IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 6th June 2007, 12:05
Cleopatra Cleopatra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 334
По подразбиране

cranberry, така е .... а и най-малкото този конкретно не предпазва от бременност дори
__________________
"Само този, който умее да се впечатлява, получава отговори на въпросите си"
Отговори с цитат
  #22  
Стар 6th June 2007, 12:14
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Cleopatra
cranberry, така е .... а и най-малкото този конкретно не предпазва от бременност дори
верно ли! е, как така?
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #23  
Стар 6th June 2007, 12:55
Uliana Uliana не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 82
Изпратете съобщение чрез ICQ до Uliana
По подразбиране

Нека и аз се включа ... писала съм и в други теми за здравето, но искам да кажа че аз един постинор съм на това дередже днес всичките ми хормони са пълна каша, а да не говоря и че диагнозата ми не е точна но все пак се установи нещо
Постинора е ужасен ... странното е че и аз напълнях в корема както вие обяснявате ... макар че всеки организъм си е строго индивидуален може и да си пуснете едни профилактични изследвания да сте сигурни нали?
Отговори с цитат
  #24  
Стар 6th June 2007, 13:38
Cleopatra Cleopatra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 334
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cranberry
Цитирай:
Първоначално написано от Cleopatra
cranberry, така е .... а и най-малкото този конкретно не предпазва от бременност дори
верно ли! е, как така?
пила съм го само един единствен път, защото просто така се случи и забременях. направих аборт защото никой лекар не гарантира, че детето ще е нормално
__________________
"Само този, който умее да се впечатлява, получава отговори на въпросите си"
Отговори с цитат
  #25  
Стар 7th June 2007, 06:25
velvet_81 velvet_81 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 17
Изпратете съобщение чрез ICQ до velvet_81
По подразбиране

Юлиана, аз писах, че съм се подула и че предполагам че е от постинора, но и тестове за бременност и на гинесолог отидох направо - няма нищо.За това вече съм спокойна, но все си мисля, че всичко дойде от хапчето. Не съм толкова подута вече, но определено не съм плоска като преди...Просто толкова рязко настъпиха промените, че нямаше как да е от нещо друго. нито бях променила начина на хранене, даже се хранех вече по-здравословно, а и спортувам по- редовно от всякога
Най-добре е да внимаваме, за да не ни се налага да пием тези отрови
Късмет на всички!
Отговори с цитат
  #26  
Стар 7th June 2007, 07:10
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Cleopatra
пила съм го само един единствен път, защото просто така се случи и забременях. направих аборт защото никой лекар не гарантира, че детето ще е нормално

Цитирай:
странното е че и аз напълнях в корема
Uliana, а пускала ли си си преди постинора хормонални изследвания? може преди това да е билообъркано положението и постиннора съвсем да е замазал нещата. трупкането на мазно по корема е признак на хормонален дисбаланс. стига, разбира се, да не се храниш основно със захар. аз никъде другаде не качвам. ям старателно и стриктно (обикновено), обаче 'що ли не свалям на шкембе...
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #27  
Стар 7th June 2007, 14:44
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Cleopatra

пила съм го само един единствен път, защото просто така се случи и забременях. направих аборт защото никой лекар не гарантира, че детето ще е нормално
Случи се същото и със мен! Много кофти, дори бяха близначета.
От тогава, като чуя постинор и ми настръхва всичко.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #28  
Стар 7th June 2007, 19:00
cranberry cranberry не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 609
Изпратете съобщение чрез ICQ до cranberry
По подразбиране

един вид плацебо
__________________
I'm hangin' on your words
Livin' on your breath
Feelin' with your skin
Will I always be here ???
Отговори с цитат
  #29  
Стар 8th June 2007, 08:30
Cleopatra Cleopatra не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2005
Мнения: 334
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rusalka
Случи се същото и със мен! Много кофти, дори бяха близначета.
От тогава, като чуя постинор и ми настръхва всичко.
не плачи, мила....човек може да сгреши, а и всички тези реклами ни промиват мозъците и се случва да се подлъжем
__________________
"Само този, който умее да се впечатлява, получава отговори на въпросите си"
Отговори с цитат
  #30  
Стар 9th June 2007, 13:46
Xpucu Xpucu не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 1
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Cleopatra
радвам се, че някой подкрепи мнението ми за Постинор. преди няколко месеца тук във форума ми се хилеха все едно говоря врели некипели, а аз се опитвах да обясня, че по думите на моя лекар това чудо продължава да се ползва само в нашата мила страна, другаде е забранен!!!
Лекарят ти е кретен!

В цял свят има точно 3 вида хапчета за спешна контрацепция. Едният вид съдържа като активно вещество Levonorgestrel (което е прогестин) от дозата 1.5 mg.
Ескапел съдържа 1.5 мг Levonorgestrel в една таблетка. Постинор са 2 таблетки, всяка по 0.75 мг Levonorgestrel, които изпити заедно дават абсолютно същото количество от абсолютно същия синтетичен хормон и съответно абсолютно същото дейстие и резултат! Т.е. Ескапел и Постинор са точни аналози.
В цял свят този вид хапчетата за спешна контрацептия се произвеждат от няколко фирми и в почти всяка страна/район носят различно име, макар всъщност да са едно и също и често дори на един и същ производител. Има 2 схеми за прием - едната е по едно хапче 0.75 мг през 12 часа (както се е пил Постинор преди 3 години), а втората е двете хапчета по 0.75 мг заедно или едно хапче от 1.5 мг (т.е както се приема Ескапел и както се пиеше Постинор според последната листовка). Първоначално схемата е била с 12 часа разлика. По-късно е променена и цялата доза от 1.5 мг Levonorgestrel се приема наведнъж.

Ти ако щеш вярвай, че само в нашата страна не е забранен. По целия свят това е най-разпространения и най-използвания вид хапче за спешна контрацепция. Даже в някой мили страни малко по-назапад можеш да го получиш безплатно в кликите за репродуктивно здраве.

Ето ти едно хубаво цитанче от един чудесен сайт с информация по темата:
Цитирай:
Progestin-only emergency contraceptive pills ("morning after pills") are pills that contain levonorgestrel, a type of the hormone progestin researchers have found prevents pregnancy when taken in the few days after sex. In the United States, the only progestin-only emergency contraceptive pill is Plan B.

The package for Plan B has two emergency contraceptive pills (each containing 0.75mg of levonorgestrel), and the instructions tell you to take them 12 hours apart. Recent studies show that you can take both pills (the full 1.5mg dose) at the same time, and one-pill emergency contraceptives are already available in a number of other countries.
А ето и списък в коя страна как се казват хапчетата за спешна контрацепция. Можеш да обърнеш внимание на колко места пише Progestin-only (което означава, че съдържа дозата от 1.5 mg levonorgestrel, което според висококомпетентния ти лекар само в нашата мила родина не било забранено чудо на науката) http://ec.princeton.edu/questions/dedicated.html

Това, че като всяка външна намеса в нормалните процеси в тялото води до странични ефекти и нарушава хормоналните нива; това, че заради свойствата на хормона трябва да се имат предвид и други проблеми с приема му и дори не действие, не значи, че трябва да приказвате врели некипели къде бил забранен.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: страничниефектиотпостинор
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:24.