IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2181  
Стар 4th July 2014, 22:49
Guinet Guinet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2012
Мнения: 87
По подразбиране

Без да знам какво е benelli lift и dual plane и с уговорката, че не съм разбирачка голяма и на мен аргументите и предложението на първия доктор не ми харесват нещо..а относно големината с точно като твоите мерки съм, с 375сс и мисля, че 490cc подмускулно изобщо няма да ти изглеждат огромни и да бият на очи, както сигурно си мислиш..мога да ти изпратя снимки на лично съобщение, ако ще ти помогнат да се ориентираш..

А относно Контратубекса, аз сега чак почнах да се мажа ( на втория месец) и май повече трябва да разчитам, че пт самосебе си ще си се позаличат и няма да останат грозни..
Може ли да се съди по белег от секцио как ще се възстановят тези?
Отговори с цитат
  #2182  
Стар 5th July 2014, 04:05
DanKem DanKem не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2014
Мнения: 208
По подразбиране

Guinet, много благодаря за включването. Тия термини мисля, че ми ги обясниха така- benelli lift- повдигане с изрязване на кожата около ареолата- има белези там и под гърдата. Dual plane- в горната част на импланта е под мускула, долу се реже мускула и минава над него- по- запознатите да кажат- нещо като частично подмускулно. Но според мен пак има по- голям шанс за увисване- иначе се постига уж по- добро обиране в случаи на птоза.
За белезите- четох че Дерматикс бил хубав- аз съм мазала други с Контратубекс месеци наред и нъцки. Все еднакво гадни си стоят. Аз от секциото имах огромен цикатрикс, който изрязаха- мисля, че не е добър ориентир- за белега зависи как го шият, колко травмирани са съседните тъкани, колко стерилно е- а секциото знаеш- цяло бебе вадят, плаценти, околоплодни води текат и тн- няма никаква стерилност и е травмиращо за тъканите, отделно не шие пластичен хирург. Иначе имам приятелки с прекрасни белези от секцио- невидими и бели и тънки. Чак сега видях, че ти си ми писала- моля те прати ми снимки да се ориентирам- мисля, че при първия доктор ще е подобен размера- мн ще ми помогнеш :*
Отговори с цитат
  #2183  
Стар 5th July 2014, 08:01
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

DanKem първия доктор може да се е справил добре с едната ти пластика, но това не го прави добър във всички пластики. Определено не е добър в мамопластиката щом препоръчва надмускулно поставяне. Този метод първо води до хиляди проблеми и второ ще ти увиснат след две години и ще тичаш за нова операция. Този доктор трябва да е наясно с това. Кубиците стоят различно на всяка жена, така че вторите кубици може да ти звучат внушително, но въобще да не изглеждат така. А и да ти кажа някои от тук, като мен например, дето надуваха главата на док. че не искат големи гърди, след това пищяхме колко ни малеят. Така че спокойно. Аз съм оперирана при Стоянов, и така четейки те, имам чувството че той е втория доктор. Ако е той може да ти гарантирам, че ако не друго има много точно око и много точна преценка и може спокойно да му се довериш.
Другото , което е, ти не искаш да цитираш имена, но всяка една от нас не може да ти изкаже мнение за друг доктор освен за нейния си. Колко и да сме чели и интересували не можем да ти дадем по-компетентно мнение от хирурга. Още повече, че то там всичко зависи от състоянието на гърдата, което е строго индивидуално при всяка жена и само доктор може да ти каже най-точно какво да направиш. Наблюдавам че повечето момичета се съмняват в докторите си, а много повече вярват на нас вече оперираните, което е грешка.
Но определено първия доктор го махни от списъка с неговия надмускулен вариант.
Отговори с цитат
  #2184  
Стар 5th July 2014, 08:15
Guinet Guinet не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2012
Мнения: 87
По подразбиране

DanKem може ли да ми изпратиш на лични мейла си за снимките? На мен след секциото докторът ме успокои, че белегът няма да личи защото ми бил направил зашиване като пласична операция за по добър естетичен резултат. Не разбрах точно какво има предвид (раждах в чужбина) но наистина белегът си е ок..по него се успокоявам, че и тук няма да е фрапантно...не ми се дават толкова пари за дерматикса и без това след някоя друга година сигурно ще се сменят имплантите
Отговори с цитат
  #2185  
Стар 5th July 2014, 08:25
DanKem DanKem не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2014
Мнения: 208
По подразбиране

