IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 7th February 2011, 14:35
Аватара на жоро66
жоро66 жоро66 не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Пловдив
Мнения: 14 603
По подразбиране

Питам една баба:
-Бабо, коя е тази река!

- Осем

- Ама,.... черни или бели осъм....

- Ааа, ние Осем си я знаеме

Казвал съм и преди за дограмата:

- Сложихме си дограма - вика една селска женица!

- И каква е ...

- Же Ве Це
__________________
АЗ КАЗАХ !
Отговори с цитат
  #12  
Стар 7th February 2011, 14:47
Аватара на Mad Dog
Mad Dog Mad Dog не е на линия
Senior Member
ПотребителВетеран
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: Sofia
Мнения: 490
По подразбиране

За да не прерасказвам със свои думи:
Цитирай:
Преди много време (то моите спомени са все от време оно) един мой приятел-планинар ми показа уникална карта на Стара планина, правена от германски специалисти по геодезия и картография малко след Освобождението на България от, така да се каже, турско присъствие. Та на тази карта фигурират пет върха с име "Балига", при това номерирани - "Балига 1", "Балига 2" и т.н. . Историята е следната. Идват немските инженери при някакъв байчо-чобанин, който си пасе овцете в подножието на старопланински връх и го питат чрез техен си преводач как се казва въпросният връх. Байчото свива рамене и отвръща "балига..." (демек, еба ли го, че да го знам..."). Немците акуратно записват "Балига". После отиват при друг подобен байчо, който си пасе стоката под друг връх, задават му същия въпрос и получават същия отговор - "Балига...". Когато върховете с едно и също име стават вече няколко, немците, с присъщата си акуратност, ги номерират, за да се различават.
P.S. Не е градска легенда- виждал съм картата......
__________________
Yea, though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil, for I am the baddest mother fucker in the God damn valley !!!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 7th February 2011, 18:46
Аватара на cvet81
cvet81 cvet81 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 154
По подразбиране

Интересна темичка
Сетих се за най големия ми бисер скоро (скоро скоро...10 год) който измисли русата ми главичка
Детството ми прекарах много с бабите ми и помня всички тяхни разкази за онова тяхното време и живота им .Разказваше ми баба как са ходили с биволите и т.н-от тогава от онези детски години си останах с впечатлението,че бивола е мъжката крава и това киселото дом.мляко, което баба винаги имаше в хладилника е от мъжките крави

Минават години и живеем вече в Гърция и в един от първите месеци там,все още не владеех езика ,бяхме на гости ,сервираха ни за десерт кис.мляко с мед и орехи и останах изненадана ,че е толкова гъсто като на баба дом.мляко от биволите...и им разказвам как в България и ние имаме такова много хубаво кис.мляко гъсто мазно и т.н и питайки ме от какво животно аз им обяснявам ,че е от мъжките крави.Избухват всички от смях и ми казват::"Браво бе Цвете,имате мъжки крави в България""...аз Да имаме и т.н.те ми се подиграваха,но след време разбрах ,когато и разнищих рода на кравата, и бивола

Сега ги виждам ,макар и рядко и все ме бъзикат за кравите ни в България И аз умирам от срам
__________________
Умният човек не вярва на всичко, което чува. Не казва всичко, което знае. Не харчи всичко, което има!
Отговори с цитат
  #14  
Стар 7th February 2011, 18:47
Аватара на cvet81
cvet81 cvet81 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 154
По подразбиране

Интересна темичка
Сетих се за най големия ми бисер скоро (скоро скоро...10 год) който измисли русата ми главичка
Детството ми прекарах много с бабите ми и помня всички тяхни разкази за онова тяхното време и живота им .Разказваше ми баба как са ходили с биволите и т.н-от тогава от онези детски години си останах с впечатлението,че бивола е мъжката крава и това киселото дом.мляко, което баба винаги имаше в хладилника е от мъжките крави

Минават години и живеем вече в Гърция и в един от първите месеци там,все още не владеех езика ,бяхме на гости ,сервираха ни за десерт кис.мляко с мед и орехи и останах изненадана ,че е толкова гъсто като на баба дом.мляко от биволите...и им разказвам как в България и ние имаме такова много хубаво кис.мляко гъсто мазно и т.н и питайки ме от какво животно аз им обяснявам ,че е от мъжките крави.Избухват всички от смях и ми казват::"Браво бе Цвете,имате мъжки крави в България""...аз Да имаме и т.н.те ми се подиграваха,но след време разбрах ,когато и разнищих рода на кравата, и бивола

