IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th April 2013, 22:31
manofsteel manofsteel не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2013
Мнения: 1
По подразбиране Постояни тренировки и тежка диета?

Здравейте на всички! На 18 год съм 178/78кг та от зимата,ядене,пиене и основно заседяване,никаква активна дейност сега искам да вляза във форма за лятото,по точно да отслабна.Най засегнатата зона е коремът,освен че е много разширен,навсякъде имам мазнини,както и отстрани паласките.От 3 дена се хванах да отслабвам,ето и режима ми
1.Сутрин закусвам с Обилна Салата,домати,краставици и сирене без никакви мазнини(олио,зехтин),1-я ден беше ужас едвам издържах,но сега без проблем ме държи до към 2-3 следобед,после изяждам 2-3 ябълки или някакъв друг плод и към 6-7 след училище ходя да бягам,след като се върна ям отново някаква салата..като цяло храненето ми се състои от плодове и зеленчуци и евентуални сирене,варено яйце...Та основния ми въпрос е! Ще има ли някакъв ЗНАЧИТЕЛЕН ефект това в стесняването на разширения стомах както и свалянето на мазнините,при положение че искам да видя някакъв резултат до Юли,а никак не ми е лесно с чувството глад....Приемам всякакви съвети!
Благодаря предварително!

П.С за килограмите не се притеснявам,зор ми е мазнините и разширения стомах,после се почва здраво фитнес и хранителен режим за мускулна маса.....
Отговори с цитат
  #2  
Стар 12th May 2013, 15:47
Аватара на manlan
manlan manlan не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 10
Thumbs up

Тялото се гради с години и може да бъде развалено за няколко месеца. Ако е занемарено с години, то възстановяването му ще отнеме поне година, че и повече. В този ред на мисли: ако постигнеш тотална промяна до юли, то ще е за сметка на здравето ти. Ако искаш да се харесваш догодина през юли, продължи до тогава, но без изцеждащи диети и тренировки, а постепенно и с промяна на начина на живот: хранене и най-вече с повече движение. Успех!

Последно редактирано от manlan : 12th May 2013 на 15:59
Отговори с цитат
  #3  
Стар 22nd May 2013, 07:36
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Ако се оплакваш от силно чувство на глад и разширен стомах, големите салати, плодовете, зеленчуците.. не ти помагат.
Една диета, базирана на фибри и фруктоза, не само ще те изтощи, но и няма да ти помогне с влизането във форма.
Какво ще се случи - ще свалиш рязко вода, мускул и маааааалко мазнина , и изведнъж рязко ще спреш да сваляш. Ще се чудиш какво става, ще се ядосаш, още повече ще намалиш приема на храна и ще си изтощиш организма. Най-вероятно ще завършиш с преяждане и йо-йо ефект.

За съжаление, всички искаме бързи резултати, но те никога не се случват.
Ако искаш максимално да изчистиш корема, без да се изтормозиш, погледни в нета нисковъглехидратното хранене и почни един такъв строг режим. Гарантирано, че ще свалиш % мазнини и ще притъпиш чувството на глад. Малко по=бавно ще се случат нещата, но поне на есен, като почнеш с тежестите, ще имаш някакъв останал мускул , с който да работиш!
Успех!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd May 2013, 09:36
Аватара на tyning
tyning tyning не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2013
Мнения: 563
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от manofsteel Виж мнението
Здравейте на всички! На 18 год съм 178/78кг та от зимата,ядене,пиене и основно заседяване,никаква активна дейност сега искам да вляза във форма за лятото,по точно да отслабна.Най засегнатата зона е коремът,освен че е много разширен,навсякъде имам мазнини,както и отстрани паласките.От 3 дена се хванах да отслабвам,ето и режима ми
1.Сутрин закусвам с Обилна Салата,домати,краставици и сирене без никакви мазнини(олио,зехтин),1-я ден беше ужас едвам издържах,но сега без проблем ме държи до към 2-3 следобед,после изяждам 2-3 ябълки или някакъв друг плод и към 6-7 след училище ходя да бягам,след като се върна ям отново някаква салата..като цяло храненето ми се състои от плодове и зеленчуци и евентуални сирене,варено яйце...Та основния ми въпрос е! Ще има ли някакъв ЗНАЧИТЕЛЕН ефект това в стесняването на разширения стомах както и свалянето на мазнините,при положение че искам да видя някакъв резултат до Юли,а никак не ми е лесно с чувството глад....Приемам всякакви съвети!
Благодаря предварително!

