IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1101  
Стар 21st March 2013, 13:26
Аватара на Bibimibi
Bibimibi Bibimibi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 30
По подразбиране

Аз съм оперирана по отворения метод и от върха са рязали доооста доста, затова и док ми каза, че отока ще спада доста бавно. В момента даже върха ми е малко по-голям отколкото преди, само дето е по-вирнат, но ми е ясно, че ще спадне наполовина. Всички знаем, че върха спада последен Затова не искам да качвам снимки от сега, за да не се стресне някой. Да не говорим, че още имам кори в и между ноздрите, които си мажа, за да паднат сами. Мисълта ми е, че на този ранен етап по-добре да не показвам снимки, за да не имат обратния ефект - вместо да стимулират някого за операция, да го откажат Но понеже ти е скоро операцията, мога да ти изпратя на лични, да добиеш поне бегла представа
Отговори с цитат
  #1102  
Стар 21st March 2013, 17:07
lapiovra lapiovra не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 26
По подразбиране

Да, ще се радвам да ми пратиш, а и такива от преди.
И аз мисля да пия арника. Вероятно няма да съм сама, мъжът ми ще е с мен. А отновсно цикъла, проблем ли е, чела съм противоречиви мнения. Трябва да ми е свършило до 1-ви, но може и да съм последен ден...надявам се да не е проблем, че нямам друга алтернатива за дата. Трябва около края на април да съм на работа в прилично състояние, а и мъжът ми е на работа ...сложна история
А за лак на ноктите споменаха ли нещо, че сега се сетих, че май трябва да си без, когато раждах си го бях махнала
Отговори с цитат
  #1103  
Стар 21st March 2013, 17:53
Аватара на Bibimibi
Bibimibi Bibimibi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 30
По подразбиране

Аз съм с гел на ноктите и имах лак. Анестезиолога ги видя леко недоволен, но нищо не ми казаха. Ако имаш само лак на ноктите, го махни
Отговори с цитат
  #1104  
Стар 22nd March 2013, 15:35
Аватара на katalina443
katalina443 katalina443 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Здравейте,преди 3 дни се оперирах при др Йорданов...дано информацията бъде полезна на тези, които тепърва им предстои!При мен положението беше следното;крива носна преграда ,както вътрешно така и външно,лека гърбичка в профил,паднало връхче на носа,месест и дълъг връх, както и атрофирала лигавица от злоупотреби с капки за нос..съчетах полезното с естетичното.Притесняваше ме най-вече дължината на носа и това ,че не можех да дишам без капки!доктора каза, че всичко което изисквам е по силите му и ,че не искам невъзможни неща..обсъдихме няколко пъти какъв нос си представям и също така му занесох снимки от списания за да добие по- ясна представа!Операцията ми беше във вторник,минах нужните изследвания, след това ме заведоха до стаята..сложих си пижамката и си зачаках с известна доза страх..първо дойде анестезиоложката като ме разпита подробно за всичко ,а после до стаята дойде и др Йорданов(който между другото е доста привлекателен като мъж) )) отново поговорихме и дойде моментът за така очакваната операция..сложиха ми упойката и ми пожелаха лека нощ!!! Събудих се след 2 и половина часа операция и първото което усетих беше, че носът ми беше стиснат като в менгеме и, че не дишам от тампоните и пластините вътре в носа...болка почти не усещах и не усещам до момента ,имах само гадене и повръщах кръвта която се е стичала в корема от ноздрите назад.но ми обясниха ,че е нормано!По-неприятното беше и което ме побъркваше е, че не мога да дишам ,а и гърлото ме болеше от интобирането(тръба която се пъха в гърлото за командно дишане)В болницата останах една нощ, като на всеки час,два идваха доктори и сестри да проверяват за състоянието ми,стоях с абокат през който ми вливаха разни медикаменти..не ми даваха да ходя до тоалетна а ми носеха едно специално легенче!!на следващия ден вече малко взех да ставам и към 14 ч ми махнаха тампоните...(не боли ) но аз все още не можех да дишам, но доктора ме успокои, че след няколко дни ще се оправя...след 6 дни съм на преглед може би ще ми маха пластините и гипса който държи външната страна на носа...дано не е болезнено!!що се отнася до мечтаното дишане ,вече трети ден правя промивки с физиологичен разтвор и си слагам Виброцил-гел и като че ли взе да прониква вече някакъв въздух)))Като цяло искам да кажа че до момента съм доволна от отношението както на персонала така и на др.Йорданов..остава само да разбера дали е постигнат желания резултат на носа..ще пиша веднага след като успея да го видя!!!Голямо доверие гласувах на Др.Йорданов все пак....тъй-като преди половин година избягах от клиниката на Джамбазов по ред причини!!!Надявам се Йорданов да не ме разочарова, както и да има много и само сполучливи операции ,защото и една такава неуспешна ще му доведе лоша репутация, а той е голям пич и се надявам да не се стига до там!!Дано съм била полезна на тези ,които предстои операция..успех пс,,...очаквайте снимки и на моя скоро...стискайте палци
Отговори с цитат
  #1105  
Стар 22nd March 2013, 16:23
Аватара на Bibimibi
Bibimibi Bibimibi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 30
По подразбиране

