IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th May 2007, 12:38
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране Подут корем, ще се пръсна :(

Мисля, че не открих такава тема, затова отварям нова.

От известно време имам такъв проблем - подут корем. Не става дума за сланинки (въпреки, че и това имам), а усещам постоянна тежест - все едно съм напомпана. Първо мислех, че всичко е до режима на хранене, промених го, от около месец се храня изключително диетично, правя по 70 коремни преси, но нищо не се променя - коремът ми има мускул, но е някак разтегнат отвътре. Лошото е, че дори сутрин като стана е подут, а като пия дори чаша вода се чувствам като плондер. Това със сигурност не е нормално и не знам какво да правя. Чашата преля, когато колегите започнаха да ме питат да не съм бременна! Четох, че това се дължи на увеличена чревна микрофлора и пих един медикамент на билкова основа dida на New Nordik, който в началото наистина ме повлия положително, но от около седмица пак съм глътнала балона. Не знам какво вече да правя, притеснява ме да не е нещо по-сериозно. Някой да е имал подобни оплаквания?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 9th May 2007, 13:10
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

аз също от известно време чувствам корема си подут. не мога да си обясня защо. първоначално си мислех, че е така, защото пия адски много вода и го отдавах на това. после си мислех,че е един вид ПМС. обаче вече не знам какво става. сутрин обикновено като ставам корема ми е под морското равнище, обаче вече не. наистина, кажете други има ли с нашия проблем???
Отговори с цитат
  #3  
Стар 9th May 2007, 16:10
Meila Meila не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 32
По подразбиране

На мене ми намирисва на колит и аз имам такъв,ям не ям,същия плондер е,с или без коремни преси
Отговори с цитат
  #4  
Стар 9th May 2007, 16:53
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Meila
На мене ми намирисва на колит и аз имам такъв,ям не ям,същия плондер е,с или без коремни преси
какво е колит
Отговори с цитат
  #5  
Стар 9th May 2007, 17:01
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Puppito
аз също от известно време чувствам корема си подут. не мога да си обясня защо. първоначално си мислех, че е така, защото пия адски много вода и го отдавах на това. после си мислех,че е един вид ПМС. обаче вече не знам какво става. сутрин обикновено като ставам корема ми е под морското равнище, обаче вече не. наистина, кажете други има ли с нашия проблем???
и аз осещам моя така и се чудя от какво е....
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th May 2007, 19:15
chick chick не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 565
По подразбиране

Айде и аз се включвам в отбора... И аз от няколко месеца насам съм така...Коремът ми е така издут, все едно съм бременна в 4-5 месец...А иначе съм слабичка...И не знам какво да правя
__________________
Je suis comme je suis
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th May 2007, 21:35
Yansi Yansi не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Мнения: 1 397
Изпратете съобщение чрез ICQ до Yansi
По подразбиране

При липсата на ензими които спомагат разграждането на храната се образуват газове в стомаха и се получава това подуване, та може и това да е причината пробвайте еспумизан или мезим форте, а ако не помогнат ще е най-добре да посетите чичо доктор
__________________
за някои болката е спирка, за други е път без край...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th May 2007, 21:46
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от krisi_pat
какво е колит
Колит - най-общо казано възпаление на червата.

Ми кажете друго какво ви е? Газове и разстройство (с извинение), болки? Aко не, мисля че е малко рано да говорим за колит.

Ако нямате други симптоми, защо не опитате да постите няколко дена? И на мен ми се е случвало да се чуствам като балон, в такива случаи ми помага да изкарам един ден на течности(колкото и абсурдно да звучи), и ако съм много гладна малко пълнозърнест сух хляб. И после една седмица много малко храна. Така ми минава, и корема се прибира.
А пък може и да сте прекалено слабички, и корема да си личи.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th May 2007, 08:18
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Кати, аз нямам разтройство, понякога ми е дори трудно да ... Болки точно не мога да кажа, че имам, но усещам дискомфорт все едно ме натиска въздухът отвътре. А коремът ми е така още от времето, когато живеех в Германия и винаги съм смятала, че се дължи на консервантите в храната им, защото когато си бях в Бг за ваканциите всичко минаваше. А иначе не съм прекалено слабичка Преди много години, когато бях ученичка ми бяха открили колит и гастрит и познавам, когато ми се възпали какво е усещането..
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th May 2007, 08:36
non_blonde non_blonde не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 58
По подразбиране

Една моя приятелка имаше същият проблем. Ходи на някакви изследвания в Гастроентерологията. Пи контрастно вещество и я гледаха май на рентген, ако не се лъжа. Оказа се че има т.нар. обратна перисталтика /и тя имаше запек/.
Може би ще е най-добре да отидете при лекар-специалист, който да установи какъв е точно проблемът.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подуткоремщесепръсна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:55.