IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Пластична Хирургия > Ринопластика


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 5th March 2010, 00:03
petiavnv petiavnv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 15
По подразбиране Изкривено връхче на носа след ринопластика

Здравейте!

На 2.02 ми беше ринопластиката,възстанови се много бързо,отокът ми спадна за 7 дни,а на 10-ия нямах дори и синини,нямах абсолютно никакви болки след операцията и единственото некомфортно нещо беше махането на тампоните и на конците....проблемът е че връхчето на носът ми изкривено.
Махнаха ми гърбица,скъсиха и леко ми стесниха носът,профилът ми е идеален,но незнам дали сте се оправи анфасът ми.Наложи се да ми махнат металната шина на 5-я ден,защото получих някаква инфекция и докторът каза че вътрешният оток ще спадне по-бавно в този случай.Но върхът на носа ми е доста крив и не мога да ходя така 6 месеца или повече,незнам какво да правя...Носът ми е прав до връхчето,след това все едно е счупен и зарастнал накриво.Донякъде се успокоявам с мисълта,че отокът ми беше по-голям от дясно и все още усещам нещо като топка(на допир,а и се вижда) от дясната страна на носа ми и тая надежди че има шанс да ми се оправи...но от друга си мисля че със всеки изминал ден раната зараства и може да зарастне накриво.Мисля си да си слагам шина за през нощта или да го масажирам в обратната посока,но незнам да не би стане по-лошо.
Някой имал ли е подобен проблем?Много съм объркана и незнам какво да правя.Ще бъда много благодарна ако някой знае нещо по въпроса и го сподели.Освен това не живея в Бг,нямам доверие на лекарите тук и незнам с кой да говоря.

Благодаря ви предварително!
Поздрави
Петя
Отговори с цитат
  #2  
Стар 5th March 2010, 01:33
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Не може ли да питаш доктора , който те е оперирал - само той знае какво е правил .
Тук , дори и някой да ти даде съвет - ще го послушаш ли ?

Успех
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th March 2010, 01:45
petiavnv petiavnv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora
Не може ли да питаш доктора , който те е оперирал - само той знае какво е правил .
Тук , дори и някой да ти даде съвет - ще го послушаш ли ?

Успех
Да питах го...и той каза да не правя нищо щяло да се оправи,но мина вече месец и нищо не се оправя.Освен това преди операцията почти нищо не ми обясни, нито ми направи снимки със премерни резултати,а след операцията го видях 3 пъти за по 3 мин...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 5th March 2010, 02:34
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

В Ринопластика пишат много готини хора , сигурно ще ти кажат нещо полезно .Но сигурно без снимка е трудно да се прецени какъв е проблема .
Къде се оперира и при кого ?
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th March 2010, 08:59
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

На каквото и да се дължи кривенето на носа, в момента освен да чакаш, нищо друго не ти остава.
Ако е оток, което е доста вероятно, са необходими наистина не по-малко от 6 месеца, за да се види крайният резултат. Ако не е оток, пак трябва да изчакаш минимум 6 месеца, а по-добре и повече, за евентуална последваща корекция.
С масажи нищо няма да направиш. Въоръжи се с търпение, опитвай се да не се гледаш постоянно, за да не се травмираш допълнително и чакай...
Не каза кой те е оперирал
Отговори с цитат
  #6  
Стар 5th March 2010, 09:09
petiavnv petiavnv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 15
По подразбиране

Засега ще кажа само,че операцията беше във Варна,понеже има (надявам се)вероятност да се оправи проблемът ми и не искам да злепоставям хора без да съм сигурна за това.
По-късно ще се опитам да кача няколко снимки.
А дали ако си слагам шина през нощта ще мога да променя нещо или вече е късно?ИЛи има опастност да стане по-лошо?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th March 2010, 09:21
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Минал е цял месец от операцията, няма никакъв смисъл да слагаш шина вече. Търпение му е майката
Дано се окаже оток
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th March 2010, 09:35
petiavnv petiavnv не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 15
По подразбиране

Има оток 100%,но незнам след като спадне дали ще ми се измести връхчето,не е ли зарастнало вече?
Мога ли да се мажа с нещо за да спадне по-бързо отока?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th March 2010, 10:32
Аватара на si
si si не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: LUX
Мнения: 390
По подразбиране

Със сигурност ще се промени, дано да е в добра посока ...Отока ще спадне и тогава ще се види накъде отиват нещата...
__________________
Everything is Going to Be Just Fine...
Keeps Gettin` Better!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 5th March 2010, 11:33
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Според мен, ако връхчето е изместено, както казваш, дори и да спадне отока няма да се центрира.
Но все пак ако имаш възможност пусни снимки.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изкривеновръхченаносаследринопластика
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:34.