IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 23rd April 2008, 15:57
daymler daymler не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 31
По подразбиране Дюнерите

Ами искам да питам вредни ли са много дюнерите?Знам, че в София и големите градова дюнерите са ужасни.Опропастяват ги с кетчуп и майонеза, блъскат ги с гадно месо и т.н. , но аз живея в малък град и има само една дюнерджийница и я държат турци (а както знаете дюнера е арабско ястие) и правят страхотни дюнери.Много ги обичам и не разбирам защо са вредни.При нас дюнерът съдържа: зеле, краставици, домати, пържени картофки, пилешко месо (пилешки паржоли на шиш с подправки - бил съм в кухнята), арабска питка и бял сос (от кисело мляко и шарена сол мисля че е но не съм сигурен).Та от тези неща само пържените картофки се водят вредни но са 4-5 картофчета в целия дюнер - не се прекалява с тях.Притеснява ме само месото, но пък то не е пържено а се пече на грил.И останалото са зеленчуци и сос.Кое му е толкова вредното? (ест. мисълта ми е не да ям само дюнери като луд и да се чудя що пълнея, но мисля, че по 1-2 на седмица не вредят по никакъв начин на теглото) Какво мислите вие?
__________________
Everybody's talking all this stuff about me
Why don't they just let me live?
I don't need permission, make my own decisions.
That's my prerogative!
It's the way that I wanna live.
You can’t tell me what to do.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 23rd April 2008, 16:19
Аватара на OskarWild
OskarWild OskarWild не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 972
По подразбиране

Яж дюнери ама с мярка. Ти така казваш, че и правиш де, тъй че няма проблем.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 23rd April 2008, 16:43
Gera_B Gera_B не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 133
По подразбиране

