IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 4th June 2009, 23:21
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране Каква е приликата/разликата между временен мост и постоянен?

Здравейте,

сменям 2 предни моста на горни зъби - пролекуването на каналаите върви идеално, видях модела от восък, който се предполага, че ще е същия като постоянните мостове.

Но... временните зъби изглеждат ужасно според мен - личи си от 100 км че са изкуствени, на всичко отгоре ги чувствам различно от старите мостове.
Много съм притеснена - толкова усилия, страх, пари...

Как мислите - нормално ли е че ги чувствам различно? Имам чувството, че контактът им с долните сега е някак си по-силен не знам как да се изразя.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 5th June 2009, 07:07
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Нормално е,те за това са временни
Тъй като са от пластмаса ,изработката им трябва да е по "масивна" за да издържат на дъвкателното налягане и това може би създава чувството за по-силен контакт,защото самите зъби са направени по-големи.
Не се притеснявайте,важното е постоянните да Ви харесат
Отговори с цитат
  #3  
Стар 5th June 2009, 23:16
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Благодаря много за бързия отговор.

А модела от восък пък ми се струва прекалено перфектен ако ме разбирате. Естествените зъби на хората не са толкова идеално наредени.
Ты като не са започнали работа по постоянният мост си мислех да им кажа малко да го раздвижат - например вторите зъби да минат 0.5-1 мм малко зад първите, та да е естетсвено.

Какво мислите професионалистите и хората, които сте минали през това. Новите зъби в устата ви прекалено идеално ли изглеждат?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 7th June 2009, 19:45
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Ами всеки има различни усещания и разбирания за естетика...Аз например бих предпочел да има мнооого лека асиметрия ,защото нищо не е перфектно и симетрично до такава степен в природата.
Едни хора искат естествени зъби,други като парчета от порцеланова чиния....важното е да има избор
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th June 2009, 22:25
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Благодаря много за бързия отговор.

А модела от восък пък ми се струва прекалено перфектен ако ме разбирате. Естествените зъби на хората не са толкова идеално наредени.
Ты като не са започнали работа по постоянният мост си мислех да им кажа малко да го раздвижат - например вторите зъби да минат 0.5-1 мм малко зад първите, та да е естетсвено.

Какво мислите професионалистите и хората, които сте минали през това. Новите зъби в устата ви прекалено идеално ли изглеждат?

Аз лично препочитам по-естествения вид на зъбите и подредбата му, но не всеки пациент го харесва.
Помолете колегата и зъботехника да ги коригират. Сега е момента иначе после няма връщане назад.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #6  
Стар 9th June 2009, 00:12
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Имате ли снимка на нещо такова, което сте правили?

И как бихте реагирали ако ви накара пациент да правите втори восъчен модел? Ще решите ли, че е нахален/претенциозен? Ама честно!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 9th June 2009, 07:20
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Имате ли снимка на нещо такова, което сте правили?

И как бихте реагирали ако ви накара пациент да правите втори восъчен модел? Ще решите ли, че е нахален/претенциозен? Ама честно!
Имате предвд снимка на врмее или постоянен мост?

Ако пациентът не хареса восъчния макет и ме накара да го преправя ще се зарадвам, защото ще можем да уточним различията си във виждането на окончателната работа преди тя да е приключила. Бих предпочел 5 пъти да повтарям восъчен макет, отколкото 2 пъти корони или фасети например.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th June 2009, 01:12
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Еэех, защо сте толкова далече докторе

Имах предвид снимка на постоянен мост, който не е съвсем симетричен, а изглежда по-естествено...

Днес обаче рабрах нова подробност, която направи в моите очи восъчния модел безсмислен:
Оказа се, че това е модела направен от мерките взети със стария мост - какъв е смисъла? Мерките, взети след сваляне на стария мост и изпиляване на зъбите са други!
И по тях се прави постоянния мост?
Тогава защо изобщо се занимаваме с восъчен модел? Такава ли е практиката?
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th June 2009, 07:38
д-р Венелинов д-р Венелинов не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: Варна
Мнения: 484
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Еэех, защо сте толкова далече докторе
Всъност не съм толкова далече, колкото ви се струва - времето е равно на придвижване от краен квартал (например Люлин) до центъра на София и обратно.

Относно wax-up-а: Когато се моделира, гипсовите зъби на модела се изпиляват ориентировъчно. А след като се започнат постоянните зъби се използва като матрица, по която се оформя външния вид на короните/фасетите/мостовете.
__________________
д-р Росен Венелинов
Варна
www.venelinov.com
Отговори с цитат
  #10  
Стар 12th June 2009, 03:06
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от д-р Венелинов
Всъност не съм толкова далече, колкото ви се струва - времето е равно на придвижване от краен квартал (например Люлин) до центъра на София и обратно.


Ще го имам в предвид при следващата смяна след 10-на години (дано не се наложи по-рано)

А има ли наистина стандарт да се прави моста 1,4мм дебелина около оста на изпиления зъб. Че иначе може да се счупи?
Защо да не е по-тънък примерно ако не го натоварвам и не отхапвам ябълки и пр.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какваприликатаразликатамеждувремененмостпостоянен
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:08.