IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 5th March 2010, 18:57
Entrax Entrax не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 1
По подразбиране Пролапс на митралната клапа

Здравейте, намериха ми днес пролапс на митралната клапа. Ето какво излезе от ехокардиографията.
Ляво предсърдие: 25 мм
ТСР:26
ТСО:25
ТДР:39
ТДО:66
ФС:32
ФИ:61%
Теледиастолен размер на Септум: 8.5мм
Теледиастолен размер на ЗСЛК: 8.5мм

Обясниха ми, че не е кой знае колко голямо. Но мен друго ме вълнува.. занимавам се с фитнес сериозно и ми казаха, че трябвало да го спра... искам мнение и от вас.
Благодаря Ви много
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th January 2011, 13:33
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

И аз имам пролапс на митралната клапа.Когато съм по-нервна,нощно време получавам сърцебиене и тръпнене на дланите.Когато прекаля с фитнеса,тръпненето се увеличава.Иначе ми казаха да спортувам оптимално,да се разхождам на чист въздух.Казаха че ми е много малък,че всяка трета слаба,грацилна жена го има.Нищо не ми дадоха да пия.Били сме подвластни на депресии и черногледство,поради дисбаланс на автономната нервна система.Недостатъчен принос на кислород в кръвния поток.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th January 2011, 15:38
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Stankova
И аз имам пролапс на митралната клапа.Когато съм по-нервна,нощно време получавам сърцебиене и тръпнене на дланите.Когато прекаля с фитнеса,тръпненето се увеличава.Иначе ми казаха да спортувам оптимално,да се разхождам на чист въздух.Казаха че ми е много малък,че всяка трета слаба,грацилна жена го има.Нищо не ми дадоха да пия.Били сме подвластни на депресии и черногледство,поради дисбаланс на автономната нервна система.Недостатъчен принос на кислород в кръвния поток.

Май всичмки кардиолози свързват кардиологични проблеми с това
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th January 2011, 15:59
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

Така е Томи.Преди години,изобщо не са могли да го видят това и много хора цял живат не са знаели..Изведнъж става много модерно в последните години да се говори за този пролапс.Ето това е при мен:
(например при грацилните жени съединителната тъкан е по-фина, въжетата са по-еластични и повече раздуват платната на митралната клапа).Нежни клапи.
Но лошото е,че човек се психясва някак си.Моя съученичка,също слабичка мацка,получила сърцебиене,нещо се притеснила покрай дететои.Отива на кардиолог и-пролапс на митралната клапа.Бяха и дали някакви успокоителни,които да пие от време на време,когато получи сърцебиенето.При спортистите също е разпространен пролапса,понеже много си натоварват сърцето,то ставало по-голямо и клапата не се затварала до край"спортно сърце"му казвали.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 11th January 2011, 18:21
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

И аз съм с пролапс на митралната клапа.
ВИнаги са ми казвали че 2 са причините - генетично обусловена слаба съединителна тъкан (т.е. по-скоро е вродено); придобито в следствие инфекция и възпаление на тази съединителна тъкан.
Винаги са ми казвали, че е 'козметичен дефект', и че при оперативни намеси трябва антибиотик за да не се получи инфекция, което отново да доведе до ендокардит.

Когато трябваше да раждам изрично ми поискаха ЕХКГ - докторката ми каза че няма проблем да раждам както искам.

Според Дезиро това е доста страшно.

Сърцебиенето и треперенето на дланите не е задължително да са от пролапса, особено пък нощно време когато си в покой.
Просто при нас, когато съцето е в систола клапата не се затваря добре и пропуска малко кръв от камерата към предсърдието.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th January 2011, 18:55
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Stankova
Така е Томи.Преди години,изобщо не са могли да го видят това и много хора цял живат не са знаели..Изведнъж става много модерно в последните години да се говори за този пролапс.Ето това е при мен:
(например при грацилните жени съединителната тъкан е по-фина, въжетата са по-еластични и повече раздуват платната на митралната клапа).Нежни клапи.
Но лошото е,че човек се психясва някак си.Моя съученичка,също слабичка мацка,получила сърцебиене,нещо се притеснила покрай дететои.Отива на кардиолог и-пролапс на митралната клапа.Бяха и дали някакви успокоителни,които да пие от време на време,когато получи сърцебиенето.При спортистите също е разпространен пролапса,понеже много си натоварват сърцето,то ставало по-голямо и клапата не се затварала до край"спортно сърце"му казвали.
Izvinqvam se za latinitzata,no nqmam kirilitza v momenta
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th January 2011, 19:21
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

