IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th September 2007, 09:16
vali46 vali46 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 31
По подразбиране ПОМОЩ!БРЪЧКИ....

От известно време започнах да забелязвам малки бръчици по челото си.Зная ,че е нормално-все пак и годинките ми напредват-на 41 съм. Не изпадам в ужас,но постоянно очите ми са в тях.Дайте ми съвет какви кремове да ползвам,какви маски да правя......
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th September 2007, 13:37
Arielle Arielle не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 152
По подразбиране

Eвала, че чак сега се появяват!! Дано да имам твоя късмет!
__________________
Free your mind
Cross that line
We can take a trip to nowhere
See what we can find..
Отговори с цитат
  #3  
Стар 19th September 2007, 14:20
ketamina ketamina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 74
По подразбиране Re: ПОМОЩ!БРЪЧКИ....

Цитирай:
Първоначално написано от vali46
От известно време започнах да забелязвам малки бръчици по челото си.Зная ,че е нормално-все пак и годинките ми напредват-на 41 съм. Не изпадам в ужас,но постоянно очите ми са в тях.Дайте ми съвет какви кремове да ползвам,какви маски да правя......
След като твърдиш, че са малки, можеш да направиш следното:
Първо измиваш лицето с утайка от кафе, към която прибавяш малко тоалетно мляко. Разтриваш нежно, за да не се разрани кожата. Измиваш, а после слагаш кърпа, нагъната на няколко пласта и потопена в топла вода. Постояваш така 5-10 минутки и когато я махнеш, нанасяш равни количества масло от лавандула, сусамово мсло и масло от розмарин. Тези масла си ги взех от аптеката. Правиш в продължение на 10 минути нежен масаж, като гледаш да не разпъваш кожата. По принцип това се получава, когато се опиташ да повдигнеш веждите си нагоре. Тогава усещаш напрягането на един мускул в горната част над очите. От това положение започваш да правиш този лек масаж, за който говорех. Внимавай обаче, защото ако добиеш точно тази мимика /повдигането на веждите/ като навик през деня, тя води до образуването на бръчки по челото. Така, че контролирай мимическите движения през деня, като се стараеш да ги редуцираш до минимум. Ексфолиацията с утайка от кафе не я прави повече от 1 път седмично. Това обаче не важи за масажа, който можеш да правиш през ден. При мен тези бръчки изчезнаха за около седмица. Никак не са от проблемните. )) Има и едно упражнение, което много помага. Притискаш пръстите на двете си ръце върху челото и от това положение се опитваш да повдигнеш веждите. Получава се усилие, от което се стяга мускулатурата на челото. Правя го поне по 3 пъти на ден с повторяемост около 50 пъти. Много е леко. Ще се справиш.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th September 2007, 21:36
Аватара на Dani84
Dani84 Dani84 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Стара Загора
Мнения: 938
По подразбиране

аз съм на 23 и вече имам бръчки под очите и като се усмихвам отстрани,4удя се с какви кремове да започна ,знам че Виши препоръчват над 25 поне....дайте съвет
Отговори с цитат
  #5  
Стар 20th September 2007, 22:46
cary cary не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 45
По подразбиране

започни да използваш хидратиращи кремове!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 21st September 2007, 09:15
Аватара на Dani84
Dani84 Dani84 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Стара Загора
Мнения: 938
По подразбиране

малко съм се пообъркала снощи...бръчките ми не са катос еусмихвам отстрани а на очите отстрани като се смея,иначе по лицето нямам....Хидратиращи кремове ..да ..може би...ама все пак нещо по конкретно
Отговори с цитат
  #7  
Стар 21st September 2007, 13:36
ketamina ketamina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 74
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dani84
малко съм се пообъркала снощи...бръчките ми не са катос еусмихвам отстрани а на очите отстрани като се смея,иначе по лицето нямам....Хидратиращи кремове ..да ..може би...ама все пак нещо по конкретно
Тия отстрани към слепоочията са от типа "пачи крак". Иначе другите, под окото, като се усмихваш, уж минават за мимически, докато един ден не се събудиш и не разбереш, че трайно са се лепнали на лицето ти, дори, когато не се усмихваш. Като влязох за първи път в аптеката и се позаинтересувах от ефикасните кремове против бръчки, продавачките вкупом ме наобикаляха и казваха, че съм прекалено млада, за да използвам такъв крем. Аз тактично обяснявах, че искам да направя подарък на майка ми, защото се озовавах в много сконфузна ситуация /като 10 годишно хлапе, което иска да си купи презерватив )/. Както и да е. Искам да кажа, че си купувам някоя скъпа козметика против бръчки, която използвам през ден и само вечер, преди лягане. Много съм доволна от марката ROC. Верно, че са скъпи, но пък определено си заслужават парите. Сега мога смело да заявя, че изглеждам 15 години под възрастта си, но пък това е постигнато с цял комплекс от кремове, витамини, вегетариански диети психогенен тренинг. Има и още начини за подмладяване, но не смятам да ги споделям тук, за да не ме обявят за вещица )
Отговори с цитат
  #8  
Стар 21st September 2007, 15:30
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ketamina
но не смятам да ги споделям тук, за да не ме обявят за вещица
например, като обработването на бръчките с лек ток, една позната, на която баща й е лекар, така и ги премахва и поддържа да не се появяват, незнам какъв е този метод, но ток против бръчки
Отговори с цитат
  #9  
Стар 21st September 2007, 17:09
Аватара на Dani84
Dani84 Dani84 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Стара Загора
Мнения: 938
По подразбиране

ще проверя и аз ще кажа че съм на 25 тцтцтцтц , за да не ме отрежат в аптеката..а иначе и аз съм пробвала с ултрасаунд,в домашна обстановка,правя си масаж около 10-15 минути и определено кожата ми изглежда значително по-добре
Отговори с цитат
  #10  
Стар 21st September 2007, 17:27
CREAMpie CREAMpie не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 304
По подразбиране

ketamina, споделяй бързо, никой няма да те обяви за вещица , веднага ставам такава, ако след време ще мога да изглеждам по - млада с 15 год. /само да не трябва да си продавам душата на дявола /
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПОМОЩБРЪЧКИ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:18.