IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #21  
Стар 20th December 2008, 15:01
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Това всички го знаем, безсмислено е да се повтаря, мисля си аз ; )

Аз лично ям млякото заради хранителните му стойности. Както питах и потребителката по-горе - давала ли е мляко за тест? Така ще попитам и вас. Мен ми стига да си набавям хранителните вещества, които са ми нужни, били те от нишесте, соя и т.н. Стига да не са в големи количества. Но като знам, че аз примерно, когато искам да кача килограми, ям най-много по 4 кофички на ден (което доставя около 50 гр протеин), то не знам колко кофички яде една жена, едва ли повече от 1-2. Мисълта ми е, че това не е основното ви хранене, за да сте толкова възмутени дали имало живи бактерии или не. Ако например водата беше боклук, тогава щеше да имаме голям проблем, но в случая дали ще приемете 5 грама белтък повече или по-малко, не е най-големият ви проблем, да не говорим, че няма такива разлики.

Разликите са в мазнините - често обявените мазнини (2.0%, 3.6%) не си отговарят, дори мога да кажа почти никога, доста често са по-маслени от обявеното в етикета. Най-точни са обезмаслените млека, тъй като там мазнините са растителни, тоест, често може да усетите разликата и без да ги тествате, ако сте яли достатъчно такива млека.

Като цяло, млякото не е някакво толкова лечебно и профилактично средство, не е като медът да кажем, при него вече има голямо значение дали е истински, дали има захар. Млякото го ядем просто като храна.

Много по-големи боклуци са кренвиршите и всякаквите видове кайма, където реалното процентно съдържание на чисто месо (съответо и белтъци) е минимално, ако изобщо го има, като извадим всички други смляни кожи, хрущяли, кости, оцветители и овкусители.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #22  
Стар 26th December 2008, 21:55
Аватара на ioni
ioni ioni не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 257
По подразбиране

Много обичам мляко и млечни продукти. Всеки ден ям кисело или прясно мляко (понякога и двете). Гледам да си купувам такова с по-малка масленост и да е на някоя куча марка, че Данон и тн са пълни буклуци - само нишесте.
Отговори с цитат
  #23  
Стар 16th January 2009, 22:13
Аватара на Allure_
Allure_ Allure_ не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 1 270
По подразбиране

Много обичам кисело мляко,почти всеки ден ям.Марка- "На баба" от 4,5%,само то ми е "истинско" на вкус.
Отговори с цитат
  #24  
Стар 21st January 2009, 15:30
Аватара на 4inthemorning
4inthemorning 4inthemorning не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Пловдив
Мнения: 161
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ioni
Гледам да си купувам такова с по-малка масленост и да е на някоя куча марка, че Данон и тн са пълни буклуци - само нишесте.
Бе не е баш така... Че истинско кисело мляко няма, така е. Всички обаче ползват нишесте, сухо мляко (най-вече украинско), и още куп пълнители. Данон поне ползват читави бактерии, с контролирано качество. Просто не са наш'те, българските бактерии, други щамове са и съответно имат различен метаболизъм и преработват млякото по различен начин. Иначе и аз Данон не купувам, защото не ми харесва на вкус, а и нали цялата идея на киселото мляко е точно в полезното влияние на Лактобацилус булгарикус.
При всички положения, има си изискване за минимален брой бактерии в 1 куб. см кисело мляко, и до момента не знам за мляко, което да покрива този минимум, всичките са "необитавани" :Д
Отговори с цитат
  #25  
Стар 28th January 2009, 00:21
Dex Dex не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 68
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Това всички го знаем, безсмислено е да се повтаря, мисля си аз ; )

Аз лично ям млякото заради хранителните му стойности. Както питах и потребителката по-горе - давала ли е мляко за тест? Така ще попитам и вас. Мен ми стига да си набавям хранителните вещества, които са ми нужни, били те от нишесте, соя и т.н. Стига да не са в големи количества. Но като знам, че аз примерно, когато искам да кача килограми, ям най-много по 4 кофички на ден (което доставя около 50 гр протеин), то не знам колко кофички яде една жена, едва ли повече от 1-2. Мисълта ми е, че това не е основното ви хранене, за да сте толкова възмутени дали имало живи бактерии или не. Ако например водата беше боклук, тогава щеше да имаме голям проблем, но в случая дали ще приемете 5 грама белтък повече или по-малко, не е най-големият ви проблем, да не говорим, че няма такива разлики.

