IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #701  
Стар 17th January 2011, 20:27
vanevar vanevar не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 3
По подразбиране

мерси за отговора и съвета...но предполагам има нещо, което да облекчи поне състоянието за схванатост, че и тази гимнастика няма как да правя иначе ...а твърди храни, дори и дъвка вече не си позволявам.
Отговори с цитат
  #702  
Стар 18th January 2011, 17:03
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ralitsa88
Едно въпросче и от мен: забелязах, че имам един оголен зъб( кътник долу), но венеца не ме боли, не ми е възпален, не кърви. В сравнение с останалите зъби от редичката обаче е доста оголен. Каква може да е причината?
Това ,което описвате най-вероятно е т.нар. рецесия(отдръпване) на венеца.Най-често е резултат от хронична травма(агресивно четкане,лапане на химикалка,пиъсинг на устната/бузата) .Много добър резултат се получава при т.нар. гингивални присадки,което ще рече ,че се взима малко епителна тъкан от небцето и се пренася там,където липсва венеца.Неприятно е,но това е един от най-подходящите варианти за "закриване" на рецесия.
Успех!
Отговори с цитат
  #703  
Стар 18th January 2011, 17:08
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от vanevar
Здравейте, виждам че давате много компетентни съвети и реших да споделя и аз моя проблем накратко. От почти 2 год. имам болки в челюстната става в лявата част. Ходих на УНГ, Лицево-челюстен, физиотерапии, стоматолог - направа на мостове от двете страни..лечение с антибиотик..и последното което се установи е че имам артроза на ставата,което не се лекувало според хирурга. След всичките тези перипетии продължавам да чуствам щракане и неприятна болка която понякога е доста силна. Към кого и къде да се обърна за преглед отново. Благодаря за отговорите предварително. Всяка информация ще ми бъде полезна.
Трябва ви лицево челюстен хирург.Това състояние изисква много грижи и много внимание.
Има метод,при който вътреставно се инжектира хиалуронова киселина,която е специално за подобни изменения в ставите.
Резултатите са много добри!
Успех!
Отговори с цитат
  #704  
Стар 18th January 2011, 19:21
vanevar vanevar не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 3
По подразбиране

Да..до този извод стигнах и аз, че от само себе си няма как да мине...търся в момента телефони и координати на лицево.челюстен хирург в стоматологичния факултет в софия, но така и не знам към кого да се обърна там. Ако имате някакви предложения - ще се радвам да ми кажете!
Отговори с цитат
  #705  
Стар 20th January 2011, 10:54
didiyordanova1 didiyordanova1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2010
Мнения: 187
По подразбиране ..

И така след половин час мъки вече си имам новата фотополимерна пломба..Да ама все си мислех едно време ни тъпчиха амалгама демек онея железните пломби очаквах да видя същото желязо ама бяло..Ама уви не друго се оказа..напълни ми зъбчето първо с една бяло нещо като сняг после слага едно синио и накрая едно мръсно бяло..Та мисълта ми е в крайна сметка какво представлява една фотополимерна пломба..
Отговори с цитат
  #706  
Стар 21st January 2011, 13:26
Аватара на :)))
:))) :))) не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 10
По подразбиране

-

Последно редактирано от :))) : 4th April 2011 на 13:08
Отговори с цитат
  #707  
Стар 21st January 2011, 14:19
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране Re: ..

Цитирай:
Първоначално написано от didiyordanova1
Та мисълта ми е в крайна сметка какво представлява една фотополимерна пломба..
http://www.dentapro.bg/Composites.htm Некъв сайт - първия на който попаднах. Обяснено е изклюително елементарно какво всъщност представлява фотополимерната пломба.
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #708  
Стар 26th February 2011, 00:39
bibolina84 bibolina84 не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 1
По подразбиране

Здравейте. Преди 3 дни ми сложиха щифт на предния ляв зъб и ми изгради временно зъб. Денят след като ми сложи щифт започнах да усещам напрежение и болка при натискане на зъбът. Не знам дали е нормално, дали понеже е чуждо тяло. Някой дали знае дали е нормално това през първите дни? очаквам в понеделник да ми вземе мярка за коронка. ?Пропуснах да спомена,че имах гной и възпален венец на този зъб. тя го лекува и запълни и след това сложи щифта. Ще се радвам да споделите, как е било при вас.
Отговори с цитат
  #709  
Стар 26th February 2011, 09:19
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

По време на подготовката на канала за поставяне на щифт,той се пили за да бъде по-широк,
възможно е при това да бъде прегрят зъба и болката да е в следствие на термична травма на периодонциума.
Другата вероятност(дано не е) е щифта да е поставен под неподходящ ъгъл и при подготовката за него ,да е перфорирана стената на корена.На преден зъб да го направиш това трябва да си талант,но все пак го има като вероятност.....
Самият щифт няма никакво отношение към болката,защото той не би трябвало да се усеща по никакъв начин от всеки!
Може и да е съвпадение и болката да няма нищо общо с щифта.
Отидете при зъболекаря си сега,за да разбере кое точно е случващото се
Успех!
Отговори с цитат
  #710  
Стар 26th February 2011, 14:22
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Явор,а с какво се лекува тази термична травма ?Като ходя при д-р Йовчев,той загрява до 60 градуса когато запълва каналите,след това имам силни болки по няколко часа.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Проблемсъсзъбите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:09.