Ох, не знам дали са вредни, но такова описание си им дръпнал, пък в момента такъв глад ме гони.... Я по-добре да излизам от темата, че ще ми се намокри клавиатурата)))
Отговори с цитат
  #4  
Стар 24th April 2008, 10:03
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Има и полезни неща в тях, но комбинацията е кофти и тази питка, и картофките и сосът е мазен, какво като има пиле и зеле. Ще се повторя, но 1 приятелка така гледа на ореховия пай, орехите били полезни, имало яйца и те са полезни и маслото вътре било полезно. После защо няма задоволителни резултати? И все пак от 1 дюнер нищо не може да ти стане, важна е системата и да не ти става навик.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 24th April 2008, 14:42
daymler daymler не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 31
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Liana
Има и полезни неща в тях, но комбинацията е кофти и тази питка, и картофките и сосът е мазен, какво като има пиле и зеле. Ще се повторя, но 1 приятелка така гледа на ореховия пай, орехите били полезни, имало яйца и те са полезни и маслото вътре било полезно. После защо няма задоволителни резултати? И все пак от 1 дюнер нищо не може да ти стане, важна е системата и да не ти става навик.
Да наистина!Готин беше примера за ореховия пай!И все пак - по 1-2 на седмица си опатквам и не чувствам вина
__________________
Everybody's talking all this stuff about me
Why don't they just let me live?
I don't need permission, make my own decisions.
That's my prerogative!
It's the way that I wanna live.
You can’t tell me what to do.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 24th April 2008, 15:20
Dex Dex не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 68
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daymler
Цитирай:
Първоначално написано от Liana
Има и полезни неща в тях, но комбинацията е кофти и тази питка, и картофките и сосът е мазен, какво като има пиле и зеле. Ще се повторя, но 1 приятелка така гледа на ореховия пай, орехите били полезни, имало яйца и те са полезни и маслото вътре било полезно. После защо няма задоволителни резултати? И все пак от 1 дюнер нищо не може да ти стане, важна е системата и да не ти става навик.
Да наистина!Готин беше примера за ореховия пай!И все пак - по 12 на седмица си опатквам и не чувствам вина
След като "опаткваш" по 12 на седмица, без да чувстваш вина, защо се интересуваш вредни ли са?
Ако си обърнал внимание, форума се казва Диети, т.е. тук хората се стараят да се хранят здравословно и/или да пазят някакъв режим с дадена цел - в повечето случай - отслабване.
Лично аз избягвам подобен вид храни, не заради самите продукти които съдържа а заради самата комбинация - пиле+пържени картофи + сос е малко "кофти"
Лично аз смятам, че няма вредни храни, има вредни комбинации, оттам идва целия проблем.
__________________
"Когато желаеш нещо толкова силно, цялата вселена ти съдейства..."
Паоло Коелю
Отговори с цитат
  #7  
Стар 24th April 2008, 16:24
daymler daymler не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 31
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dex
Цитирай:
Първоначално написано от daymler
Цитирай:
Първоначално написано от Liana
Има и полезни неща в тях, но комбинацията е кофти и тази питка, и картофките и сосът е мазен, какво като има пиле и зеле. Ще се повторя, но 1 приятелка така гледа на ореховия пай, орехите били полезни, имало яйца и те са полезни и маслото вътре било полезно. После защо няма задоволителни резултати? И все пак от 1 дюнер нищо не може да ти стане, важна е системата и да не ти става навик.
Да наистина!Готин беше примера за ореховия пай!И все пак - по 12 на седмица си опатквам и не чувствам вина
След като "опаткваш" по 12 на седмица, без да чувстваш вина, защо се интересуваш вредни ли са?
Ако си обърнал внимание, форума се казва Диети, т.е. тук хората се стараят да се хранят здравословно и/или да пазят някакъв режим с дадена цел - в повечето случай - отслабване.
Лично аз избягвам подобен вид храни, не заради самите продукти които съдържа а заради самата комбинация - пиле+пържени картофи + сос е малко "кофти"
Лично аз смятам, че няма вредни храни, има вредни комбинации, оттам идва целия проблем.
Не "опатквам" по 12 на седмица а по 1-2 (правописна грешка - по горе съм писал, че ям по 1, имах в предвид 1-2)и не мисля че комбинацията е вредна защото не вреди на здравето в омерени количества - а нали количеството прави отровата, по много всичко е вредно с някой изключения.А и знам за какво е форума диети, но точно това ми е въпроса - дали са съвместими с диети и като цяло мнението за дюнерите.Т.е. дали е добре да ги включа в режима си, и дали да изпитвам вина като ги хапвам.Иначе си прав/а за комбинациите - наистина има вредни комбинации и много малко вредни храни.
__________________
Everybody's talking all this stuff about me
Why don't they just let me live?
I don't need permission, make my own decisions.
That's my prerogative!
It's the way that I wanna live.
You can’t tell me what to do.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 24th April 2008, 16:33
Аватара на OskarWild
OskarWild OskarWild не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 972
По подразбиране

Съвсем леко встрани от темата, но все пак доста интересно: http://en.wikipedia.org/wiki/Don_Gorske
Отговори с цитат
  #9  
Стар 24th April 2008, 16:49
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Dex:Ако си обърнал внимание, форума се казва Диети, т.е. тук хората се стараят да се хранят здравословно
Отговори с цитат
  #10  
Стар 24th April 2008, 16:54
daymler daymler не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 31
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Engel
Dex:Ако си обърнал внимание, форума се казва Диети, т.е. тук хората се стараят да се хранят здравословно
И аз се храня здравословно и съм навътре в нещата със "здравословното" хранене (до колкото то е такова) и дюнерите ми са единственото прегрешение така, че както казах по-горе "дали са съвместими с диети и като цяло мнението за дюнерите.Т.е. дали е добре да ги включа в режима си, и дали да изпитвам вина като ги хапвам." Е това ми е въпроса.Не мисля, че е встрани от темата на форума.Пак става дума за хранителен режим.
__________________
Everybody's talking all this stuff about me
Why don't they just let me live?
I don't need permission, make my own decisions.
That's my prerogative!
It's the way that I wanna live.
You can’t tell me what to do.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дюнерите
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:40.