IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th February 2009, 17:56
Аватара на miss_beauty
miss_beauty miss_beauty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 127
По подразбиране Във форма за лятото

Аз съм на 19 години, 168см и около 52-53 кг. Слаба съм, но в последно време натрупах доста коремче и паласки и сега съм се захванала здраво със здравословно хранене и спорт, за да се въведа във форма за лятото.
Бихте ли си изказали мнението за режима ми на хранене и физическото ми натоварване.
З: 7:00ч. кафе 2 в 1, банан с фъстъчено масло; 11:00ч. ябълка
о: 13:30ч. супа/ориз/картофи/леща/боб + салата(домати,краставици,с рене); 17:00ч. 100гр орехи + портокал
в: 19:30ч. салата от марули + 100гр. кашкавал; 22:30ч. чай
Тренировка: бягам през ден 30 мин., и коремни преси през ден 30 мин.
Мерси предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th February 2009, 18:08
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Здравей, моят съвет е да наблегнеш на спорта само
Иначе 1во: вместо да ядеш фъстъчено масло по-хубаво изяш още 1 банан
2ро: Орехите мисля, че ги ядеш твърде късно, може би е по-добре да ги преместиш при ябълката.
3то: Салатата на вечеря може да се яде с по-малко кашкавал и повече шунка примерно /30гр. кашкавал 70гр. шунка/
Иначе добре се храниш, редовно имам в предвид. Тренировката според мен е добре Успех!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 26th February 2009, 18:08
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

моето мнение е, че ориза и картофите никак не са режимни, дано и количеството фъстъчено масло не е голямо, също така според мен 100г. орехи на ден са много.

тичането го увеличи поне на 40 мин. а ако можеш повече- още по-добре, 30 са недостачни, тъкмо започваш да гориш мазнини и спираш.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 26th February 2009, 18:16
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Мазнините започват да се ползват на 14-15-тата минута, как го изчисли, че на 30-тата тепърва започва - не знам Такива самоволни теории по-добре да се премълчават, има риск някой да повярва.

"Ако не можеш да помогнеш, по-добре не помагай" , Ivanin.

__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #5  
Стар 26th February 2009, 18:17
Аватара на miss_beauty
miss_beauty miss_beauty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 127
По подразбиране :)

Мерси за съветите . Аз съм нова във форума и докато се оправия.... аи няма да се отклончвам от темата...
Фъстъченото масло е около една чаена лъжица, ама маи наистина няма мн смисъл от него - само много калории.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 26th February 2009, 18:25
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Не бях обърнала внимание, че орехите са 100гр. Найстина е по-добре да се намалят. 30 минути бягане според моето мнение е добре на този етап. Момичето няма да става професионална спринтьорка.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 26th February 2009, 18:29
Аватара на miss_beauty
miss_beauty miss_beauty не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 127
По подразбиране

абе да ви кажа честно аз като казвам 100гр орехи и 100 гр кашкавал, май са си по малко трудносе справям в преценката кое колко грама е. ама кашкавала е около 3 не мн големи парчета, а орехите са около 3-4 броя.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 26th February 2009, 18:30
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

иванине, това ми го каза инструктор и цял живот съм се старала да правя минимум 40 минути бягане или каквото и да е кардио точно поради тази причина.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 26th February 2009, 21:30
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

kaija, явно е бил инструктор по съдба, не по звание Това се учи и по медицина, учи се и в курсовете за инструктори. Като правиш 40 минути, ако горенето почваше на 30-тата - какво правиш ? По твоята логика трябва да се тича поне 60 минути, иначе няма смисъл

Горенето започва на 14-та минута по начало, сега при кой точно кога ще започне си е негова работа, но отклонението не е голямо. Някои професионалисти правят по 20 минути кардио тренировки - значи те дори не достигат до горене на мазнини Не е нужно да ми отговаряш, ако искаш сама си потърси информацията за себе си.

miss_beauty, закусвай яйце, а не банан. В 13:30 яж по-често леща и боб, отколкото ориз и картофи. В 17:00 по-добре яж или само ядки, или ябълка, а не портокал. В 19:30 не яж кашкавал - тогава е разрешено само салата + пилешко месо да кажем, но не кашкавал, който попринцип трябва да излезе от диетата ти като редовна храна.

Не си поставяй за цел да тичаш през ден - можеш да тичаш и всеки ден, движи се колкото можеш повече. Между всяко хранене пий винаги поне 200-300 мл вода, но поне 30 минути преди хранене и поне 45 минути след хранене.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #10  
Стар 26th February 2009, 22:52
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
..... В 17:00 по-добре яж или само ядки, или ябълка, а не портокал..........Между всяко хранене пий винаги поне 200-300 мл вода, но поне 30 минути преди хранене и поне 45 минути след хранене.
Интересно ми е защо не портокал?
И това с пиенето на водата....., за да не се разрежда стомашният сок или има друга причина?
Някои казват да се пие вода по време на ядене, друг не... Объркване пълно...
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въвформазалятото
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:46.