IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #521  
Стар 21st December 2008, 17:36
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Здравейте,

Преди 18 год се наложа да сложа мост на предни горни зъби (всъщност са 2 симетрични моста по 3 зъба). За времето си бяха добре направени (във Варна), но сега вече естетиката им е зле особено след като видях снимки на металокерамика в сайта на д-р Венелинов не можах да повярвам на очите си... Много е напреднала стоматологията!

Та въпроса ми към докторите е - ако реша да ги сменя тези мостове - как ще ходя с изпилени зъби докато станат готови новите?
Няма ли някакво решение пациента да не понася всичко това?
Благодаря ви.
Отговори с цитат
  #522  
Стар 21st December 2008, 19:01
Аватара на Patety
Patety Patety не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 335
По подразбиране

[quote="жоро66"]Patety, няма противопоказание да ти се направи циркониева или метало керамична корона. Първата е само по естетична (като материал)

Първо, трябва да направиш преглед при специалист, за да се уточни, дали, и само с коронки изобщо, може да постигне естетичния ефект, който желаеш. Съществуват и други алтернативи, и с естетични, и с по ниска цена възможности.

Коронката, каквато и да е тя е крайна мярка. Има варианти за директни изграждания с перфектни резултати, при които зъбите почти не се пилят, или много малко се оформят. Следващия вариант са фасети - изключително ефективни, но и те си имат своите показания.

Не е сериозно, да се дава съвет във форум, без да се види наистина състоянието на пациента. Тук има добри специалисти - Д-р Венелинов и Явор. Ако си от София или Пловдив, просто си вземи час за преглед, за да се назначи адекватно лечение или консултация.[quote="жоро66"]
Аз си ходя на зъболекар, т.е. консултирала съм се, но и тук както навсякъде се стига и го пари, а стигне ли се до там не знам дали съветите на зъболекарите са повече лекарски или с меркантилна цел. Защото каквото и да си говорим, цената на една фасета е много по-ниска от тази на циркониева корона.
Отговори с цитат
  #523  
Стар 21st December 2008, 20:38
Аватара на Mena
Mena Mena не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: Sofia
Мнения: 1 864
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Та въпроса ми към докторите е - ако реша да ги сменя тези мостове - как ще ходя с изпилени зъби докато станат готови новите?
cherries, не съм доктор, но мога да те успокоя, че няма да ходиш с изпилени зъбки.
Ще ти сложат временни мостове докато станат готови истинските.
Отговори с цитат
  #524  
Стар 22nd December 2008, 03:52
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Благодаря много, но как ще ми вземат мярка за временните и ще ги направят, че и сложат в един и същ ден?
Отговори с цитат
  #525  
Стар 22nd December 2008, 12:25
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Благодаря много, но как ще ми вземат мярка за временните и ще ги направят, че и сложат в един и същ ден?

Какт вие се изразихте - със съвременни методи. Цялата процедура отнема 1 час.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #526  
Стар 22nd December 2008, 12:29
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Patety
Аз си ходя на зъболекар, т.е. консултирала съм се, но и тук както навсякъде се стига и го пари, а стигне ли се до там не знам дали съветите на зъболекарите са повече лекарски или с меркантилна цел. .
Моят съвет е да си намерите зъболекар, на когото да се доверите.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #527  
Стар 23rd December 2008, 02:49
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Благодаря много, но как ще ми вземат мярка за временните и ще ги направят, че и сложат в един и същ ден?

Какт вие се изразихте - със съвременни методи. Цялата процедура отнема 1 час.
Докторе, вие си знаете работата и ви се струва смешно, но моля кажете ми наистина - каква е процедурата?

Свалят ми моста и после какво правят? Достатъчно стресиращо ми е да мисля за самото сваляне и просто не мога да си представя какво следва после!

А трябва ли още да се пилят зъбите за порцеланови мостове?
Отговори с цитат
  #528  
Стар 23rd December 2008, 10:14
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Преди да се свали моста се взима отпечатък(съвременен ) и след като се свали/изпили и се оформят зъбните пънчета за новата конструкция ,в първоначалния отпечатък(съвременния) се поставя бързополимеризираща пластмаса ,той се поставя обтарно върху зъбите,но този път без моста както се сещаш и ето ти временните зъбки след 5 минути След това те се оформят и залепват ,това е...
Айде да отменя Д-р Венелинов в писането
Отговори с цитат
  #529  
Стар 23rd December 2008, 10:21
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Благодаря много, но как ще ми вземат мярка за временните и ще ги направят, че и сложат в един и същ ден?

Какт вие се изразихте - със съвременни методи. Цялата процедура отнема 1 час.
Докторе, вие си знаете работата и ви се струва смешно, но моля кажете ми наистина - каква е процедурата?

Свалят ми моста и после какво правят? Достатъчно стресиращо ми е да мисля за самото сваляне и просто не мога да си представя какво следва после!

А трябва ли още да се пилят зъбите за порцеланови мостове?
Мисля, че не сте ме разбрали - уМмихвам се, а не се смея.

Процедурата е следната - взима се отпечатък за временните корони, след това се слага упойка и се срязват корноните. Ако е необходимо зъбите се изпиляват (прави се в 80-90 % от случаите) с праг и на съответната дълбочина. След като зъбите са готови се изработва временен мост/корони и се циментира с временен цимент. Чака се около 1-2 седмици (минимум) и когато венците са се успокоили е второто посещение. Тогава се махат короните/мостовете и се слагат специални конци за ретракция (отдръпване) на венеца. Чака се 10 мин. и се взема отпечатък (най-добре монофазно едноетапно или двуфазно едноетапно) - материал полиетер или А-силикон. След като се вземе отпечатъкът (от цяла челюст) се връщат временните корони в устата. Като е готов моста/короните се махат времените зъби и се лепят постоянните.
Това е накратко...
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #530  
Стар 24th December 2008, 01:11
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Благодаря ви доктори!
Досега смятах свалянето на моста за най-ужасното, но допълнителното изпиляване мисля, че повече ще ме травмира. Защо е необходимо - само ако се слага керамичен мост ли се прави? А ако пак е металокерамика?
Почти се отказах, но такива хубави снимки в сайта на д-р Венелинов, че знам ли ... може и да се реша...
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Козметичнастомотология
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:27.