IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 17th June 2010, 21:18
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране за трамвая, съда, цветанов, бойко & co

реших да ви запозная с ена ситуация, ако не сте запознати, като асоцяк на идеята форумните ЧЛЕНове да съдят форума
Такам, малко цитат
Цитирай:
Първоначално написано от LSFC
Здравейте..
някой може би вече са научили, други може би не са.. преди няколко дни бяха задържани 7-8 човека за случая с онзи трамвай, който беше нападнат. От всичките задържани май никой не е присъствал на въпросната случка. Правосъдието и ББ обаче търсят изкупителни жертви и ги намериха сред нашите приятели. Има няколко задържани момчета от Левски, както и няколко от цска. Едно от момчетата е ***.Има още 2 момчета от сектор Б. Може би повечето тук ги познават. Те нямат нищо общо с въпросната случка, но са арестувани в домовете си, като са им иззети компютри и други вещи. Съдът им определи НАЙ-ТЕЖКАТА МЯРКА постоянен арест, докато се гледа делото. Обвинени са в лидерство на "организирана престъпна група" и прок.рорите искат от 2 до 10 години затвор. Няма смисъл да пиша за възмущението си от правосъдие, полиция, следствие... В петък е обжалването на тази мярка, която се дава само за убийства, изнасилвания и прочие, но незнайно как се даде и на 8 човека, без абсолютно никакви доказателства, само от разпознаване от анархисти (а уж нападателите са били с маски). Цялата история е нагласена, за да се отчете дейност в милиционерската ни държавица.. в петък ще има обжалване на мярката, ако адвокатите преценят, ще се ходи пред съда. Та молбата ми е да го имате предвид и който може нека да дойде. Ще се пише допълнително по случая..Не знам вече какво може да се направи в тази държава. Бягайте докато можете, защото утре може да дойдат и за Вас, както си четете за изпит и да ви обвинят за убийство в Зимбабве, защото просто имат ваши снимки от мачове и вие винаги сте първите заподозряни за всичко. Осем човека, от които дали има и 1 който да е присъствал на случката са в ареста вече 5ти ден и още поне 6 дни ще стоят там без да имат каквото и да е участие. Не знам докога ще търпим. Аз лично при първа възможност ще поема пътя към истинската Европа, за да мия чинии, преди да са почукали и на моята врата и да ме обвинят в нещо, за което искат да ми чукнат 10 години затвор....
изявление на майката на едно от момчетата
Цитирай:
След инцидента в трамвай 20 преди седмица, когато младежи пребиха отиващи на протест пред „Бусманци“, започна полицейско разследване.

На 7 юни 2010 г. към 8:30 сутринта в ж.к. Белите брези е задържан Марио Абдел Гани Ел Макуси, по обвинение в съучастие в този побой. Ето какво разказва роднина на Марио, разказ показващ меко казано полицейски произвол:

От момента, в който научих за ареста, веднага отидохме с приятелката му в Осмо РУ на МВР (около 11:00 часа) Тъй като ми беше отказана каквато и да било информация за задържането (само адвокат можел да получи такава!), аз започнах да търся телефон на адвокат, който да дойде в 8-то РУ. Такъв дойде към 13:00 часа, но под предлог, че го няма разследващия полицай, после казаха, че Марио разговаря с психолози, а накрая, че се извършва регистрация, адвоката не можа да просъства на разпитите. Към 16:00 часа в дома ни бе извършен обиск и бяха иззети компютър и банет (получен преди 5-6 години от картинга в кв. Виница, Варна), който беше описан като качулка! Първоначално му беше наложена мярка за неотклонение 24 часа, впоследствие с мярка за 72 часа, а от 10 юни е с постоянна мярка за неотклонение задържане под стража. В съда не бяха уважени искането на адвоката за разпит на двама свидетели, които са с него по времето, когато е извършено престъплението. Към синът ме беше приложено правилото за „Презумпция за виновност“ и основанието ми да мисля така са:

1. Полицията не пожела да разпита свидетели, които са с Марио към часа на престъплението.

2. Около посочения час има и записи от охранителна камера в магазин в кв Бели брези, които по наша молба са запазени от собствника на магазина, но полицията не ги е изискала.

3. Синът ми е разпознат от един свидетел по черно бяла снимка при положение, че до гледане на делото в четвъртък той е арестуван и е на разположение на полицията 4 денонощия.

4. Бащата на синът ми е палестинец. Марио и брат му имат документи от Палестинското посолство, че са палестинци и е абсурдно е да участва в сбиване с хора, които отиват да защитават същите такива хора като баща му и други роднини.

