IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th June 2005, 13:25
а
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Лекува ли се анорексията

може ли да се излекуваме от болестта анорексия
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th June 2005, 13:36
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Според мен това е болест на психологическа основа. Когато стане дума за психология всеки си мисли, че може да даде гениялни съвети, всеки е специалист.Аз препоръчвам помощ от специалисти, които поне имат опит в сферата.

Иначе ние тук говорим повече за фитнес, здраве, красота, козметика. И когато стане дума за мотивация или някакви психологически аспекти на тренировката, то със сигурност не е в случаите когато е достигната патологична крайност.

В заключение- може да се излекува, при това напълно, без последствия. Но трябва сериозно да се заемеш с проблема- като истинска болест.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th June 2005, 13:49
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

Ами значи "фройдистката" идея за анорексията е от незадоволено сексуално и емоционално желание, в следствие на което се насаждт комплекси... Говоря не като психолог, а директно - горе - долу като запознат, защото приятелката ми, с която ходим вече 5 години в началото имаше булимия; отдавна вече няма признаци.
Честно казано аз не приемам напълно тази концепция - смятам ,че предимно проблемът е в психиката, но не непременно сексуален.
ЧУдесно средство за стабилизиране на психиката е спортът; почни да спортуваш усилено, наистина помага.
Спортните диети също са нещо чудесно; едновременно постигаш желания резултат, едновременно и не преживяваш кой знае какви ограничения.
Според мен, опитай. Важно е да си убедена, че спортът е нещо, с което искаш да се занимаваш и че искаш да постегнеш малко мускулите и тялото си и да се лишиш от мазнинките(ако имаш такива).
Започнеш ли да спортуваш усилено, мирогледът ти ще се промени, ще натрупаш знания за спорта и храненето и вече няма да изпадаш в крайности. Важното е обаче да го искаш; приятелката ми тренира вече година и половина и само на нея се доверявам напълно да ми помага по вреем на тренировката; но пък тя е мотивирана и знае какво иска и мисля, че каквото и да стане, ако продължи да тренира, булимията няма да се върне...


Лиофи, колега, не знам какво е имало в първото мнение, но ако е било молба за помощ, може би добро решение би било нещо такова...
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th June 2005, 16:30
Бела
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране анорексия

Страхувам се, че тази болест не се лекува напълно, това е болест на психиката, възможно е да се повтори отново при неуспех, разочорование/любов,смърт и т.н./, обиди от страна на интимния партньор? Дори и да си отклони вниманието към спорт е възможно при тези обстоятелства да се прояви отново/болеста/.. а може би въобще момичето да не е излекувано?!Някои си мислят че са излекувани но прибягват към разхлабителни таблетки...да помогнем на тези хора...не всички имат финансовата възможност да потърсят специалист или да си признаят че имат нужда от психиатър. Предлагам на този сайт да се публикуват материали за тези психологични болести-анорексия, булемия.
П.С.А когато любимия човек обижда момичето до него боледувало от тези болести, мислите ли че трябва да го напусне?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th June 2005, 16:35
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

Аве хора...
Самоконтролът е единственото решение. Това е, човек трябва да владее психиката си поне минимално. Толкова.
Вървете и си дайте парите на психолози. Пробвайте, може и да стане? И моята приятелка така правеше, при "специалисти" по анорексия и булимия. Гушкат яко парици. И каот слушах какви простотии й наприказваха, ама....
БТВ булимията продължи и в първите няколко месеца от връзката ни, т.е. не е само бай ви Фройд и любимият виновен.
И после и забраних да ходи при "предприемачи" и се заех аз да й помогна... Мисля, че съм успял.
Трябва да се научите да се самоконтролирате. И най - добрият психолог от филмите в най - добрия случай може да се стреми да ви научи на това. Да направи някакви екстрасенски махове или да ви хипнотизира и да се оправите - не разчитайте.
Щом вече имате съзнание за заболяването, това е стъпка напред.
Следващата стъпка е съзнанието как да го лекувате.
Дерзайте. Не разчитайте много някой друг вместо вас да го направи. Не знам как седи въпроса с онея лечения в чужбина за по 20-30 хиляди лева, но и в тях се съмнявам. Единственото лечение ви е в главата.
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th June 2005, 16:37
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Ми проблема си е на момичето. Какъв е този любим, ако ще я обижда? Според мен това автоматично прекъсва ранга му на "любим" и въпроса за разделянето е риторичен.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 28th June 2005, 22:05
Dany Dany не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 35
По подразбиране

Не бих твърдяла,че съм много наясно с темата,но мисля че е важно да се установи стадият на заболяването.Дали е булимия или анорексия.Второто е вече по-напредналият стадий.Определено е психично заболяване.Обикновено се почва от стремежа момичето да изглежда като някои манекенки и модели,провъзгласявани за красавици с идеални тела.Или от това,че момчето,в което сме влюбени,харесва такива жени.Все глупави причини,но лабилната психика на някои момичета не може да го осъзнае.Много е лесно да се говори за самоконтрол,когато човек е здрав психически.Но когато поради някакви причини е стигнал до такова състояние,той вече не е здрав и трябва да му се ПОМОГНЕ да се НАУЧИ на самоконтрол.При напреднал стадий,какъвто е анорексията,това може да направи само специалист.Друг е въпросът обаче на какъв "специалист" ще попадне човек,защото е истина,че много такива само гледат часовника да мине времето на сеанса и да приберат парите.
__________________
Аз съм си аз!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th June 2005, 10:36
D3BEP D3BEP не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: May 2005
Мнения: 168
По подразбиране

