IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #941  
Стар 9th March 2010, 21:03
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Значи и ти не си го разбрала...
мъжът, който те е зарязал е този, който определя бюджета (разбирай ББ в случая)
плачещите деца са жителите

като няма парички, няма нахранване...
и така в селата се затварят болници и училища, в София също, а тати не дава пари, щото ги харчи за любовницата си (разбирай, частните фирми, които са му приятелчета и се кефят на плоския данък и договорите за изпълняване на обществени услуги, като чистотата например)

Не зная тая кметица ква е, може да е точно като Бойки с куп любовници (в превод, частни фирми-приятелчета), но едно е сигурно: гнила е самата система на приватизирането на тези услуги. А системата не зависи от политиците, а от народът, който не се интересува, не се занимава с политика, заявявайки, че го е гнус и предпочита да си пие кафенцето, докато му пълнят главата с приказки за корупцията. Ми тя тази система е самата корупция, няма страна без корупционни скандали.

Не те е гнус, просто не искаш да видиш собствената си роля в цялата работа. Ако я видиш, друга песен ще запееш и изведнъж ще ти стане ясно какво можеш да направиш.
Толкова добре го обясни че нямаше как по-добре ...Права си до болка за жалост
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
Отговори с цитат
  #942  
Стар 9th March 2010, 21:10
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Права си в това Страиндж - всички сме само публика, но искаме актьорите да играят по ненаписаните ни сценарии.
Да, не съм ходила на митинга за ГМО, нито на митинга на пенсионерите, нито на митинга на медиците или полицаите. Абе не съм ходила на никакъв митинг.
Само ми обясни защо ако ходим по митинги, да ги съберем до 1000 човека /немислима за БГ тълпа/ и ще ударим джакпота?
Та днес по една от телевизийте бат ви Б.Б. каза, че няма да допусне да го "рекетираме" - обърни внимание на думата.
Чичко ви Б.Б. отдавна си е опекъл погачата само дето ние нямаме право дори на трохите от нея.
Това са интересни философско-социални теми, които мога да дикутирам с часове, но .... има едно голямо НО .... ние сме българи и тук е България = кофти, НО е истина.
Дай реална идея иначе си остава чесане на езиците и кой е по-по-най в познанието на една или друга тема.
Пак поддържам. Това са теми за разговори, не за постове.
Поздрави!
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #943  
Стар 9th March 2010, 21:35
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Разбрах те аз много добре и по принцип те разбирам
Всичко това за което пишеш е така, но не тава е пътят...
Трябва ни нов народ, с ново самозъзнание
Давай идеи как да стане това
Отговори с цитат
  #944  
Стар 9th March 2010, 21:39
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Ние сме тръгнали точно по този път - изчезва народът и на негово място идва друг, с ново самосъзнание ; ) Всяка връзка на предишния с новия народ прави новия предишен и самосъзнанието изобщо не се променя. Така че обречен народ, който до края ще чака супермен да дойде и да го спаси от... Самия народ ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #945  
Стар 9th March 2010, 22:17
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Права си в това Страиндж - всички сме само публика, но искаме актьорите да играят по ненаписаните ни сценарии.
Да, не съм ходила на митинга за ГМО, нито на митинга на пенсионерите, нито на митинга на медиците или полицаите. Абе не съм ходила на никакъв митинг.
Само ми обясни защо ако ходим по митинги, да ги съберем до 1000 човека /немислима за БГ тълпа/ и ще ударим джакпота?
Та днес по една от телевизийте бат ви Б.Б. каза, че няма да допусне да го "рекетираме" - обърни внимание на думата.
Чичко ви Б.Б. отдавна си е опекъл погачата само дето ние нямаме право дори на трохите от нея.
Това са интересни философско-социални теми, които мога да дикутирам с часове, но .... има едно голямо НО .... ние сме българи и тук е България = кофти, НО е истина.Дай реална идея иначе си остава чесане на езиците и кой е по-по-най в познанието на една или друга тема.
Пак поддържам. Това са теми за разговори, не за постове.
Поздрави!

Мауз,да ме извиняваш но точно от това че всички си мълчим и продължават да ни тъпчат...Изпочупихме си колите в дупките,пак седим и чупим пръсти...За много неща сме си виновни ние българите -овце...И още 5 правителства да се сменят ,нищо няма да се промени...Те ще си пълнят тяхните дъщерни фирмички а ние ще си мрънкаме под носа и ще търпим...
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #946  
Стар 9th March 2010, 22:49
Аватара на si
si si не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: LUX
Мнения: 390
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
...нищо няма да се промени...Те ще си пълнят тяхните дъщерни фирмички ...
Много точно!
Един омагьосан кръг...Жалко за БГ!
__________________
Everything is Going to Be Just Fine...
Keeps Gettin` Better!
Отговори с цитат
  #947  
Стар 9th March 2010, 22:57
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от strangenick2
Мимика пищи срещу кметството, ама бас ловя, че изобщо не е обърнала внимание на приказките за орязания бюджет и фантастичното решение за приватизацията на обществените услуги (а дали изобщо знае какво значи "правителствени разходи" или "държавен бюджет"? може би си мисли, че става дума за заплатите на министрите, нали така ни го представя ББ. ...
Само поправка - не пищях аз. Аз просто питах какво е било положението с почистването на снега при ББ в качеството ме на кмет, тъй като не живея в София./просто от любопитство, тъй като за мене София не е България, и ми беше интересно той как се е справял/.
Иначе тук, където живея, нямаме проблем с почистването на града
Отговори с цитат
  #948  
Стар 9th March 2010, 23:01
Аватара на LP_
LP_ LP_ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: Бургас
Мнения: 564
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Мауз,да ме извиняваш но точно от това че всички си мълчим и продължават да ни тъпчат...Изпочупихме си колите в дупките,пак седим и чупим пръсти...За много неща сме си виновни ние българите -овце...И още 5 правителства да се сменят ,нищо няма да се промени...Те ще си пълнят тяхните дъщерни фирмички а ние ще си мрънкаме под носа и ще търпим...
Е как да е като в тая държава всеки е някакъв на някой? На пръсти се броят хората на ръководни постове (без значение в частния или държавния сектор), които да са се явили на конкурс за дадена длъжност, ама така по учебник - със знанията и опита си, и да ги оценят обективно. Още от там мача свършва. Дано се променят нещата след време, въпреки че не ми се вярва, толкова много ни е втълпен тоя начин на мислене....
Отговори с цитат
  #949  
Стар 9th March 2010, 23:25
Аватара на леля мичИ
леля мичИ леля мичИ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 4 866
По подразбиране

Мммм, кО не му харесвате на Бойко , я го къФ е пичага
__________________

Умният сам си създава щастие !
Отговори с цитат
  #950  
Стар 10th March 2010, 00:00
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

не знам кво очаквате, нещата не стаат с вълшебна пръчка

за 1 година бсп съсипаха държавата

всички междуфирмени задължения произлязоха от задържане на ддс и неплащания към външни изпълнители

аз лично силно се надявам бб да се окаже българския ЧАВЕС
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Оплачисенещо
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:47.