IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2251  
Стар 18th December 2010, 10:03
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

и аз съм от тези, които ползват микровълновата доста често, но главно за претопляне, за печене на тиква и понякога за омлет. чувала съм, че не е много полезно, но общо взето не смятам да се отказвам.
ето и моето меню:
закуска- мюсли с ядки и сушени плодове, 1 портокал
междинно- 1 портокал
обяд- пиле с грах
следобяд- печена тиква с орехи и мед
вечеря- 1 пилешко бутче, салата
Отговори с цитат
  #2252  
Стар 20th December 2010, 10:59
Аватара на allie
allie allie не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 109
По подразбиране

Здравейте всияки, честит понеделник, малко остава
Ice Cream, направих мусаката, в крайна сметка използвах едро смляна лютеница, защото се оказа, че нямам домати или пюре, а не ми се излизаше, но стана супер! Върху заливката накрая настъргах и едно парче пармезан, което седеше безучастно в хладилника от доста време, малко нестандартно решение, но хич не беше лошо. Съответно менюто през уикенда се състоеше от въпросната мусака. Благодаря за идеята, ще се повтори със сигурност!
Отговори с цитат
  #2253  
Стар 20th December 2010, 11:03
Аватара на allie
allie allie не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 109
По подразбиране

А относно микровълновата - и аз съм чувала, че не е особено здравословен вариант, тъй като унищожава полезните вещества, но ... и аз няма скоро да се отказвам, прекалено много време спестява, а то си е ценно...
В тоя ред на мисли да споделя едни прости картофи на МВ: за 1 човече порция - един голям картоф се разрязва на две, без да се бели, нацепва се с нож, добавят ми се подправки и малко зехтин, бам в микрото и след известно време (на око) излиза едно прекрасно сварено-запечено чудо, което само чака да му добавиш сиренце или кашкавал ...
Отговори с цитат
  #2254  
Стар 21st December 2010, 15:22
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Дзак Останаха ли хора тука? Аз съм в коледно настроение. Последните няколко дена обикалям за подаръци и се счупвам да карам кънки на лед

Менюто за вчера:
закуска - банан и половина
обяд - пълнозърнести макарони с грах и кисели краставички
следобедна закуска - тиква с мед и бадеми
вечеря - зелева салата с моркови и ряпа

Въпрос: Кефирът като киселото мляко ли се консумира..смисъл не е желателно да се смесва с други продукти?
Отговори с цитат
  #2255  
Стар 21st December 2010, 20:21
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от allie
Здравейте всияки, честит понеделник, малко остава
Ice Cream, направих мусаката, в крайна сметка използвах едро смляна лютеница, защото се оказа, че нямам домати или пюре, а не ми се излизаше, но стана супер! Върху заливката накрая настъргах и едно парче пармезан, което седеше безучастно в хладилника от доста време, малко нестандартно решение, но хич не беше лошо. Съответно менюто през уикенда се състоеше от въпросната мусака. Благодаря за идеята, ще се повтори със сигурност!
О,много се радвам,че ти е харесала !
Днес майка ми даде поръчка в петък за Бъдни вечер баницата и късметите да са мое дело Как обичам да ми възлагат такива задачки мммм
Мале,снощи бях на дискотека,много здраво се напих,днес съм леж цял ден и лекувам махмурлука с кисело мляко о грейпфрути!
Отговори с цитат
  #2256  
Стар 21st December 2010, 20:59
honeyy honeyy не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 9
По подразбиране

Здравейте....
Чета ви от доста време... И аз със стремежа си към здравословно хранене и здравословно тегло, реших да споделям менютата си тук. Евентуално с ваша помощ да правя и корекции.
Храня се по 3 пъти дневно-без междинни хранения. По принцип се стремя към НВД, тренирам 5-6 пъти седмично във фитнес зала, въпреки че предпочитам на открито (когато сезона го позволява). Пийвам си водичка доволно.... Трябват ми да си сваля около 4-5 кг.за да съм доволна от себе си...
Днешното ми меню:
Закуска: ябълка и 2 мандарини
нес кафе-чисто (по принцип така си обичам кафето-без захар или сметана)
Обяд: свинско (крехко и възможно най-изчистено от мазнини) задушено месо около 150 гр. +салата с домат и краставица.
нес кафенце
Вечеря: купичка пилешка супа[/b]
Отговори с цитат
  #2257  
Стар 22nd December 2010, 00:12
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от honeyy
Здравейте....
Чета ви от доста време... И аз със стремежа си към здравословно хранене и здравословно тегло, реших да споделям менютата си тук. Евентуално с ваша помощ да правя и корекции.
Храня се по 3 пъти дневно-без междинни хранения. По принцип се стремя към НВД, тренирам 5-6 пъти седмично във фитнес зала, въпреки че предпочитам на открито (когато сезона го позволява). Пийвам си водичка доволно.... Трябват ми да си сваля около 4-5 кг.за да съм доволна от себе си...
Днешното ми меню:
Закуска: ябълка и 2 мандарини
нес кафе-чисто (по принцип така си обичам кафето-без захар или сметана)
Обяд: свинско (крехко и възможно най-изчистено от мазнини) задушено месо около 150 гр. +салата с домат и краставица.
нес кафенце
Вечеря: купичка пилешка супа[/b]
Прекалено малко ми се струва,че ядеш,особено за човек,който ходи на фитнес 5-6 пъти в седмицата,това ядене е нищожно малко. Включи сурови ядки-бадеми,лешници,орехи,включ кисело мляко,извара,повече зеленчуци,риба,пиле,пшенич и трици,ленено семе,броколи,яйца. Не да изяждаш всичко това за един ден,разпредели си там както ти е удобно,но увеличи количествата храна.Сутрин въглехидрати,вечер протеини,на обед от всичко по малко. 4-5 кг. са лесна и постижима цел.
Отговори с цитат
  #2258  
Стар 23rd December 2010, 23:52
honeyy honeyy не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 9
По подразбиране

Здравейте. Днес:
З- 1/2 кисело мляко с ч.л.мед
нес кафе
О- печени чушки с яйца и сирене-разбъркани в тефл.тиган без мазнина
и малко пил.супа
В- пил.пържолка със салата домати и краставици.
Отговори с цитат
  #2259  
Стар 24th December 2010, 01:43
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Miss_Murderer
и аз съм от тези, които ползват микровълновата доста често, но главно за претопляне, за печене на тиква и понякога за омлет. чувала съм, че не е много полезно, но общо взето не смятам да се отказвам...
Не знам до колко не е здравословно готвенето с микровълнова, но едно от нещата които най мразя е претеоплено в микровълнова .Обикновено вкуса на претопленото в микровълнова се променя и винаги ще ти различа такава храна!
Отговори с цитат
  #2260  
Стар 24th December 2010, 09:36
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

здравейте! как е настроението?
ето и моето вчерашно меню:
закуска- мюсли с ядки
междинно- ябълка, капучино
обяд- картофена крем супа, салата
междинно- ябълка, 50 гр. ядки
вечеря- 150 гр. пилешко филе, салата
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:57.