IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 10th January 2010, 13:50
KamiD KamiD не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 7
По подразбиране Операция за коригиране на обратна захапка???

Здравейте! На 23 год. съм и имам леко обратна захапка (само от едната страна около 2 мм.)По-скоро самото ми чене е на криво и излиза напред от едната страна! Според мен това се е получило при израждането ми,защото съм извадена с форцепс! Никога не сам носила шина или брекети,защото никой не ми е обарнал внимание на проблема,когато съм била малка! Никога не бях говорила с никого за това,защото цял живот ми е било голям комплекс,вапреки,че приятелите ми твардят,че почти не си личи и не е някакъв особено голям проблем!Имам сериозен приятел,който ме обича и твърди,че нямам нужда от промяна,но аз не се харесвам Ходих при двама ортодонти и двамата ми казаха,че с брекети няма да мога да се оправя,защото самата ми долна челюст е с мм.по-голяма от горната,а ще стане само с операция! УМИРАМ ОТ СТРАХ само като си помисля за тази операция,защото ми я описаха ужасно зловеща ! Търся информация постоянно,но нищо не намирам по този въпрос! Търсих и лицево-челюстни хирурзи в България,но не знам при кого да отида! Единият ортодонт ми каза да отида да си направя операцията в Тайланд или Бразилия,което просто няма как да стане!!!! Моля ви,ако някои си е правил тази операция или има някаква информация по въпроса да ми пише,защото сам отчаяна!!!! Другият ортодонт ме посъветва да не си я правя,защото крие големи рискове,а освен това не е често срещана интервенция,чиито последствия да са ясни... Моля ви,помогнете ми!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th January 2010, 18:10
KamiD KamiD не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 7
По подразбиране Re: Операция за коригиране на обратна захапка???

Цитирай:
Първоначално написано от D
Здравейте! На 23 год. съм и имам леко обратна захапка. Според мен това се е получило при израждането ми,защото съм извадена с форцепс! Никога не сам носила шина или брекети,защото никой не ми е обарнал внимание на проблема,когато съм била малка! Никога не бях говорила с никого за това,защото цял живот ми е било голям комплекс,вапреки,че приятелите ми твардят,че почти не си личи и не е някакъв особено голям проблем!Имам сериозен приятел,който ме обича и твърди,че нямам нужда от промяна,но аз не се харесвам Аз сащо зная,че не си личи много,но все пак аз си го виждам...Ходих при двама ортодонти и двамата ми казаха,че с брекети няма да мога да се оправя,защото самата ми долна челюст е с мм.по-голяма от горната,а ще стане само с операция! УМИРАМ ОТ СТРАХ само като си помисля за тази операция,защото ми я описаха ужасно зловеща ! Търся информация постоянно,но нищо не намирам по този въпрос! Търсих и лицево-челюстни хирурзи в България,но не знам при кого да отида! Единият ортодонт ми каза да отида да си направя операцията в Тайланд или Бразилия,което просто няма как да стане!!!! Моля ви,ако някои си е правил тази операция или има някаква информация по въпроса да ми пише,защото сам отчаяна!!!! Другият ортодонт ме посъветва да не си я правя,защото крие големи рискове,а освен това не е често срещана интервенция,чиито последствия да са ясни... Моля,пишете ми,ако някой има конкретно информация за самата операция!!!
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th January 2010, 18:28
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Лицево-челюстна хирургия е специалността на доктор Юрий Анастасов от Пловдив. Но след като са ти наговорили такива страхотии за тази интервенция добре помисли дали да поемаш риска. Това са координатите на доктора:
http://www.ala-bg.org
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th January 2010, 18:54
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Зависи при кой ортодонт е бил . Имам съмнение за определено име , той праща из света , и аз очаквах да ми каже за Анастасов , но не - прати ме навън .
Но аз отидох и при друг ортодонт , който каза - живеят си хората с определена захапка и не им пречи , само ако ти пожелаеш - можеш да си проведеш лечение . Така че това за операцията се оказа пресилено и ми се размина и екскурзията .
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th January 2010, 23:01
KamiD KamiD не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 7
По подразбиране Операция за коригиране на обратна захапка???

По принцип при мен проблема не е особено фрапантен и повечето хора , които съм питала казват, че изобщо не са го забелязали преди да съм им го казала аз! Освен това,приятелят ми и всички мои познати и приятели ме харесват такава, каквато съм и аз самата смятам,че изглеждам добре и си харесвам всичко освен това ....Разбира се-идеални хора няма,но аз съм си втълпила,че ще се чувствам по-добре (психически),ако този проблем ИЗЧЕЗНЕ! Просто искам да чуя мнението на някой,който си е правил такава операция,за да разбера какво представлява самата операция,какви са последствията (макар,че те могат да бъдат строго индивидуални...),дали примерно след това ще мога да говоря нормално,да се храня,дали няма да ме боли постоянно и т.н.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 20th January 2010, 23:46
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Сега се сетих да една жена от Пълна промяна беше ужасно,2-3 дни не можеше да говори и да се храни..
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st January 2010, 09:31
KamiD KamiD не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 7
По подразбиране Операция за коригиране на обратна захапка???

ами не са само 2-3 дни...на мен ми казаха,че около 40 дни някаде няма да мога да говоря и могат да се приемат само течности през сламка... евентуално...забавно някакъв страхотен ужас е по принцип до колкото знам,но ето че няма кой да ми обясни точно за какво става вапрос при самата процедура,а на мен точно това ми беше вапроса!!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st January 2010, 10:51
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

При тази операция ченето се чупи, намества се и след това се зашива през венците.
Могат да се приемат единствено техности през сламка и никакава твърда храна, по простата причина, че не може да се отварят двете челюсти.
Може да се говори, стисни си зъбите и опитай, сама ще видиш как е.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st January 2010, 22:33
KamiD KamiD не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 7
По подразбиране Операция за коригиране на обратна захапка???

А ще мога ли да говоря нормално след това,дали няма да ме боли постоянно!? Има ли вероятност да чувствам някакъв постоянен дискомфорт!? Задължително ли е да има подготвителен период с брекети 1 год. преди оперцията? и най-важното-кой и къде би могъл да ми я направи както трябва?! Разбира се за всяко нещо,още повече за такава операция гаранция на 100 % никога не може да бъде дадена,но все пак става въпрос за главата ми така ,че е много важно за мен преди да си я счупя да говоря с някой вече минал по този път!!!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23rd January 2010, 11:35
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

http://www.usmivki.com/producti/pdfs...r_Goryalov.pdf
стр.15 , операцията е извършена от доц. Анастасов , който беше споменат и от Патриша .
KamiD , направи си консултация с този ортодонт и ако искаш отделно и с хирурга , само те ще могат да ти отговорят . За съжаление тук можем да ти отговорим само от обща култура , което не би те удовлетворило .
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Операциязакоригираненаобратназахапка
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:20.