IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2211  
Стар 12th July 2014, 13:13
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Зерадерм е същият клас като Дерматикс ма Инчето да каже, че тя е най-в час.
Да, общо взето си е така. Доколкото знам за релефни белези е хубаво кремчето да е със силикон.
Отговори с цитат
  #2212  
Стар 12th July 2014, 13:28
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от lily.ana Виж мнението
Моите близки знаеха, а далечните ич не ме интересува как са го приели
Точно така.
Винаги може да се избегне директния отговор с "не-близките" хора. Ич не им влиза в работата.
Отговори с цитат
  #2213  
Стар 12th July 2014, 13:54
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Момичета, сигурно ви ставам досадна вече, но да попитам има ли някоя от вас, която на 20-и ден сутрин да става с неистови болки, момента в който се изправям е кошмарен, толкова боли, че сълзи ми текат, ужасна болка.
После като се раздвижа след около час и като си взема болкоуспокояващото се живее, обаче това пусто ставане сутрин е някакъв кошмар, отделно че нощем на всеки час се събуждам и съм цялата схваната, усещането е, че сто кг са ми на гърдите и съответно оптивам да стана и пак се почва...
Все си викам, че от ден на ден трябва да е по-добре...вече почнах да губя надежда
Отговори с цитат
  #2214  
Стар 12th July 2014, 14:34
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Болката, силната - защо ти се е задържала чак толкова? Схващането, да, може, но болката? Ако е засегнат нерв, пък няма да ти минава с раздвижването ... не знам. Мисля, че трябва да потормозиш здравата лекаря си - поне за обяснение на тази силна болка сутрин.
Не спиш настрани и по корем, нали? И още нещо се сетих да питам - и двете ли те болят, еднакво ли те болят?
Отговори с цитат
  #2215  
Стар 12th July 2014, 14:38
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

той ми прави ехо, каза че всичко е ок, болката била от стегнатия мускул, но според мен е от насъбраната течност вътре. Казва масажи да правя и това е.
Спя само по гръб, снощи опитах на една страна, но ужасно боли и се отказах.
Ако я няма тая сутришна болка при ставане другото се търпи, но сутрин направо е кошмар

Дясната боли повече, тя беше 15 дни с дренаж, от дупката вече пети ден продължава да изтича.
Лявата е по-поносима, нейния дренаж махнахме на 14-я ден, обаче той нищо не пускаше и си беше време да се маха.
Но на дясната май избърза с това сваляне на дренажа, щото той течеше много.
Отговори с цитат
  #2216  
Стар 12th July 2014, 15:11
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
той ми прави ехо, каза че всичко е ок, болката била от стегнатия мускул, но според мен е от насъбраната течност вътре. Казва масажи да правя и това е.
Спя само по гръб, снощи опитах на една страна, но ужасно боли и се отказах.
Ако я няма тая сутришна болка при ставане другото се търпи, но сутрин направо е кошмар
Дясната боли повече, тя беше 15 дни с дренаж, от дупката вече пети ден продължава да изтича.
Лявата е по-поносима, нейния дренаж махнахме на 14-я ден, обаче той нищо не пускаше и си беше време да се маха.
Но на дясната май избърза с това сваляне на дренажа, щото той течеше много.
Щом сте правили ехо и въобще док знае какво е положението, значи всичко е наред, т.е. няма защо да се притесняваш и съответно няма да се отчайваш, че няма да мине. При теб наистина нещата са по-сложни и явно възстановяването ще е по-бавничко. Най-вероятно и мускула, и задържаната течност са виновниците за болката. Хубавото е, че ти минава след раздвижване. Според мен си вземи нещо за болка - да пиеш и така ще гледаш по-оптимистично на нещата. Определено е много важно да няма болка. Лидето мисля ти беше писала за Трамадол, но той е със зелена рецепта (т.е. трябва лекар или най-малкото зъболекар да ти го изпише), но можеш да си вземеш Паратрамол (6 или 8 таблетки на ден; ще си прочетеш) и ако имаш нужда може да комбинираш с Аулин, Фламексин и тем подобни (може и Аналгин). Ти сега пиеш ли нещо болкоуспокояващо?
Отговори с цитат
  #2217  
Стар 12th July 2014, 15:14
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

пробвах всички видове прахчета, течен аналгин, но само от Дексофена отпуска донякъде.
Едната сутрин пих течен аналгин преди да стана, но не ми подейства въобще.
Тая сутришната болка от нищо не се влияе.
Ще изчакам до понеделник и ако няма подобрение ще пробвам това, където Лидето е казала
Отговори с цитат
  #2218  
Стар 12th July 2014, 15:23
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Писах ти за Паратрамола, защото пак е Трамадол (+ Парацетамол) и е без лекарско предписание, т.е. без каквато и да е рецепта ще ти го дадат. Решението си е твое.
Отговори с цитат
  #2219  
Стар 12th July 2014, 15:47
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Благодаря, Инче!
Ще го пробвам и него да видим как ще е положението.
Хексалгина не усещам, може пък това да действа
вече не мога да се понасям
Отговори с цитат
  #2220  
Стар 12th July 2014, 16:15
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
... вече не мога да се понасям
Точно затова ти писах, че е много важно да няма болка.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:07.