Здравей, katalina443! Честито и добре дошла в отбора Аз пластини в носа нямах и за тях не мога да изкажа мнение, но махането на гипса не боли. Малко е неприятно, защото док трябва да отлепя доста лепенки и да подръпва от време на време по-силно. Малко ме беше страх да не надигне гипса с все нос в него Щом си преживяла първата нощ, нататък е като детска игра.

Поздрави и лек следоперативен период!
Отговори с цитат
  #1106  
Стар 22nd March 2013, 17:57
Аватара на katalina443
katalina443 katalina443 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Здравей Bibimbi,доста голям отбор на рязаните нослета сме ...имам малки притеснения за дължината на носа...прочетох някой негативни мнения че Йорданов не обичал мн. да реже...твоето носле как е?

Последно редактирано от katalina443 : 22nd March 2013 на 18:03
Отговори с цитат
  #1107  
Стар 22nd March 2013, 18:25
Аватара на Bibimibi
Bibimibi Bibimibi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 30
По подразбиране

Не е вярно, че не обича да реже. Моя е наполовина Съобразил се е с пропорциите на лицето ми, аз имам масивна брадичка и не исках малко носле, защото няма да ми ходи. Прибрал ми го е към лицето точно колкото трябва. Даже отока ми създава на моменти илюзията, че е малко повечко прибран, но като спадне ще се изфини и самия връх. Сега остава да си чакам )
Отговори с цитат
  #1108  
Стар 23rd March 2013, 07:38
Аватара на katalina443
katalina443 katalina443 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 7
По подразбиране

Много се радвам ,че всичко е наред с твоето носле(да качиш и снимки) аз обаче исках малко носле,не чипо,а право и малко..обясних му точно какво искам...даже снимки му носих...дано всичко да е наред и при мен в сряда,когато ще ми маха пластините...мн се притеснявам за резултата
Отговори с цитат
  #1109  
Стар 23rd March 2013, 13:02
Аватара на Bibimibi
Bibimibi Bibimibi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2012
Мнения: 30
По подразбиране

Според мен грешката на повечето оперирали се е, че очакват да видят това, за което са мечтали веднага след свалянето на гипса. Както казах за момента моят нос в анфас е по-широк от това, което беше. А имам и стесняване на върха. Така, че ще мине бая време докато се види крайния резултат. Това, което се вижда веднага е, че няма гърбица. Успех ти желая, имай търпение!
Отговори с цитат
  #1110  
Стар 24th March 2013, 16:20
alaia alaia не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2012
Мнения: 31
По подразбиране

Много ти благодаря,мила!
Надявам се и аз с времето да е по-добре! Носът непрекъснато ми се променя и се надявам накрая крайния резултат да е положителен за мен!
Скоро ще кача и други снимки,сега нямам много време и по-рядко влизам.
Иначе ме притеснява отпред хрущяла,т.е м/у двете ноздри колумелата....някак си е по-силно изразена,но една такава тъничка и остра,малко виси надолу....леко подуто едно такова....нз и аз как да го опиша.....забелязва се в анфас,иначе не личи толкова! Не знам дали е оток и да спада различно на различни места и затова така да се получава,но не ми остава нищо друго освен да чакам търпеливо и да следя промените!
Искаше ми се и малко да понамалим ноздрите,както и доктора,но каза,че при мен не иска да рискува,зареди белезите,които правя (бяхме си говорели преди това за една друга моя операция) и не искаше да ми прави външни разрези! Сега се надявам и те малко да поспаднат....въобще има още какво да се желае,но не мога разбира се да се произнеса окончателно,докато не видя крайния резултат!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Йорданов
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:05.