Сега ги виждам ,макар и рядко и все ме бъзикат за кравите ни в България И аз умирам от срам
__________________
Умният човек не вярва на всичко, което чува. Не казва всичко, което знае. Не харчи всичко, което има!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 7th February 2011, 19:14
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cvet81
си останах с впечатлението,че бивола е мъжката крава
хахахаха, Цвети, и аз така си мислех като бях дете.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 7th February 2011, 21:15
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Сега си спомних, че докато разбера как действа факса, доста усилено опитвах да си представя как този лист хартия, който се пуска, минава през кабела без да се намачка и излиза от другата страна като нов и не разбирах що ми се радват толкова като задавах въпроса.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #17  
Стар 12th February 2011, 18:15
Аватара на p1p1r1p1
p1p1r1p1 p1p1r1p1 не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 171
По подразбиране

Айде да подбутна малко..
Аз също бях от групата на "режисьорна до плажа", "текстачетоха", което въприемах като някаква странна дума, която скоро осъзнах какво значи .
Също така, много ярко си спомням първия път, в който казах думата "подобно" .Тръгвах си от урок по пиано и учителката ми каза "Лек ден!", на което аз отговорих "Благодаря, подобно!".Казах го някак машинално, понеже явно съм го чула преди това някъде, но изведнъж се притесних да не е нещо лошо.И така една се измъчвах 4 дни, докато не дойде време за следващия урок и аз бях принудена да попитам баба ми какво значи, ако съм нагрубила жената, поне да знам .
Освен това мислех, че се забременява от супа с картофи.Бях абсолютно убедена, защото "го бях гледала по телевизията".Та така доста време съм мислела, не че не знех как стават бебетата, но мислех, че може И така.Естествено се сещате с какви мъки и угризения съм яла картофите когато ядях супи .
Предполагам, че съм гледала някакво филмче за това как стават бебетата и съм заспала, а в съня си съм видяла супата и "опастността" , но дори до днес имам спомена за тия обяснения .
Отговори с цитат
  #18  
Стар 12th February 2011, 18:31
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

охохохо, това са супата изтрепа рибата!

Из коментарите на днес.бг срещнах това:

"Когато бразилец ти обещае че нещо ще стане "маняна" бъдете сигурни че той не е сигурен дали изобщо ще стане а камо ли кога. Нещо като "сейчас" при руснаците или както обяснявал бразилеца на руснака "то маняна е като вашето сейчас само че го няма този елемент на припряност" "
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15th February 2011, 14:09
Аватара на Nikkolay
Nikkolay Nikkolay не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 167
По подразбиране

__________________
В сблъсъка на потока и скалата, потокът винаги печели, но не със сила, а с постоянство !
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15th February 2011, 16:06
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Като прочетох за пътя за Видин (много ми хареса), и се сетих нещо друго. Аз пък като малка бях убедена, че името на град ЧЕрпан идва от "черпя".
То ненапразно има песен:
В Чирпан водата се не пие,
съдържа негасена вар,
затуй по улицата главна
са наредени бар до бар.

Леле, и аз "със дърма"-та я разшифровах някога по същия начин. Саздърма мисля, че се пише.

При "кръв да леем днес" от "Тих бял Дунав" си представях кръв от носа. "На чела им левски знаци" го чувах като "начила им левски знаци", демек нещо като закачила им, направила им и пр.

Режисьорната дублажа и хората вътре в телевизора са класика, макар че на мен не помня да ми се е случвало. ТомАС Пространов от радиото също е такава класика.
Аз помня, че много исках да разбера могат ли тези от телевизора да ни видят по същия начин.
А когато ме водеха на детска консултация, лекарката се казваше Кукладжиева и аз питах защо на доктор Джиева и викат Кукла.

Аз вместо Дони Кавенкова си имах Вилика Засян (засян идва от засявам, за който не знае).

Чак сега научавам за Ташунко, че не се казва така.

И по повод Ленин: имаше едно стихотворение, според което "той живял, за да няма вече по света печал". Аз бърках думите "печал" и "печалба" и не можех да разбера защо да няма вече печал (то соц, соц, ама все си е хубаво да се печели ).
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:55.