IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th November 2008, 14:07
koisymaz? koisymaz? не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 4
По подразбиране Въпрос за яденето след тренировка

Някаде чета че след тенировка не бива да се яде 2-3 часа, другаде че трябва и т.н.Да ям или да не ям кво да правя кажете?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th November 2008, 15:48
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Разбира се че трябва. Аз го правя 30-40 мин след тренировка. Чувал съм че ако не изчакаш поне 20-30 минути няма голям смисъл понеже тялото ти бързо ще изгори каквото си поел без да използва нужните ти съставки от храната.
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th November 2008, 22:32
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, затова е по-добре веднага след тренировка, ако имаш желание, да приемеш бързи въглехидрати с готови аминокиселини и 30 минути след това да ядеш вече храна - например пилешка пържола с ориз, картофки или нещо друго.

Мускулите имат нужда от аминокиселини на момента, ако веднага ядеш пържолата, първо тя ще бъде усвоена много бавно, а през това усвояване ще се изгорят белтъците, както каза Стрийт и на края нищо няма да остане (е не нищо, но ще загубиш материал). Но ако приемеш бърз въглехидрат, той ще бъде използван за енергията, кръвта ще се насити и така аминокиселините (които се усвояват до 25 минути след приема) ще изпълнят ролята си и ще достигнат до мускулите, няма да се ползват за енергия.

Като говорим за бърз въглехидрат, имам предвид наистина бърз, аз дори добавям лъжичка захар понякога, за да навлезе преди аминокиселините в кръвта, иначе те ще се изгорят.

Но ако не ядеш 2-3 часа - губиш резултата от тренировката, 2-3 часа тялото ще "умира от глад", катаболните процеси ще набират сила и мускулите ще регенерират, за да се изхранят, така да се каже
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #4  
Стар 23rd November 2008, 14:31
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Веднага след тренировка бърз въглехидрат (нещо много сладко) > баня > веднага като си във вас и примерно 200гр пиле с 200гр ориз Хубаво е 20-ина минути след тренировка да се яде с изключение на кардиото тогава 40-50 мин не ядеш и без простия въглехидрат
Отговори с цитат
  #5  
Стар 12th January 2009, 15:36
AlCapone AlCapone не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2005
Мнения: 34
По подразбиране :)

Я да питам с протейна същата работа ли е смисал аз го пия след тренировка веднага или трябва да изчакам някоя друга минута преди да го изпия?
__________________
Капката Дълбае Камъка Не Със Сила, А С Постоянство !!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 12th January 2009, 17:51
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Зависи какъв е, но обикновено най-добре е да го изпиеш след като се облечеш и си вземеш някакъв бърз душ например. Предполага се, че са минали 10-20 минути от последната ти серия и кръвта е започнала да напуска мускулите ти.

Но за мен най-доброто си остава прием на бърз въглехидрат + аминокиселини веднага след последната серия и 20-30 минути след тях вече прием или на протеинов шейк, или храна от сорта на пилешко с ориз.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #7  
Стар 13th January 2009, 10:31
AlCapone AlCapone не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2005
Мнения: 34
По подразбиране :)

http://silabg.com/bg/product/detail/...age/2/OLIMP-X5 ами в момента се храня с това и съм доволен по принцип пия го 5 мин след тренировка като го комбинирам с това преди тренировка http://silabg.com/bg/product/detail/.../BSN-NO-XPLODE от което пък съм супер недоволен за разлика от конкурентния продукт на VPX NO ShotGun както и да е мисалта ми е Х5 се води матричен протеин и удачно ли е да го пия 5 мин след тренировка или трябва да изчакам още малко?
__________________
Капката Дълбае Камъка Не Със Сила, А С Постоянство !!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 13th January 2009, 12:47
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Не е фатално, но направи ги да кажем 10 минути.

Тренировката ти с кардио ли завършва (тъй като е добре да се прави някакво разпускащо кардио за 10-тина минути) или не ?
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th January 2009, 08:54
AlCapone AlCapone не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2005
Мнения: 34
По подразбиране :)

Не няма кардио но мерси все пак за отговора.
__________________
Капката Дълбае Камъка Не Със Сила, А С Постоянство !!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th April 2009, 10:22
no_fear no_fear не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2009
Град: София
Мнения: 434
По подразбиране

Ivanin

Моята завършвам с кардио.След което взимам една шепа стафиди с амоинокиселини,знам,че ако искам да сваля-не трябва да ям стафидите,но иначе много бързо свалям маса..
__________________
Мога да устоя на всичко,освен на изкушението,защото единственият начин да се оттървеш от него е да му се отдадеш.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросзаяденетоследтренировка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:44.