Разликите са в мазнините - често обявените мазнини (2.0%, 3.6%) не си отговарят, дори мога да кажа почти никога, доста често са по-маслени от обявеното в етикета. Най-точни са обезмаслените млека, тъй като там мазнините са растителни, тоест, често може да усетите разликата и без да ги тествате, ако сте яли достатъчно такива млека.

Като цяло, млякото не е някакво толкова лечебно и профилактично средство, не е като медът да кажем, при него вече има голямо значение дали е истински, дали има захар. Млякото го ядем просто като храна.

Много по-големи боклуци са кренвиршите и всякаквите видове кайма, където реалното процентно съдържание на чисто месо (съответо и белтъци) е минимално, ако изобщо го има, като извадим всички други смляни кожи, хрущяли, кости, оцветители и овкусители.
Ivanin,прави ми впечатление, че непрекъснато и във всяка тема държиш да изкажеш своето "компетентно" мнение. И недай си боже, някой да изкаже различно от твоето мнение, моментално го нападаш. Лично на мен, това ми говори, че отсреяа стои един комплексиран човек, но това е друга тема. Това, че ти се храниш предимно с пилешко месо, салати, и нискомаслени продукти, не означава че тези храни са единствените здравословни и подходящи храни. Абсолютно подкрепям мението на Pec, че нискомаслените млечни са БОКЛУК. За разлика от теб, аз имам и мотив - правени са тестове, които лично съм виждала. И тези тестове доказват качеството на тези продукти. Факт и то доказан- пълни са с нишесте, захари, брашно и консерванти. Не, че 3.6 и 4.5 нямат консерванти. Но поне са в доста по-малки количаства и съдържат животински мазнини (натурални).А не растителни - като тези в маргарина, които доказано вредни.
Ти казваш, много важно нали е храна. Ми то и кренвиршите са храна. За мен колкото са кофти те, толкова и нискомаслените млечни. Нали целта е да се храним здравословно, а колкото по натурална и необработвана е храната, толкова по-здравословна. Сам си прави изводите кое от двете е по-добре тогава. И колкото кренвиршите съдържат чисто месо, толкова и твоите млечни продукти съдържат естествения млечен продукт.
__________________
"Когато желаеш нещо толкова силно, цялата вселена ти съдейства..."
Паоло Коелю
Отговори с цитат
  #26  
Стар 28th January 2009, 11:07
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране



1-во храня се с всичко и по всяко време на деня и нощта, не искам да ми правиш грешни изводи за храненето, просто колкото да си драснеш някоя глупост, аз ограничения нямам.

2-ро прави ми впечатление, че не си разбрал/а какво казвам изобщо и пак гледаш да си драснеш някоя глупост. Идеята ми е, че в киселото мляко наистина има това съдържание на белтък и въглехидрати. Невярното съдържание е само на мазнини. Аз ям млякото заради белтъците и въглехидратите и не ме интересува от къде идват, щом давам 70 стотинки - няма как да очаквам пилешка пържола за тея пари, това е сравнение, да не се хванеш за думите пак.

Ще ти изложа отново основната си идея, тъй като явно не си прочел/а поста ми, преди да пишеш отговор :

Бактериите нямат някакви особени лечебни свойства на 400 грама продукт. Дори като цяло - нямат. Освен това вредните вещества в 400 грама продукт не са някаква нереална величина, ако се разходиш край улицата, ще погълнеш много повече вредни вещества само от изгорелите газове. Една жена едва ли яде повече от 1-2 кофички (400-800гр) на ден. И едва ли яде млякото, защото ще и помогне за някое болестно състояние. А хранителните вещества си ги има. Каква е разликата с кренвиршите? Там ги няма. Там като цяло липсват протеините, има опит да се вкарат само соеви такива, тъй като няма месо. Има мазнини и въглехидрати. Ако някой това го удовлетворява - нека си яде кренвирши, но не можеш да ги сравняваш с млякото, където има белтъчини.

