IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #601  
Стар 3rd November 2010, 13:26
sviv86 sviv86 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Някой да е чувал за бодлив залист против хемороиди и разширени вени? Билковите продукти винаги са най-добри, когато става дума за такива заболявания... писна ми да се тъпча с химия
Отговори с цитат
  #602  
Стар 28th November 2010, 10:11
doria doria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 72
По подразбиране

Не съм чувала за това. Но хемоклин помага много - също е билково. Моя приятелка имаше хемороиди, останали от бременността и опита всичко. Напоследък започна да ползва хемоклин и хемороидите й изчезнаха. Каза ми, че не се мъчи и когато ходи до тоалетната.
Отговори с цитат
  #603  
Стар 2nd December 2010, 16:58
Аватара на Ирина Калинина
Ирина Калинина Ирина Калинина не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Град: Долна Митрополия
Мнения: 1
Изпратете съобщение чрез ICQ до Ирина Калинина
По подразбиране Лекуване на хемороиди

На блога ми има един коментар. Ето какво пише този човек - превеждам, защото блог ми е на руски.
Рецептата е проста: да вземе суров картоф и изрязва се от него свещ. Свещ се смазва с мед, обезателно да е истински. После поставя се свеща в ануса за цяла нощ. Преди това се измива със студена вода.
Този човек писал , че след 1 месец забравил за хемороиди и вече 7 години този проблем не го безпокои.
Ето ви и оригиналния отговор http://irinakalinina.com/?p=1470
__________________
Бъдете Здрави, Дълголетни и Богати!
http://irinakalininabg.ucoz.ru
http://irinakalinina.com
Отговори с цитат
  #604  
Стар 12th December 2010, 00:58
sharky12 sharky12 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Здравейте на всички от "клуба"!
Искам да споделя с вас и за моята борба,защото както се вика "не питай старило,а питай патило" и
Имам проблеми с тия гадове от много години.През годините опитах по какви ли не начини да се избавя.Изчел съм всичко из нет-а.Изпробвах какви ли не мазила,но по този начин няма лечение,а само временно облекчение.Билки пих доста време.Колко кутии Детралекс съм изпил един Бог знае вече.Коригирах си менюто като изхвърлих алкохол,кафе,газирано,пика тната и суха храна.Наблягах повече на супички,салати,богати на фибри храни и като цяло си подбирах добре храната,за да не стигам до запек или разстройство,което е кофти за хемороидите.Избягвах и вдигането на тежко,дългото време седене прав или седнал.Имаше известно подобрение-кризите станаха по на рядко,но така и не успях да ги премахна напълно.
Миналата година декември имах страшна 20 дневна криза с тромбозирали хемороиди,един се спука,зверски болки,бавно възстановяване,но се оправих.И така горе долу добре до същия период тази година,когато пак се раздразниха.И реших,че не може вече така да продължава.Млад човек съм на 21 години и мисълта,че този проблем ще ми влошава качеството на живот още дълги години(надявам се)взе да ме измъчва.И стигнах до решение да пробвам безкръвна операция.Няма да споменавам имена,клиники и т.н.,за да не сметнете,че правя реклама.Напълно обикновен човек съм с истинска история.И така запазих си час и в петък на 10 дек. бях прегледан и ми бяха вързани 2 възела по метода с банд-лигирането.Обясниха ми,че е по дискомфортен,но за сметка на това по-ефикасен от лазера.Имам още един възел,но доктора каза,че ако не ме дразни може да не го пипаме...явно е мъничък не знам.На контролния преглед ще стане ясно как продължаваме профилактиката и лечението.Аз съм надъхан да ликвидирам и него и да не давам възможност на такъв малък вредител да ми вгорчава живота за вбъдеще!

Призовавам всички,които страдат от това да идат на лекар.Не опитвайте сами,защото аз от здрав човек се докарах до 3ти стадий от страх.Болките и страданието от кризите е в стотици пъти повече отколкото да ви вържат.След излизане от кабинета веднага опътувах за вкъщи с кола(200км) и единствения дискомфорт беше тъпа болка,която отстраних с Аулин и усещането,че ми се ходи по нужда,което доктора каза,че е нормално и отшумява бързо.Хубаво е да има човек,който да шофира,а вие да си почивате на седалката.
Днес е първия ден след операцията,ходих по нужда и малко болеше,но предварително изпих 1 Аулин отново и след 30-тина мин. лежане ми беше ОК.След това станах щъках из нас,седнах малко на компютъра,направих си за хапване и се чувствам много добре.Не усещам болки и дискомфорт.Предполагам още няколко пъти ходенето по нужда ще е неприятно,но скоро всичко ще върви нормално.

