IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2331  
Стар 21st January 2011, 16:33
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Канибали!
В смисъл месото човешко ли е било
Не,но вероятно кучешко,че иначе как каймата ще да е 1 лев за половин кило Шегата настрана,но не разбирам как някой може да яде сурова кайма и да му е вкусно.
Отговори с цитат
  #2332  
Стар 21st January 2011, 16:40
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Аааа с което се подсетих,че имах една позната ,която мажеше филии със сурова кайма и така ги ядеше?!?! Това...направо..не мога да си го представя..Канибали!
Суровоядци бих казала И аз имам двама познати, които първо си овкусяват каймата и после си я мажат на филии.
Отговори с цитат
  #2333  
Стар 21st January 2011, 20:48
karolina_921 karolina_921 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 48
По подразбиране

Здравейте отдавна не съм писала ,понеже не съм спазвала от доста време. От 10 дни започнах пак наново менюто ми е еднообразно:
сутрин - овесени ядки с 1 ч.л мед
обяд - месо (телешко / пилешко) + салата
следобяд - плод ( грейпфрут,банан,ябълка)
вечеря - омлет на тефлонов теган/салата (цвекло,морков)
вода - около 2,5 л на ден .
Отговори с цитат
  #2334  
Стар 22nd January 2011, 10:18
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от karolina_921
Здравейте отдавна не съм писала ,понеже не съм спазвала от доста време. От 10 дни започнах пак наново менюто ми е еднообразно:
сутрин - овесени ядки с 1 ч.л мед
обяд - месо (телешко / пилешко) + салата
следобяд - плод ( грейпфрут,банан,ябълка)
вечеря - омлет на тефлонов теган/салата (цвекло,морков)
вода - около 2,5 л на ден .
Не е зле,но дано не ядеш яйца пък (с жълтъци) абсолютна всяка вечер и то на тЕган :P Добре си се ориентирала. Иначе колко си висока,колко килограма си сега. Каква е целта ти ?
П.С. По Бтв в момента дават Огнян Симеонов-хич не ме кефи тоя човек! Запомнил е само едно и си го блее къде се появи! Водещата "Какво трябва да закусваме?" Той:"2 домата,1 краставица,1 яйце,парче сирене,1 филия пълнозърнест хляб,малко маслини",Водещата "Всичко това ли ?" Той:"Ами да,всичко!" .... Пффф,сигурно на всичките си клиенти тая закуска предлага.
Отговори с цитат
  #2335  
Стар 22nd January 2011, 12:23
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

здравейте! ето и моето меню:
закуска- 2 филийки с извара, портокал
междинно- 50 гр. ядки
обяд- картофи огретен, салата от зеле и моркови
следобяд- тиква с орехи
вечеря- 200 гр. пилешко филе, салата
Отговори с цитат
  #2336  
Стар 22nd January 2011, 13:14
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Не виждам проблема да яде жълтъци, това са разбирания от 1950 година. По всички нови разбирания, жълтъкът и приема на нормално количество холестерол дори намалява лошия холестерол в човешкото тяло, нормализира го (ако проблема е холестерола) . А за една жена, 1 жълтък на ден (всеки ден) е единствено в плюс, 2 жълтъка може да бъдат някаква горна граница, но дори 2 жълтъка на ден пак няма да доведат до нищо отрицателно, ако ще 10 години да ги яде всеки ден. Пък се съмнявам, че въпросната каролина удря повече от 2 цели яйца на вечеря.
Естествено хубаво е яйцата да са от добър произход, птиците да не са хранени с масовите фуражи в птицефермите, но и да няма такава възможност, пак съм ЗА 2 цели яйца на ден.

Просто не мога да приема, че някой може да сложи яйчния жълтък като по-вредно, отколкото масовото хранене със свинско месо, с химията във всичките храни, с масло, маргарин, бял хляб и прочие. И на фона на всичко това, което е част от храненето на 90% от населението, някой ще се хваща за жълтъците. Нямам предвид вас във форума, а попринцип хора, които "разбират" и говорят насам-натам. И които са причина да имам приятели, според които повече от 2 жълтъка на седмица е фатално и които да не приемат друга гледна точка. За сравнение аз съм на 3 жълтъка от доста време (естествено с някаква цел, не казвам, че всички трябва да са така) и оцелявам някак си.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2337  
Стар 22nd January 2011, 13:22
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Solver, може ли да ни кажеш мнението си за ВМ-НВД? :P Какво мислиш попринцип за този режим?
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #2338  
Стар 22nd January 2011, 13:48
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

apoklistika е на такъв режим, мисля, казвал съм си мнението и то не е положително Не виждам причина, нужда и полза от такъв режим, независимо дали се отнася за мъже или жени и независимо дали те спортуват или не. А и аз попринцип съм за балансираните неща (както е от край време всяка обективна гледна точка по темата и всеки нормален режим, всички алтернативни режими) , но това не влияе в случая, тъй като, както казах, не виждам ползата. Може да се прибегне до крайност за известен период от време, ако следваме някаква цел и обективно тази крайност би ни помогнала в постигането на целта, но в случая изобщо не става въпрос за това.
На всичко отгоре не бих го приел дори да говорим за "натурални" , необременени от човека мазнини, а тук говорим за обременени, за в пъти по-вредни мазнини, защото повечето хора не могат да намерят чисти животински мазнини. Изобщо цялата история ми звучи налудничево
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2339  
Стар 22nd January 2011, 14:13
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

На мен теорията за изгаряне на мазнини при такъв режим ми звучи правдоподобно, но и аз не мисля, че трябва да стигаме до крайности. Не мога да си представя здравословен режим без плодове, зеленчуци, мед и пълнозърнести храни :P Благодаря за мнението
__________________
Съзнанието си е мое. Подсъзнанието също, макар да си прави каквото си поиска!
Отговори с цитат
  #2340  
Стар 22nd January 2011, 14:55
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Вероятно си прав за яйцата. Аз не съм се интересувала кой знае колко за ползите и вредите им,но виж като каза свинско-това нещо нито тази зима съм го яла,нито миналата,нито по-миналата (или ако миналите съм яла,то е било един път и не го и помня).
Обаче сега се подсетих,че наспоелдък ям много рядко яйца,не за друго,ами не съм се сещала да ям. Даже,ако трябва да съм честна не помня кога за последно ядох яйца,но сигурно е преди няколко месеца А по принцип много ги обичам. Хм........ Като,че ли бях забравила за тяхното същетвуване. Довечера май това ще хапна.
И да не сме съвсем Офф:
Днес-закуска-чаша черен чай с лимон,1 ябълка,3 ореха
Обяд-купичка супа,шепа семки
Тва е за сега.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:28.