Шоки, права си- това, че нямам пълно доверие за повторна намеса на първия лекар и тръгвам при други на консултации и т.н. говори достатъчно. Уж е добър, имам леки забележки към абдоминопластиката, но все пак е ОК за момента. На последната консултация се преборих за подмускулно, но обирането на кожа през зърното е сигурно там.
По принцип си права- трябва да се слушат лекарите, но при толкова окепазени жени по улиците, а и явно напоследък много мои приятелки се напатиха, предпочитам да проучвам, чета и питам до откат. Шоки, ако не е нахално- ти с какви кубици и мерки си?
Аз намерих параметрите на импланта: Allergan FX, 495 cc, ширина 13,5; височина 14, проекция 6,2. Има един от същата серия- 450 кб, ширина 13, височина 13,5, проекция 6,1. Каква е разликата от 50 кб, в смисъл осезаема ли е и има ли смисъл да уговарям лекаря за някакъв компромисен вариант?

Много благодаря на отговарящите ххх
Отговори с цитат
  #2186  
Стар 5th July 2014, 11:40
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от DanKem Виж мнението
Шоки, права си- това, че нямам пълно доверие за повторна намеса на първия лекар и тръгвам при други на консултации и т.н. говори достатъчно. Уж е добър, имам леки забележки към абдоминопластиката, но все пак е ОК за момента. На последната консултация се преборих за подмускулно, но обирането на кожа през зърното е сигурно там.
По принцип си права- трябва да се слушат лекарите, но при толкова окепазени жени по улиците, а и явно напоследък много мои приятелки се напатиха, предпочитам да проучвам, чета и питам до откат. Шоки, ако не е нахално- ти с какви кубици и мерки си?
Аз намерих параметрите на импланта: Allergan FX, 495 cc, ширина 13,5; височина 14, проекция 6,2. Има един от същата серия- 450 кб, ширина 13, височина 13,5, проекция 6,1. Каква е разликата от 50 кб, в смисъл осезаема ли е и има ли смисъл да уговарям лекаря за някакъв компромисен вариант?
Много благодаря на отговарящите ххх
Моите са кръгли, нисък профил, 320 кубика. Малеят ми, но вече се успокоих. 495 и 450 няма да има никаква видима разлика. Явно леката ти птоза и въобще състоянието ти на гърдата позволява и изисква този модел импланти, за да получиш добър резултат.
Поради това да избегна лош резултат аз с години проучвах тук във форума и въобще, докторите и избрах доктора от който имаше най-много доволни и чиито гърди ми най-харесваха. Въобще не исках да отида на консултация при повече от един доктор, точно защото всеки си има своя техника на работа, ще ми предложат два напълно различни варианта и ще ме объркат. И ще се почне едно маене и чудене на кого да се доверя и само ще се тормозя. За това и не препоръчвам да се ходи на консултации при няколко доктора.
Отговори с цитат
  #2187  
Стар 5th July 2014, 12:19
DanKem DanKem не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2014
Мнения: 208
По подразбиране

Шоки, имаш ЛС. Това за маенето е така - при мен явно усложнено и от зодията- везни съм и за всичко съм така
Отговори с цитат
  #2188  
Стар 5th July 2014, 13:17
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Май има нещо верно със зодията, дъщеря ми е везна, няма такава чуденка
Отговори с цитат
  #2189  
Стар 5th July 2014, 13:37
DanKem DanKem не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2014
Мнения: 208
По подразбиране

Хах, нали?! С майка ми като дискутираме въпроса и тя ми вика да отида на трето мениние - един вид да наклони везната, но съвсем ще стане каша така...
Отговори с цитат
  #2190  
Стар 5th July 2014, 14:12
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

послушай момичетата, въобще забрави за надмускулно.
Ако док на който си се спряла е с достатъчно добри отзиви, а аз се надявам, че хубаво си го проучила, му се довери!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:22.