Значи не трябва пренатоварване,но леки упражнения и разходки са благоприятни.То има 4 степени пролапса.При последната степен вече си трябва хирургическа намеса.Но ако пролапса е много малък,тогава не се нала.Стреса ни влияе много,поне при мен.Като се ядосам и винаги нощно време получавам аритмия.А при пренатоварване от фитнес е имало случаи изобщо да не мога да заспя .Все едно мравки ми лазят и тия парестезии,мравучкания ядски дразнят.То затова са писали,че се получават пристъпи на паническо разстройство,заради нервната система.Иначе,здравословен начин на живот,много плодове,зеленчуци,да не напълняваме.Засега това,след две седмици ще ходя пак на преглед и ще разпитам за абсолютно всичко.Тая уморяемост понякога била от пролапса.Но не трябва да се психясваме.Аз четох дори за трансплантация на клапа..
Но това са вече при по тежси случаи.Дано обаче ако се наложи един ден операция,дано не съм на доста години и да не мога да издържа операцията.Моята съученичка си носи валидолче и като има пристъп го пие.Ако усетиш задух или умора,непременно си почини няколко минути.Разходките в планината,сред природата са много благоприятни.Плуването също.Аз карам вело по двайсетина минути почти всеки ден и леки упражнения.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th January 2011, 19:30
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

"Какво представлява пролапс на митралната клапа?

Определят синдрома Пролапс на митралната клапа като козметичен дефект на сърцето, който често е вроден, в не редки случаи, той води до паническо разстройство.

Много хора, които имат Пролапс на митралната клапа, не проявяват никакви симптоми.

Симптоми при пролапс на митралната клапа

Пациентите, определят симптомите си като:


•умора
•сърцебиене
•болки в гърдите
•тревожност
•мигрена

Инсултът е много рядък при това състояние.

Умората е най-разпространена като симптом, но ясната причина все още не е дефинирана. Пациенти с Пролапс на митралната клапа, може да имат дисбаланс на автономната нервна система. Този дисбаланс се характеризира с недостатъчен пренос на кислород в кръвния поток при захранването на мускулите по време на упражнения, което довежда до въпросната умора.

Сърцебиенето е усещане на ускорен или неправилен ритъм. Това състояние обикновено е безвредно и само в редки случаи се нуждае от специално лечение.

Болките в гърдите се появяват по време или след физически натоварвания и не се повлияват от нитроглицерин.

Тревожността, паническите атаки и депресия се асоциират с дисбаланса на химически вещества в автономната нервна система. Затова тук, причината за силната тревожност и паническите кризи, трябва да се свързват с Пролапса на митралната клапа и да се търси адекватно лечение, което ще регулира и пристъпите на страх и депресия.

Мигрената и болките в главата също се обясняват с дисбаланса в автономната нервната система .

Пролапсът на митралната клапа, макар и рядко, става причина за инсулт в младежката възраст. Обяснението е, че тези пациенти показват тенденция към образуване на съсиреци и сгъстяване на кръвта."
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th January 2011, 19:33
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

Томи как е приятелката ти?И тя ли е имала пролапс?Как е минала операцията?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th January 2011, 20:55
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Наистина е много важно коя степен е.
Аз съм тренирала 7 години худ. гимнастика - доста натоварващ спорт, но не съм имала проблеми.
Сега единствено като комбинирам плуване и сауна се получава като при Станкова - претоварване със сърцебиене и трудно заспивам.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пролапснамитралнатаклапа
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:45.