IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Prev Предишно мнение   Следващо мнение Next
  #21  
Стар 20th December 2008, 15:01
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Това всички го знаем, безсмислено е да се повтаря, мисля си аз ; )

Аз лично ям млякото заради хранителните му стойности. Както питах и потребителката по-горе - давала ли е мляко за тест? Така ще попитам и вас. Мен ми стига да си набавям хранителните вещества, които са ми нужни, били те от нишесте, соя и т.н. Стига да не са в големи количества. Но като знам, че аз примерно, когато искам да кача килограми, ям най-много по 4 кофички на ден (което доставя около 50 гр протеин), то не знам колко кофички яде една жена, едва ли повече от 1-2. Мисълта ми е, че това не е основното ви хранене, за да сте толкова възмутени дали имало живи бактерии или не. Ако например водата беше боклук, тогава щеше да имаме голям проблем, но в случая дали ще приемете 5 грама белтък повече или по-малко, не е най-големият ви проблем, да не говорим, че няма такива разлики.

Разликите са в мазнините - често обявените мазнини (2.0%, 3.6%) не си отговарят, дори мога да кажа почти никога, доста често са по-маслени от обявеното в етикета. Най-точни са обезмаслените млека, тъй като там мазнините са растителни, тоест, често може да усетите разликата и без да ги тествате, ако сте яли достатъчно такива млека.

Като цяло, млякото не е някакво толкова лечебно и профилактично средство, не е като медът да кажем, при него вече има голямо значение дали е истински, дали има захар. Млякото го ядем просто като храна.

Много по-големи боклуци са кренвиршите и всякаквите видове кайма, където реалното процентно съдържание на чисто месо (съответо и белтъци) е минимално, ако изобщо го има, като извадим всички други смляни кожи, хрущяли, кости, оцветители и овкусители.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
 


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Киселомляко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:23.