И си права и не си, защото ако човек няма самосъзнанието, че иска да постигне самоконтрол, и извънземните не могат да му помогнат.
А ако го има е въпрос на желание да се научи да се бори и сам. Да, аз подкрепях приятелката ми, не е била сама, но мисля, че човек и сам може д асе справи.
Как?
1. Започва някакъв режим, който му помага да се чувства физически добре. Спортове и хранения колкото щеш. При нас това беше фитнесът и чат пат тичане и НВД.
2. Започва някакви занимания, които му помагат да се развлича - намира си хоби, което малко по малко го отнася от предполагаемия свят на тъмните фантазии. В случая - книгите помогнаха.
3. Започва по - усилено да комуникира с хора; така се пречи на самозатварянето, а и ясно се вижда ,че и другите не са идеални. Простичко - излизания, кафенца, различни хора...
Това са трите прости стъпки, които проработиха - поне при нас. Мисля, че не е трудно и сам да пчне да го прилага човек, може би с помощ ще е само малко по - лесно, но помощта трябва да се търси пак в контакта с хората.
Инак за Фройд и аз мога да почна да обяснявам простотии и да се изживявам като оная - сексоложката - Кина ли беше от вод на доверие. Смех.
Една такава специалистка по булмията след като два месеца й прибира парите и й приказва тъпанарщини с нулев ефект(близки по стойност до коефициента й на интелигентност), накрая предложи радикалното решение - трябвало по - често да сменяла сексуалния партньор. На малко се размина с боя тая ученка, не знам дали я бяха предупредили в книгите.
Трудното е, ако той няма самосъзнанието, че иска да се бори. Тогава и 10 психолози на служба при Бил Клинтън не могат да му помогнат - и сред хора той може да остане затворен в себе си.
__________________
www.bb-team.org - направете нещо за себе си!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th June 2005, 17:35
Dany Dany не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2005
Мнения: 35
По подразбиране

ДЗВЕР,много е хубаво,че си подкрепил приятелката ти и си и помогнал.Сам човек по-трудно се справя.Момичетата с такъв проблем,които чувстват,че сами не могат да излязат от това състояние,трябва непременно да споделят с хората,които са им най-близки и да потърсят помощ!Това не е срамно!
Хранете се,момичетааа!Погледнете тук:
http://www.tialoto.bg/news/news.php?id=980
Да не организираме и за вас кампания за нахранване
Здраве на всички!!!
__________________
Аз съм си аз!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th June 2005, 18:21
една от всички тях
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране ???

"1. Започва някакъв режим, който му помага да се чувства физически добре. Спортове и хранения колкото щеш. При нас това беше фитнесът и чат пат тичане и НВД.
2. Започва някакви занимания, които му помагат да се развлича - намира си хоби, което малко по малко го отнася от предполагаемия свят на тъмните фантазии. В случая - книгите помогнаха.
3. Започва по - усилено да комуникира с хора; така се пречи на самозатварянето, а и ясно се вижда ,че и другите не са идеални. Простичко - излизания, кафенца, различни хора... "
Знаеш ли Дзвер аз боледувах от тази "тъпа болест" анорексия тъпа защото затъпяваш от нея, естествено не се храниш..но беше ...бях 14 годишна и повечето момичета на тази възраст боледуват от анорексия булемия-тогава психиката е лабилна,
Но първо да ти кажа аз спортувах усилено направо се сбърквах преди да почна да гладувам...видях ефекта, че ставам по стегната изглеждам по-добре, но изведнъж нещо се преобърна и исках да съм перфектна и викам "що не намаля храната и увелича спорта?" ей така постепенно спрях да ям и продължих да спортувам/по едно време вече нямах сили/
По това време прочетох страшно много книги и знаеш ли защо?за да не мисля за храна!!!
За комуникирането с хора си прав,но хора които те РАЗБИРАТ!!!защото иначе си обект на подигравка/кожа и кости/.Важно е да имаш истински приятел Слава Богу аз имах до себе си такава която разбираше проблема ми и ми говореше много ми говореше за проблема, даваше ми самочувствие огромно.БЛАГОДАРНА съм й много.
Просто искам да кажа че подходите към лекуването на тези болести е индивидуална.Естествено че не биха помогнали кой знае колко психиатрите/аноректичките не се доверяват на никой който ги кара да се хранят/ ВАЖНОТО Е ДА ИМАШ ИСТИНСКИ ПРИЯТЕЛ ДО ТЕБ!!!!
А твоята приятелка Дзвер е имала!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лекувалисеанорексията
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:41.