IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 1st September 2008, 09:04
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Здрасти и от мен И аз карам кънки (такива-двуредни, не ролери), но няма с кого да карам, а сама ми е скучно... ако има някой от Варна, който има желание да свирка Новият асфалт в Морската е суперрр Много гладък и е страшен кеф
Иначе съвети за каране не мога да дам по интернет, само на живо.. то няма как да се обясни - просто не трябва да те е страх, иначе няма да се получи
Успех на всички!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 1st September 2008, 09:48
apolonia2006 apolonia2006 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 150
По подразбиране

Един съвет към тези,които все още са начинаещи-задължително си купете предпазна екипировка.Аз лично без нея сега щях да съм с изхлузени ръце.Жалко,че няма защита за задните части !
Отговори с цитат
  #13  
Стар 1st September 2008, 10:19
Tititata Tititata не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: София
Мнения: 3
По подразбиране ...

Напротив... Има защита и то много сериозна. И за там има протектори. Едни специални като клинове.
Отговори с цитат
  #14  
Стар 1st September 2008, 10:43
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Така е, също има и блузи/якета, които омекотяват падането по гръб, за да не си изкарате въздуха. Има протектори за почти всяка част от тялото, стига да искате
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #15  
Стар 2nd September 2008, 09:54
apolonia2006 apolonia2006 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 150
По подразбиране

Благодарности за инфото!Вчера се опитах да покарам,и краката ми бяха супер сковани.Така силно повярвах от първия път,че мога да карам,макар и по-бавно,а вчера нещо не се получи.Явно ми липсва техника на каране....видях доста момичета,че не спират да се изтласкват с краката,а аз реално правя по няколко движения и се спускам да се пързалям.Но явно е въпрос на налучкване,а това идва с карането.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 6th October 2008, 09:47
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Здрасти и от мен И аз карам кънки (такива-двуредни, не ролери), но няма с кого да карам, а сама ми е скучно... ако има някой от Варна, който има желание да свирка Новият асфалт в Морската е суперрр Много гладък и е страшен кеф
Иначе съвети за каране не мога да дам по интернет, само на живо.. то няма как да се обясни - просто не трябва да те е страх, иначе няма да се получи
Успех на всички!
дравей, т вече почти е зима, но ако още ти се кара с някой, аз съм насреща
Отговори с цитат
  #17  
Стар 14th March 2009, 12:28
rolerman rolerman не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 3
По подразбиране Ролери

Ако някой има желание да се научи и се намира в София,бих му показал на драго сърце
,даже има намерение да направим
общество на хората каращи ролери.Ще си Дам телефона 0897596036 Rolerman и помнете за спорта възраст няма ,това е прекрасно занимание и наистина оказва положително влияние на фигурата ,от личен опит го казвам.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 25th May 2009, 09:49
Bubz Bubz не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2009
Мнения: 3
По подразбиране

az se nau4ih da karam roleri pred nas, podpiraiki se na ogradata i se butah napred ..... vsy6tnost e mn lesno, samo izglejda trudno. Za okolo 15 mins ve4e mojeh da karam, no tova be6e predi okolo 7godini, sega sym mnogo dobra =] uspeh

(syjalqvam, 4e ne pi6a na BG, no mi se precaka)
Отговори с цитат
  #19  
Стар 19th December 2009, 13:48
Аватара на lilsh
lilsh lilsh не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 70
По подразбиране

Опитвам се да си спомня как се научих да карам ролери... Не мога, първо ми подариха кънки и си спомням че страшно се запалих. Цяло лято карах на село, а там улиците са стръмни. Дори когато се научих пак се е случвало да се спъна в някое камъче. И въпреки това е супер да караш ролери!
Отговори с цитат
  #20  
Стар 21st March 2010, 18:22
hakama hakama не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 32
Изпратете съобщение чрез ICQ до hakama
По подразбиране

Здравейте, от доста време ми е мерак да си взема ролери.
Живея близо до велоалеята на бул. Цар Борис, сег акато е обновена е идеална за каране на ролери, и подобни. Не далеч съм от Южния парк, виждал съм и там да карат, но асвалта нз дали е достатъчно гладък.

Значи мъчи ме една стара травма в коляното, нещо връзките са ми слаби ли нз (паднах на една трева преди години и го разтегнах), усещам доста разхлабено, като клякам понякога пука, на резонанс - нищо му нямаше... та полека искам да почна да спортувам пак.

Мога колело също да карам, но да тичам не!

Направил съм и нещо като дискова херния, всъщност това ми е основния проблем, до няколко месеца ще почна плуване, но искам и нещо аеробно , да ми се задвижи кръвта, метаболизма, от 3г нищо не съм пипал и се чувствам като развалина която всеки момент ще се разпадне.

Ще започна у нас с леки упражнения (за кръста и корема -мускулни групи) и каране на колело и ролери.

Коляното с наколенка в начало удачно ли е да го предпазя (не протектор) - знам че изнежват но?! Натоварват ли се много колената и кръста?

Кои упражения могат да стабилизират колената? Преди да се кача на ролери, ще трябва малко да поработя над краката, заслабнали са от този застой. Колелото развива ли краката?

Като екипировка и ролери какво бихте препоръчали или не бихте, да знам и какви пари да заделя?! Худора добри ли са.
Само с ролери и каска може ли да се мине?
Мерси
__________________
"В мен съществува някой, с който се боря, за да израстна"
--- А. дьо Сент-Екзюпери
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Съветкакдасенаучадакарамролери
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:23.