IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 24th February 2009, 19:04
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Izabo
Гликемичният й индекс обаче е 75 .
Знам, но не ми пука особено. Моята е тип"свинска", тази със зелените кори, дето се дава на прасетата Не е от най-сладките.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 25th February 2009, 08:09
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

А кой тип тиква е по - диетична ? "Цигулката" или "свинската", за която спомена aniK ?

Тази зима хапвах тиква само един - два пъти. Не за друго, просто като си взема голямо парче имам опасение, че ще го изям наведнъж, а малки не продават
Отговори с цитат
  #13  
Стар 25th February 2009, 08:28
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Понеже имам доста "селски" опит мисля, че цигулката е по-сладка. Такава, която аз ям в момента не се продава. Мисля, че я отглеждат заради семките - от нея са тиквените семки по магазините. Баща ми си ги отглежда и по други причини На мен обаче ми е достатъчно сладка.
hatred, за да не я изям цялата, изпекох само едната половина и си я дозирах. Снощи с ужас се сетих, че другата половина оставих на терасата и е замръзнала, та станах да я прибера Дано не ми се развали, но ще я изпека най-рано следващата седмица. Докато имам тиква, замествам други неща в храненето и започват да ми липсват
Смачкана и разбъркана с извара също е супер
Отговори с цитат
  #14  
Стар 25th February 2009, 16:43
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Нещо съм се побъркала на тема "тиква". Ям я варена натюр, варена само с канела или с канела и орехи, печена без нищо или с яйце и прясно мляко. Дадоха ми страхотна рецепта за pumpkin cheesecake (ще я изпробвам с извара) мисля да си направя и една моя много любима рецепта на крем карамел с тиква, но още не съм решила дали да слагам стевия или само така да го направя без подсладители.........
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 26th February 2009, 18:11
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

ооох, значи вманиачавам сее, сега пък гликемичния индекс. ако следим всичко, то какво ни остава да ядем...?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 26th February 2009, 18:25
Аватара на Izabo
Izabo Izabo не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 1 401
Изпратете съобщение чрез ICQ до Izabo
По подразбиране

Аз специално не се вманиачавам.
Просто съм чела на няколко места, че трябва да се внимава с тиквата и ми стана интересно защо. Потърсих инфо в нета и при положение, че е нискокалорична, остава само ГИ, който е по-висок и от този на динята.
__________________
Chocoholic !
Отговори с цитат
  #17  
Стар 26th February 2009, 22:16
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

По въпроса за тиквата ... Миналата година участвах в "Сделка или не", снимките бяха от сутрин до посред нощ и в продължение на 5 - 6 дена единственото ми хранене за денонощието беше с варена тиква ( без нищо ) към един - два през нощта

Не знам дали в резултат на нарушения режим, дали от стоенето права по цял ден, от недоспиването, или от тиквата, но се чувствах доста подпухнала ..

А иначе от диня не мисля, че се пълнее ... Дори да е в големи количества. Знам, че тук думата "мисля" звучи адски неаргументирано, но през лятото практически не ограничавам количествено динята, а не пълнея от нея. Наддавам един - два килограма чак в края на август, в сезона на гроздето и смокините
Отговори с цитат
  #18  
Стар 27th February 2009, 11:32
kaija kaija не е на линия
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 360
По подразбиране

участвала си в сделка или не???? стига бре, сериозно?? мога ли да питам колко спечели :P
Отговори с цитат
  #19  
Стар 27th February 2009, 16:00
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Спечелих 7000 лв. Така и не разбрах как свършиха толкова бързо
Отговори с цитат
  #20  
Стар 27th February 2009, 20:29
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Izabo
Гликемичният й индекс обаче е 75 .
Гликемичният индекс пада ако се хапне с нещо нискогликемично, например орехи, канела, мляко, извара. Аз така я ям. Щом я препоръчват на диабетици едва ли е толкова срашна. За сметка на това е вкусна.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тиква
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:34.