IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #601  
Стар 17th September 2008, 06:50
ДЕми ДЕми не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: София
Мнения: 17
По подразбиране

Извинявай, но кое наричаш резервоар? Ако имаш предвид порта през който се стяга и отпуска пръстена, то той е доста малък и няма как да те подпира, но най-добре си питай лекаря. А по отношение на твърдите храни, аз можех да ги ям от самото начало, но както казах и по-горе по мноооого малко.
Отговори с цитат
  #602  
Стар 17th September 2008, 10:40
koki_ koki_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 4
По подразбиране

Много благодаря на Деми и Сиси за споделянето :P
Технически съм наясно какво е пръстена,но не и с бай-паса
Имам въпрос ,защо са си направили бай-пас ,а не са си сложили пръстен някои тук?
При кои от двата варианта се губи чуството на глад?
Трябва ли да се пият витамини и др след бай-паса... завинаги?
Азис си е сложил силиконов пръстен,но не слабее -каква може да е причината?
Деми ,не са ли малко 16 кг за 6 месеца?
Сиси ,още ли те притеснява когато спиш по корем?Аз само и единствено по корем спя и това ще ми е проблем
Отговори с цитат
  #603  
Стар 17th September 2008, 14:18
ДЕми ДЕми не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: София
Мнения: 17
По подразбиране

Даже са много 16 кг. За да бъде здравословно отслабването не трябва да е повече от 2-3 кг. на месец. Ако си трупал кг. в продължение на 4-5 г. горе долу за толкова трябвада ги свалиш в противен случай си готов за пластичния хирург. Предствяш ли си какво ще се случи с излишната кожа ако няма достатъчно време да се прибере. Сигурно мога да слабея и по-бързо но аз не искам, защото се страхувам от последиците. Рязкото намаляване на кг. е точно толкова вредно колкото и самите кг. Поставила съм си за цел 20-25 кг. да сваля за първата година, а след това не повече от 10-15 кг. през втората и още толкова през третата, като в рамките на 3-4 г. трябва да влеза в норма. Не бива по-бързо. Като си приличал на прасе 10 г. не може да станеш фиданка за шест месеца. Излишната кожа какво ще я правиш?
Отговори с цитат
  #604  
Стар 18th September 2008, 10:31
koki_ koki_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 4
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ДЕми
Даже са много 16 кг. За да бъде здравословно отслабването не трябва да е повече от 2-3 кг. на месец. Ако си трупал кг. в продължение на 4-5 г. горе долу за толкова трябвада ги свалиш в противен случай си готов за пластичния хирург. Предствяш ли си какво ще се случи с излишната кожа ако няма достатъчно време да се прибере. Сигурно мога да слабея и по-бързо но аз не искам, защото се страхувам от последиците. Рязкото намаляване на кг. е точно толкова вредно колкото и самите кг. Поставила съм си за цел 20-25 кг. да сваля за първата година, а след това не повече от 10-15 кг. през втората и още толкова през третата, като в рамките на 3-4 г. трябва да влеза в норма. Не бива по-бързо. Като си приличал на прасе 10 г. не може да станеш фиданка за шест месеца. Излишната кожа какво ще я правиш?
Благодаря за пояснението Деми,
Разумно и здравословно е да се контролира свалянето дано и аз успея
Къде ти поставиха пръстена и доволна ли си ...
Отговори с цитат
  #605  
Стар 18th September 2008, 14:03
sisa_a sisa_a не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 5
По подразбиране

Здравей,koki_
мисля ,че ако наистина си решила да се подложиш на някоя интервенция е най- добре да се консултираш с лекаря и той да ти каже кой е подходящия метод за теб! Но ако имаш да сваляш до 40 кила пръстен по- добре ,другото бай-пас е за доста тежки случаи.
Аз си го поствих в МБАЛ Доверие! Изключително съм доволна от отношението на целия персонал! Такова отношение към пациетна бях виждала само по филмите! Искам да ти кажа ,че дори и чистачката беше мила и внимателна.Всъщност това ми даваше сили и ми помагаше да се чувствам малко по-добре! Аз вече споменах, че на мен ми беше много тежко възстановяването! Вярно е ,че бях 3 дни там, а някои седят и пет,но на мен ми се видяха безкрайни... ,а и тази сонда в носа е също неприятна -на мен ми я махнаха още вечерта ,а съседката каза че е стояла 4 дни с нея.Това е една малка тръбичка,която минава през носа и гърлото в стомаха ,за да вади нечистотиите от там...
Иначе резервоарчето или порта при мен е застопорен от ляво явно ,за да не пречи на евентуална бременност и наистина го усещам и ме подпира по-скоро като се навеждам /и аз спя по корем/Доктора каза че
би трябвало да отшуми
!Че пломба като си слагаш ,ти трябва едно известно време да свикнеш с нея! . А и мисля ,че ако не ти го застопорят /както се прави по принцип/няма как да го усещаш.
А ако те интересува 1400Е /1600Е/ е пръстена + 1000лв.операцията
Това е за сега...
Отговори с цитат
  #606  
Стар 18th September 2008, 17:38
ДЕми ДЕми не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: София
Мнения: 17
По подразбиране