П.С за килограмите не се притеснявам,зор ми е мазнините и разширения стомах,после се почва здраво фитнес и хранителен режим за мускулна маса.....
След като спрях цигарите качих драстично ...
След шест месечен режим на хранене и здрави тренировки но и много добавки свалих 25кг.
Храненията ми бяха не по малко от 5 на ден , предимно месо , яйца /без жълтъка обаче/ от плодовете само грейпфрут /в останалите има плодова захар , която трябва да се избягва при сваляне на кг. , сирене не повече от 30гр. на ден , което е = на 1 супена лъжица . Хубаво е първото хранене да е богато на протеин , според мен остави краставиците и доматите за обяд и по възможност прави 2 закуски една в 7, след като станеш и една в 10 часът , така ще накараш метаболизма си да работи по-бързо . Младичка си и ако се отнасяш стриктно ще ти се получат бързо нещата . Ако проявиш интерес ми пиши на лични... , мога да ти пратя хранителния ми режим и тренировката с която отслабнах.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd May 2013, 09:40
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

За съжаление ако веднъж си свикнал на големи порции и стомаха ти е разширен, винаги ще ти се иска да си похапваш повече. Стомаха има рецептори, които когато е напълнен стомаха праща сигнали на мозъка, че повече не си гладен, но когато години наред си преяждал и стомаха е трайно разширен, тези рецептори се увреждат и сигнала към мозъка че си сит не стига до мозъка . За съжаление винаги ще страдаш от това чуство за глад и ще трябва много голяма самодисциплина и самоконтрол за да спреш да се тъпчеш до пръсване.
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th April 2014, 14:26
atreides atreides не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2014
Мнения: 15
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Oompa Loompa Виж мнението
За съжаление ако веднъж си свикнал на големи порции и стомаха ти е разширен, винаги ще ти се иска да си похапваш повече. Стомаха има рецептори, които когато е напълнен стомаха праща сигнали на мозъка, че повече не си гладен, но когато години наред си преяждал и стомаха е трайно разширен, тези рецептори се увреждат и сигнала към мозъка че си сит не стига до мозъка . За съжаление винаги ще страдаш от това чуство за глад и ще трябва много голяма самодисциплина и самоконтрол за да спреш да се тъпчеш до пръсване.
За радост открих, че човек може да тренира това, но е необходима малко воля. Преди време попрекратих яденето на слядко - шоколади, сладкиши и всакакви подобни, заради които коремът ми непрекъснато беше подут. Месец след това все по-малко ми се ядеше, дори се сдържах да не ровя в хладилника след вечеря, и то след лека такава. Да не говорим, че това се отрази много добре на тялото ми, освен че плочките поизпъкнаха, дори от лицето посмъкнах Но определено човек може да се приспособи.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 22nd May 2013, 23:33
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Питащия е момче. И по моите критерии 178см на 78кг не е много за мъж, напълно нормално си е. Момчето явно има само тлъстинки по корема. И не преяжда системно, а яде рядко...
Едва ли му е разширен стомаха в този смисъл..
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23rd May 2013, 11:30
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Ами да яде редовно на малки порции и да се ограничава с въглехидратите.Коремът свиква с това,което му даваш,а като се научи на редовно хранене е най-добре.Няма невъзможни неща,с воля всичко се постига
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #9  
Стар 27th June 2013, 11:20
24Carat 24Carat не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2013
Мнения: 86
По подразбиране

В началото най-големият проблем ще бъде апетита затова си вземи карб блокър като този - http://www.silabg.com/bg/12321-AMIX-...-90-Caps-.html
Така поне ще намалиш щетите от големият глад и последвалото преяждане на моменти.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 28th March 2014, 18:43
kamelia_ivanov kamelia_ivanov не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 27
По подразбиране

Внимавай с прекалените диети според мен по-добре умерен режим на диета с повече физическо натоварване.
Отговори с цитат
Отговори

Етикети
диета, тренировка


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Постоянитренировкитежкадиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 04:55.