта и след това пак огладнявах, и се м,ъчех да си лягам рано, защото не мога да стоя пред тв без да ям нещо. сега обаче хич не ми прави впечатление.

тази сутрин си закусих ядките, сложих и канела, от вас го научих, голяма вкусотия.

за обяд хапнах пак пасираното пиле от вчера с копър.

за довечера съм измислила- 2 пълнени чушки с извара и яйца. много ми се яде такова нещо. запеченки, а вместо олио мисля да капна малко сметана за готвене. май hatred го беше измислила /ето виждате ли колко сте полезни за другите в тая тема/

добре дошла казвам на i'm so fat ! попаднала си на точното място при точните хора. хубави съвети са ти дали момичетата, аз няма да ги повтарям. успех в начинанието, стой с нас / и ще полудееш/ и ведро те приветствам
Отговори с цитат
  #1558  
Стар 26th February 2009, 15:04
Аватара на SummerBaby=)
SummerBaby=) SummerBaby=) не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 65
По подразбиране

i'm_so_fat,

как очакваш резултати с 300 калории - намали ги до 50- 100 и тогава да видиш колко скоро ще стигнеш там, на където си тръгнала ... Ще има болници, лекари, мед сестри, изплашени близки.. ще бъде супер! Няма даже да ти пука, че си дебела! Това ще е нааай-малкият ти проблем. Продължавай още така и сама ще се убедиш..за по сигурно даже не с 2 млека култура, а по 1 само


Момиче, постовете ти са безумни, осъзнай се докато е време.
"Помогни си сам, за да ти помогне и друг!"

С най-добри пожелания : )

aniK , и аз смятам, че някой се шегува с нас и по-добре да е така
__________________
Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш!
Отговори с цитат
  #1559  
Стар 26th February 2009, 16:11
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

i'm_so_fat,
препрочетох ти менията още веднъж и не мога просто да не ти кажа нещо. по повод 300-те калории, миналата година правих лечебния глад на емилова, който всъщност е на ковачева, абе няма значение, та правих го 4-5 пъти. със сегашното си мислене, което считам за напълно променено в това отношение- трябва да съм била ОТКАЧЕНА!! и аз като теб- не повече от 300-400 калории на ден и здраво във фитнеса. може би съм отслабнала, то няма как да не отслабнеш като намалиш яденето, но най-малкото след това съм качила 2 пъти повече. и после- ох, какво да правя... божееее, не свалям... помисли си само за това- и аз съм правила подобни щуротии, но явно не съм постигнала желаното тегло, щом още съм тук и споделям за новия си режим. моят съвет е да вземеш и да се преориентираш. има толкова мнго подходящи диети тук. но наистина трябва да си избиеш от главата тази щуротия. виж колко много хора ти го казват. никой няма намерение да те лъже или да те напада без причина. хората се изнервят на такива коментари, защото са безумни. единственото, което можеш да си причиниш е да хванеш някоя сериозна болест. малко ли ти се струва? ако все пак си решила да я караш така, поне не ги пиши тези неща, защото никой няма да ги одобри, а просто си гладувай колкото си искаш и после сама ще се убедиш колко е грешно това. жалко, че изисква време, аз го осъзнах доста след това, но все пак съм го осъзнала и сега свалям килограми, докато си хапвам нормално и просто следвам простите правила.
знам, че се чувстваш дебела, това всичко е на психическа основа. и аз съм била дебела, и много други тук са били така. прочети малко, обогати се с информация, тук има много полезни неща, които трябва да научиш. недей да правиш глупости!
Отговори с цитат
  #1560  
Стар 26th February 2009, 16:29
Аватара на brumbrum
brumbrum brumbrum не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2008
Град: София
Мнения: 185
По подразбиране

200 грама шунка са доста над 300 калории
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникнаотслабващите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:06.