IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 20th February 2008, 00:16
Аватара на SummerBaby=)
SummerBaby=) SummerBaby=) не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 65
По подразбиране Хранителен режим - НВД

Здравейте! (:
Решила съм да започна диета, но искам да съм сигурна, че режимът ми е "правилен", моля ако нещо в него не е наред да ме посъветвате как да го поправя, ще ви бъда много благодарна.
Първо да кажа, че съм на 16 години и нямам много опит в диетите, но съм се насочила към НВД доколкото знам това е най-добрия вариант

Планът ми за деня е следния:
08:00 - 50гр овесени ядки
09:00 - 10:00 - фитнес тренировка
(тук не съм много сигурна,но май трябва да има бърз въглехидрат напр. банан, за да се възстановят мускулите?)
към 12 - пиле/яйца + салата
..в училище не зная какво мога да ям, ако имате предложения ще се радвам
и 19:00 - пиле/риба + салата

също знам, че май по-добре да се изключат млечните, но май не е добре за растежа да ги махам напълно, мога ли да си позволявам прясно мляко от време на време (мн го обичам и трудно ще се въздържа) ?
и другата болка .. плодовете по-кисели като грейпфурти са позволени нали?
__________________
Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 20th February 2008, 00:57
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

горе -долу си се ориентирала правилно....

непосредствено след тренировка може да вкараш бърз въглехидрат за да възстановиш гликогена в мускулите (банан е ОК)...обаче след макс 1 час трябва и да хапнеш стабилно храни богати на протеини и сложни въглехидрати(месо, яйца, ориз, картофи)


прясното мляко си го пийвай....кой ти каза че млечните са забранени?? няма такова нещо ....а за плодовете...да киселите се препоръчват защото имат по-нисък гликемичен индекс и не качват инсулина бързо както сладките, но дори да хапнеш ябълка или круша пак е ОК, защото са със средно висок гликемичен индекс, имат витамини...


п.с. в училище може да си носиш някакъв сандвич приготвен в къщи...да е с пълнозърнест хляб (Бонус), сирене, нещо сухо нарязано (луканка? ), един плод...има варианти....ако те мързи да приготвяш или нямаш време, в магазините има диетични сандвичи Бонус, много са вкусни
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th February 2008, 10:26
Аватара на SummerBaby=)
SummerBaby=) SummerBaby=) не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 65
По подразбиране

Благодаря ти за бързата реакция и за съветите

Ще вмъкна едно по-обилно хранене след тренировката, а за нея исках също да питам дали 3 пъти седмично е достатъчно, защото преди по 4 ходех, но прекъснах и сега докато свикна ще ми дойде в повечко май..
__________________
Днес е първият ден от останалата част от живота ти. Изживей я както искаш. Ти решаваш!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th February 2008, 10:37
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

swim_fan, казваш, че е хубаво да хапнеш след тренировка. А на мен инструктурката ми каза, да не хапвам нищо 3ч, след тренировката и повече течности.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th February 2008, 19:52
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rusalka
swim_fan, казваш, че е хубаво да хапнеш след тренировка. А на мен инструктурката ми каза, да не хапвам нищо 3ч, след тренировката и повече течности.
тя може би иска да те докара до там, че да заприличаш на недохранено сомалийче

механизмът е следният: след една тежка тренировка гликогенът в мускулите се изчерпва и е необходимо да бъде възстановен на време иначе започва "изгаряне на мускула " , което не е целта, нали?? Възстановяването става с ядене, ....дори и да вкараш нещо "забранено" (вафла, кроасан) до 1 час след тренировката, ускореният метаболизъм го "изгаря"

В крайна сметка целим стопяване на мазнини, запазване/оформяне/увеличаване на мускулната маса, ....а това няма как да се постигне с гладуване 3 часа след тренировка

но всеки е свободен да слуша когото си иска...аз за себе си съм установил някои истини с течение на времето и в практиката
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st February 2008, 09:41
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Благодаря ти, swim_fan
И аз съм установила, че твоите истини са и мои

Някой сега да не си помисли нещо
swim_fan, беше така добър да ми направи програма и съм много доволна. Вече съм -3кг.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st February 2008, 14:55
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Oтносно млечните, те не трябва да са за сметка на месото, някои хора твардят, че свалят по-бавно с тях, други излизат от застой/плато при спирането им. При всеки е индивидуално. Аз на пример ги ям и на мен не ми влияят зле, напротив, вкусни са, полезни и допринасят за разнообразието на храната.
Внимавай с количеството въглехидрати, отначало дръж по-ниски стойности. И нека въглехидратите да преобладават през първата половина на деня. Внимавай, защото млеката имат не малко въглехидрати, ако добавиж и кисели плодове и някои сладък, плюс картофи или ориз през деня или овесените ядки сутрин, това не е НВД. А и бобовите също имат доста въглехидрати.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th March 2008, 16:37
mayayo mayayo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Sofia
Мнения: 35
Изпратете съобщение чрез ICQ до mayayo
По подразбиране

Ох, нещо не разбирам Трябва ли веднага след кардио тренировка да хапвам нещо с по-високо съдържание на въглехидрати?

Висока съм 1.70 см и тежа 57 кг. Искам да сваля 2-3 кг. /и то най-вече мазнинките от корема и дупето / и да се стегна. Преминах на НВД и през ден правя кардио тренировки по 30 мин.

Тук чета, че след тренировка трябва да се ядат вафли и т.н. А нали уж целта е друга...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th March 2008, 20:32
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от swim_fan
....дори и да вкараш нещо "забранено" (вафла, кроасан) до 1 час след тренировката, ускореният метаболизъм го "изгаря"
Цитирай:
Първоначално написано от mayayo
Тук чета, че след тренировка трябва да се ядат вафли и т.н. А нали уж целта е друга...
я сега кажи разликата между червената и синята дума???? ...споменах именно вафлата за да подчертая че е по-добре да хапнеш "лош" въглехидрат от колкото никаква храна след тренировка в отговор на това
Цитирай:
Първоначално написано от Rusalka
swim_fan, казваш, че е хубаво да хапнеш след тренировка.
Цитирай:
Първоначално написано от Rusalka
А на мен инструктурката ми каза, да не хапвам нищо 3ч, след тренировката и повече течности.
...а иначе най-добри варианти след тренировка са например: банан или някой друг плод, прясно мляко, протеинов шейк....последвани 1 час след това от едно стабилно ядене (месо, зеленчуци, яйца, млечни продукти)
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th March 2008, 20:50
mayayo mayayo не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: Sofia
Мнения: 35
Изпратете съобщение чрез ICQ до mayayo
По подразбиране

Ясно, разбрах

Между другото, се надявах точно ти да ми отговориш

А според теб достатъчно ли е това, което правя, да постигна онова, което искам?

Иначе като хранителен режим: задължителна закуска /прясно мляко + нещо др./; обяд /черен хляб + парче шунка + зеленчук/ и вечеря /салата + пиле или риба + броколи; карфиол/, а междинните закуски: ябълка; банан; маслинки, черен шоколад.

Не пия газирано /освен бира /, никакви луканки, свински и др. меса, пържени картофи, сладкиши, теста, вафли и т.н.

А и друго не мога да разбера: Защо, ако тренираш повече от 3-4 пъти седмично, няма да оформиш тяло, а като цяло ще се стопиш??? Това го прочетох в един фитнес сайт - там даваха съвет да се тренира по 3 пъти седмично за най-добър ефект. Така ли е? Не мога ли през "почивните дни" примерно да правя коремни или някакви други упражнения?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ХранителенрежимНВД
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:07.