IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th January 2008, 20:21
Kryptonite Kryptonite не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2
По подразбиране Плуване + Програма за отскок

Здравейте. Аз съм на 16 години, висок съм 192см и тежа 87. Тренирам плуване от година и половина (около 3 пъти седмично). Преди това съм ходел из разни там фитнеси, но просто не ми доставя удоволствие както при плуването. Та въпроса ми е свързан с прекаленото натоварване, сега ще обясня. Значи много обичам да играя баскет, ето така за фъна. Когато отскачам хващам ринга горе-долу без проблеми (ако не са ми изморени краката ест), но искам да увелича отскока си още, защото е малко глупаво човек с моя ръст да не му достига толкова малко, а и е добре да заякна в краката. Ето защо реших да започна Air Alert 2 (за увеличаване на отскока). Попринцип всякакви там упражнения за крака (особено air alert) натоварват ставите и коленете адски много. Ето защо малко се двоумя дали да започна, не искам на 17 да ме болят коленете(все пак са за цял живот), но все пак и плувам, което от своя страна намалява напрежението в ставите. Въпроса ми е дали няма да ми дойде в повече и да си прецакам краката. Другият ми въпрос е много ли се напомпват краката от Air Alert 2, защото не искам да не мога да си влизам в дънките : D и третият въпрос е колко пъти в седмицата трябва да правя упражненията от програмата?

Мерси предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th January 2008, 21:14
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

уаааа, страхотни мерки за 16 годишен....ти си цяла канара....бравос

избрал си точния спорт - плуването...само дивиденти можеш да извлечеш от него, няма смисъл да ти разяснявам, защото явно са ти ясни
...а за отскока, какво да ти кажа...личното ми мнение е, че има смисъл да подобряващ отскока си само ако си решил да печелиш пари от баскетбол или друг спорт, зависещ пряко от това...иначе къде е смисъла да си прецакваш стави, сухожилия, връзки и т.н. заради едната тръпка да стигнеш няколко сантиментра по-нависоко....но повтарям това си е лично мое мнение...успех в начинанията ти, продължавай в същия дух
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th January 2008, 11:07
Kryptonite Kryptonite не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2
По подразбиране

Е, не казвам, че го правя само заради няколкото сантиметра, просто краката ми могат да са малко по-силни, но ако цената за това е след 3 години да ползвам разни наколенки и да пия обезболяващи - не мерси Предпочитам да си се занимавам с плуването.
Мерси за съвета, ще го имам впредвид.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 28th March 2008, 16:25
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Много ви плашат с натоварване на коленете в тоя баскет, прецени си сам какво искаш. По принцип едва ли ще имаш проблеми, ако изпълняваш всичко както трябва и си следиш храната. Също така според мен по-добре пробвай Air Alert 3, вместо 2, писал съм по въпроса в други теми преди време.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПлуванеПрограмазаотскок
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:33.