Като всички нормални хора, аз и семеството ми искаме истинските извършители да бъдат наказани за стореното престъпление, но синът ми Марио Макуси е невинен!
http://novinitepro.bg/novinite/krimi...-v-vresta.html - репортаж, що годе нормален
Цитирай:
то се вижда и на този репортаж, това прок.рорче ли е, какво е, колко е НЕЩАСТЕН, гузен и отвратителен. на Е. баща му са го изгонили от залата още на 5тата минута, накрая са ги изгонили всички, защото хората буквално са откачили, полудяли. май не е споменато, но като са влизали в тях, освен взетия лаптоп, ушевите са му снимали ПЛАКАТА НА ЛЕВСКИ, на Топчо плаката бе, разбирате ли... ей това са им доказателствата - маски за ски, плакат на Левски и разпознато по сините очи момче, на черно-бяла снимка..
*Между другото, от деня, в който пуснаха Маргините щот нямали достатъчно доказателства, което го намирам за напълно нормално, но на фона на "доказателствата" горе ...
и още ена статия http://mediapool.bg/show/?storyid=166582&srcpos=1

айде, четете
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th June 2010, 15:46
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

подобна статия за един Пловдивски "крадец", завършила с хепиенд човека е пуснат на свобода след 5 месеца арест
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th June 2010, 16:03
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

..... нямам думи.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th June 2010, 16:08
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

аз пък честно казано не давам вяра на ей такива постове по форуми, ако това което е истина и може да се подкрепи с доказателства има си процедура с която може да се изрази по официален начин =))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th June 2010, 16:11
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Виж кво, Мармаладчо и аз си имам 1 наум, там за трамвая е някаква мътилка... но за Максим Савов много се коментира, така е. И едва ли е изключение "да се намери виновник".
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th June 2010, 16:15
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

нищо де, всеки си има некво мнение по въпроста =))

аз лично не мога дори да вникна в същността на тая история с трамвая, некви хора са ги били в некви трамвай и т.н., ма... тва е тооооооолкова далече от мен, че просто.. =))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #7  
Стар 20th June 2010, 16:18
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Сигурно щот`не ползваш трамваи. Абе стряскашо си е, най малкото за "късметлийте" возили се там. Доколкото разбрах едни лумпени срещу други. Въпроса е, че са задържани като виновни хора, дето нямат нищо общо с това. И от това вече никой не е застрахован. и по-лошото е, че сигурно има някакви могиви да не се "открият" истинските извършители!
Нали знаеш, "Те да кажат, че сестра ти е еди-си-каква, пък ти иди да доказваш, че нямаш сестра"...
Разбира се, че ще си имаш мнение.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 20th June 2010, 21:17
Аватара на barrуwhite
barrуwhite barrуwhite не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 3 513
По подразбиране

няма мотиви да НЕ се открият, просто не могат. Как ше открият нападатели в трамвай по 1 черно бяла снимка, на която има хора с маски. Или обирджия по описание на продавачка, която описва човек с маска Но неоткриването на никого говори за нефункционалност и точно против това работим.
Арманд, очевидно ти е трудно, некат пробвам да ти обясня :
Седиш у вас, не знаеш за кво става въпрос в трамвая понеже ти е далечно
ОБАЧЕ идват властите и те арестуват за грабеж/изнасилване/убийство и оставаш в ареста ПЕТ месеца, докато доказваш тва, което може
Цитирай:
Първоначално написано от armand
да се подкрепи с доказателства има си процедура с която може да се изрази по официален начин
ПЕТ месеца, сам смятай кво губиш и евентуално ако има нещо за печелене от цялата работа.
Ако си беше направил труда да прочетеш поста ми, щеше да откриеш и статиите, не само цитати от форуми. А като те мързи, примерно - еми не пиши, никой не те кара.
__________________
"If they can make penicillin out of mouldy bread, they can sure make something out of you."
Отговори с цитат
  #9  
Стар 20th June 2010, 22:01
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от barrуwhite
Но неоткриването на никого говори за нефункционалност и точно против това работим.
С това съм съгласна. Но че по принцип (ако беше действаща) полицияте не може да ги открие - не. Може и още как. Само че, с това "ако"....
И защо да няма мотиви да не ги открият - подобно както във случая със сестрите Белнейски не се откриха виновниците, така и тука. Намират някой "удобен" и толкоз. Ако не се разшуми е до там. Страшно е.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th June 2010, 22:29
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Понеже горната статия е дългичка изваждам три цитата от нея:

Цитирай:
Прокурор Пенчева пък си затваря очите, че няма право да разреши удължаване за приключване на разследването и го разрешава.

Не един път. Не два пъти. Досега - три пъти. За “основателността” на причината за последното човек може да се досети от арогантното изявление на Тодорова, че й предстоели “семейни празници”.

А същевременно Максим Савов “празнува” своя 27-ми рожден ден в ареста.

И 100-тния си ден там. И вече три месеца не е виждал малката си дъщеричка, която тупа с ръчичка празното му легло и плаче. „Малка е и не мога да й обясня къде е тати” - казва разстроената й майка.
Цитирай:
Така полицаят и прокурорът разсипват психиката на жертвата си, здравето й, кариерата й, семейния й живот. Живота й и този на близките й.
Цитирай:
Посветени юристи твърдят, че това не е първият случай в Пловдив, при който се задържат под стража хора в продължение на месеци и се притискат да се „признаят” за виновни. Ако са психологически устойчиви и издържат на престъпния натиск, накрая (след 6, 7, 8, 10 месеца!) ги освобождават поради “липса на доказателства”. С разсипан живот и съсипани нерви. Някои успяват да осъдят България в Страсбург. Други нямат пари, за да водят дела.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: затрамваясъдацветановбойко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:01.