Общо взето засега е това.Просто исках да вдъхна кураж на всички страдащи хора.Няма смисъл от отлагане и отчаяни опити за самолечение.Аз лично МНОГО съжалявам,че не свърших тази работа още преди години.Толкова години страдание и мъки...не искам да си спомням.Надявам се както всички лоши спомени скоро и те да избледнят.Преди мен влезе един мъж на 64г,който страда от моята възраст и направо шапка му свалям как е издържал толкова години,но като е нямало адекватно лечение освен стандартна операция може би и аз нямаше да се реша на такава и щях да стискам зъби.Но не губете повече време и не си пилейте живота в страдания.Медицината има нови решения на проблема.

М/у другото като крем за мазане на мен ми действа много добре едно гръцко кремче PREPARATION H в жълта кутия.Мазничко е и с него си се мажа,да не се изсушава,защото ми дразни като е без нищо.Доктора вчера му го показах и каза,че е добро.Единственото е,че някой трябва да ви го купи от Гърция.Не е и скъпо.На мен ми купиха познати 3 кутийки да си имам и гледам в момента на едната,че струва 2,72 Euro.Естествено то си е до човек,но определено на мен ми действа по-добре от всичко предлагано в България.

Успех на всички и не се плашете от оперативна намеса.Не чакайте 4ти стадий,че там скалпела играе на 100% и работата става дебела.
Скоро пак ще пиша да споделя как вървят нещата при мен
Бъдете живи и здрави
Отговори с цитат
  #605  
Стар 3rd January 2011, 21:12
sharky12 sharky12 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 3
По подразбиране

За много години на всички!

Още малко и ще стане месец откакто ми вързаха гадините.Не усетих обаче кога паднаха,нито ги видях.Имах преди 10-тина дни малко кръв в изпражненията,но никаква болка.Не знам защо така,но може падането да си зависи от човек и да се позабави или да стане бързо.Кървенето си го обяснявам,че е като пъпната връв при бебетата-като падне прокървява и така.Сега положението е добре.Имам от време на време маааалко дискомфорт,но все още имам 1 необработен възел.Сигурно той се обажда завалията...самотен го оставихме без другарчетата му
Абе положението е екстра сравнение с преди.Празнувах си Нова Година като бял човек,а и щом се шегувам значи работата е добре.

Бъдете живи и здрави през новата 2011 година и дано тази тема изпадне надолу поради отсъствие на страдащи от хемороиди
Отговори с цитат
  #606  
Стар 5th January 2011, 18:05
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Искам да ви попитам възможно ли е да е хемороид,ако се намира на входа на ануса,с телесен цвят е,малко топче сравнително твърдо,не тече кръв от него,не сърби,не боли, или може би съвсем леко ,ако го натиснеш ?
Отговори с цитат
  #607  
Стар 5th January 2011, 20:32
Bril Bril не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2010
Мнения: 319
По подразбиране

Да
Отговори с цитат
  #608  
Стар 12th January 2011, 20:48
Vessi61 Vessi61 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 17
По подразбиране

С малко притеснение пиша, защото не искам да прозвучи като реклама и агитация, но баща ми от години е с хемороиди, често има кризи с големи болки , понякога кървене. Пил е какво ли не, седял е в смрадлика, бръшлян, без кой знае какъв ефект. От пролетта пие Флебодия- като беше обострен няколко дни в по-висока доза , а после х 1 таблетчица дневно. До момента не е и спирал, макар че му казаха ,че е редно да прави пауза. Чувства се много добре и това лекарство наистина свърши добра работа, поне при него.
Отговори с цитат
  #609  
Стар 19th January 2011, 23:56
believee believee не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Здравейте, мисля че имам външен хемороид от няколко дни .. не сърби не боли и е с телесен цвят но просто искам да изчезне ... съществуват ли някакви пасти или кремове или билки или каквото и да било с помощта на което да изчезне ?
Отговори с цитат
  #610  
Стар 20th January 2011, 11:42
believee believee не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2011
Мнения: 4
По подразбиране

Проблемът е че съм на 18 години и не съм правил секс, така че няма как да се дължи на това ..
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хемороиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:38.