И това за Данон в по-горния пост отново ще си позволя да кажа, че е пълна глупост. Да това е йогурт, но един Бор-Чвор има наистина български живи бактерии и е много по-качествено мляко от Данон.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #27  
Стар 28th January 2009, 23:54
Dex Dex не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 68
По подразбиране

Яж каквото и когато си поискаш. Честно казано, за разлика от теб аз нямам за фикс идея да те убеждавам или да те поучавам, кое е по-добре. Всеки преценява сам за себе си. За теб може да не е важно, какво има в кофичка кисело мляко, но за мен е важно както то, така и всичко останало т.е. от пържолата до млякото. Но това си е за мен.
Виждам, че отново иказаното от мен различно на твоето мнение е глупост. Това не ме притеснява ни най-малко. Но недей да си мислиш, че твоите виждания и теории са единствени и най и "различните" говорим глупости. Нещо беше засегнал и яйцата. Виж приятелю, това че ти се храниш с нискомаслени продукти и с ужас изхвърляш жълтъка на яицата си е твое право. Дерзай. Но изобщо не означава, че хората, който консумират пълномаслени продукти и цели яйца са "глупаци". Не забравяй, че човешкия мозък се храни именно от мазнини. Мазнини, особенно пък животински са жизненоважни за организма. И ниският им процент, особенно при жените води до гинеколкогични и други такива проблеми. Мъжете, могат да си позволят да поддържат доста по-нисък % мазнини. Не и жена, която иска да роди здраво дете, примерно. Мисля, че това е каде по-важно от силно изразен релеф. Пък и смея да твърдя, че консумирайки цели яйца (поне по 7 на седмица) и пълномаслени млечни продукти (всеки ден), нямам нито паласки, нито корем, нито проблемно тегло. Така, че не прави такива глупави изказвания. Защото отсреща не винаги седи тинейджърка, която има бегли представи за тези неща. Със здраве..
__________________
"Когато желаеш нещо толкова силно, цялата вселена ти съдейства..."
Паоло Коелю
Отговори с цитат
  #28  
Стар 29th January 2009, 00:22
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Е, за да ти разбия пак представите за мен Не знам от къде си намираш информацията, но просто съм толкова повърхностен, че не искам другите да си мислят същото.

В момента, 00:06 часа, ям банан и съм си приготвил 1 литър домашно, мазно кисело мляко, което ще изям след 1 час Това са само подробности.

Яйцата са основното, за което ще ти говоря Никой не е казал да се изхвърлят жълтъците от 2 яйца. Но - ако ядеш 10 яйца на ден, целите ли ще ги ядеш ? Аз ям всеки ден поне 2 цели яйца, това прави 14 яйца на седмица - 200% от количеството, което изяждаш ти. По-малко яйца ли ям ? Просто не си прочел/а както трябва поста ми и веднага да си направим грешните изводи. Много си е полезно да се ядат по 1-2 жълтъка на ден и съм го казвал 100 пъти, това е оптималното количество за 1 ден, над него идва вредата. Тук ме прекъснаха и приключвам поста, ако е нужно после ще пиша
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #29  
Стар 29th January 2009, 08:39
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin


Идеята ми е, че в киселото мляко наистина има това съдържание на белтък и въглехидрати.
Благодарение на добавеното нишесте въглехидратите са повечко. Не го казвам наизуст, поръчвала съм анализ. А проблемът с мазнините не е в количеството, а в качеството - голяма част от фирмите добавят маргарин.

Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
Бактериите нямат някакви особени лечебни свойства на 400 грама продукт. Дори като цяло - нямат.

Щом казваш
Значи диетолозите нищо не разбират ...


Цитирай:
Първоначално написано от Ivanin
един Бор-Чвор има наистина български живи бактерии

Така е - колкото по - невзрачна е марката, толкова по - автентично е млякото. Даже в някои по - малки градчета се намира почти истинско мляко Май в София сме най - ощетени в това отношение
Отговори с цитат
  #30  
Стар 29th January 2009, 10:39
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Че какво му е невзрачното на Бор-Чвор, като те държат поне 3 от марките на пазара и със сигурност са сред 1-вите по продажби
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Киселомляко
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:23.