Пръстена ми поставиха във ВМИ - доц. Василев, тогава цената беше 1600 лв. за самия пръстен и по 4,40 лв. на ден за престоя в болницата, за самата операция не съм плащала нищо. Моят пръстен е американски. След операцията пръстена не беше затегнат, първото затягане го направиха след 20 дни, а второто след още един месец. Т.е. реално със затегнат пръстен съм от шест месеца и половина. Само да добавя, че не бях се теглила от десетина дни, днес сутринта се претеглих и установих с голяма радост, че вече съм с още 4 кг. по-малко, или общо -20 кг. до сега.
Отговори с цитат
  #607  
Стар 19th September 2008, 08:16
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от koki_
Имам въпрос ,защо са си направили бай-пас ,а не са си сложили пръстен някои тук?
Бай-паса (ако говорим за жени) е за раждали жени, или такива, на които не им предстои раждане. Защото после не би могло да се изхрани нормално плода. За мъжете не знам как стои въпроса. Вероятно са го предпочели като по-ограничаваща мярка.

Цитирай:
Първоначално написано от koki_
При кои от двата варианта се губи чуството на глад?
При нита един. Иначе не би било нормално. Този ефект е само първоначален, останалото е превъзпитание. Дори една съфорумка с бай-пас пиеше добавки за намаляване на апетита.
Но намалява и в двата случая (ако му помогнем активно де, не от самосебе си)

Цитирай:
Първоначално написано от koki_
Трябва ли да се пият витамини и др след бай-паса... завинаги?
Да, завинаги, защото всъщност храната не се усвоява пълноценно..

Цитирай:
Първоначално написано от koki_
Азис си е сложил силиконов пръстен,но не слабее -каква може да е причината?
Дори и с пръстен все пак трябва съобразяване на храненето. Ако ядеш квото ти скимне и по повечко стомахчето над ограничителя на пръстена се разширява полека-лека и пак започваш да си поемаш повече храна и си обезсмисляш операцията.. Трябва известна дисциплина, няма как.

Поздравления на ДЕми за свалените килограми и успех на sisa_a с целия процес по възстановяване и вталяване!
Отговори с цитат
  #608  
Стар 19th September 2008, 10:55
ДЕми ДЕми не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: София
Мнения: 17
По подразбиране

Извинявай Мария, ти с пръстен ли си или с бай пас, не можах да разбера от това което си написла, макар че се изказваш много компетентно и по двата случая. Ти кога се оперира и колко килограма свали след гастропластиката си? По отношение на чувството за глад, мога да кажа че три пъти на ден /сутрин, обед и вечер/, както при всички хора, изпитвам глад. Това, струва ми се, е нормално. Засищам глада си с малко храна, не усещам глад между трите хранения, слабея без да взимам лекарства или добавки, ходя три пъти в седмицата на плуване, за да не увисне кожата ми, чувствам се много добре и не виждам какво още мога да добавя, освен да пожелая успех на всички, които са решили да слабеят с методите на гастропластиката.
Отговори с цитат
  #609  
Стар 19th September 2008, 12:41
koki_ koki_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 4
По подразбиране

Здравейте,
Благодаря ти Мария за изчерпателните отговори
Поздравления за Деми за свалените килограми и за редовното плуване......И аз така смятам да правя

Успех за Сиси -много е вероятно и аз да съм в Доверие ,но още проучвам...
Чета форума и се подготвям да ходя в София /от Бургас съм/през октомври
Тогава ,че се консултирам с лекарите....
От много четене се лутам и днес проучвам как ще е ,ако си сложа първо балон и след 7-8 месеца /ако се налага /пръстен или бай -пас
Сега съм 128 ,но последните 10 са пресни след гладуване /с плодове и чай/и последвалия йо-йо ефект
Целта ми е да сваля 50-55 кг
Поздрави
Отговори с цитат
  #610  
Стар 19th September 2008, 14:10
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Ами всъщност не съм нито с пръстен, нито с балон, нито с бай-пас. Отказах се да си правя такива операции. Твърдо бях решила, с двата крака "вътре" бях (за гастрален пръстен) ии ...... с ръка на сърце ви казвам, че не очаквам да ме разберете тук (поне повечето), но в един момент просто престанах да желая да отслабвам със силови методи (това след различни консултации с хора, на които имам доверие). За себе си така прецених. В момента се чувствам добре и без да съм отслабнала. Аз знам как напълнях - имах стрес и склонност към напълняване, също и съм отслабвала без да кача през годините и това знам как става. Всичко е до емоционалната настройка при мене, но тя е най-финното.

За това и отворих темата относно Бариатричната хирургия и нейни алтернативи, което беше моя начин да заявя, че съм се отказала от тези интервенции. А те бяха една от основните причини да започна да влизам редовно във форума на Тялото.бг. На стр.2 съм поместила адреси, телефони и интернет връзки (където има и които знам) на хирурзи и гастроентеролози, които се занимават с този род операции. Ако знаете нещо повече или се е променила информацията - допълвайте!
Също и и тука съм писала по темата.

В интерес на истината не съм съвсем отхвърлила идеята за балон, но засега не стои на дневен ред.

Радвам се, че новите момичета пишат така неутрално и обективно в темата. Надявам се, да пожелаете успех в отслабването и на другата група!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Гастропластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:49.