IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #591  
Стар 9th March 2010, 21:02
Аватара на дундарина
дундарина дундарина не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2009
Град: Пловдив
Мнения: 4 004
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Дунди,ако много се "запече" положението,ще пробвам и с чушките :P
по принцип чашата топло мляко би следвало да помогне
Отговори с цитат
  #592  
Стар 9th March 2010, 23:33
Аватара на daniella
daniella daniella не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Frankfurt
Мнения: 87
По подразбиране

Мойто като запече и му давам домашен сок.Майка ми е дала такива от сливи и череши,в бутилки .До 2 часа е готов
Отговори с цитат
  #593  
Стар 26th March 2010, 13:36
Vera79 Vera79 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 7
По подразбиране

Зная, че за детенце разхлабително действат крушите, сините сливи и найстина повече течности, също масажи на коремчето, за да се засили перисталтиката на червата. За прясното мляко, не на всеки действа разхлабително има хора, на които действа обратно. Трябва да се внимава с него!
Иначе моя приятелка дава лактулоза...
Отговори с цитат
  #594  
Стар 26th March 2010, 19:19
евинка евинка не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 1
По подразбиране Тежък запек

Здравейте,аз съм Ева на 16 и ви моля за вашата помощ!Благодаря ви!
Преди около 3 години получих запек.Около седмица и положина не бях ходила до тоалетна.Притесних се много от този факт и започнах да пия слабителни-първо хапчета,после продължих с чайове Сена Майчин лист и един китайски чай.И така червата ми привикнаха и сега почти нищо не ми помага.Миналата година имах проблеми с зъбите и бях понамалила храната,но сега си ям нормално,а вече нищо не помага.Какво да правя и по-скоро на какъв режим да премина,защото имам чувството,че ве4е надежда няма!
Отговори с цитат
  #595  
Стар 27th March 2010, 11:56
Аватара на Sunnny
Sunnny Sunnny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 1970
Град: София
Мнения: 38
По подразбиране

Евинка, как се храниш? Когато получи запек, беше ли се случило нещо - смяна на обстановка, стрес? Както момичетата са казали - вода и фибри,това е спасението за по-леките случаи.
Отговори с цитат
  #596  
Стар 23rd June 2010, 09:12
doria doria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 72
По подразбиране

За запек горещо препоръчвам Лаксафит - по 2 капс. на ден се взима до трайно възстановяване на нормалната дефекация. Моя близка, която по 10 дни не ходеше по голяма нужда започна да го взима и сега ходи всеки ден нормално.
Отговори с цитат
  #597  
Стар 23rd June 2010, 15:42
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

зеленият чай има магически качества.майка ми е на 44 години,тъпчеше се с какви ли не лекарства,сиропи,отвари.Ед нствено и помага зеленият чай.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #598  
Стар 24th June 2010, 22:52
doria doria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 72
По подразбиране Re: Тежък запек

Цитирай:
Първоначално написано от евинка
Здравейте,аз съм Ева на 16 и ви моля за вашата помощ!Благодаря ви!
Преди около 3 години получих запек.Около седмица и положина не бях ходила до тоалетна.Притесних се много от този факт и започнах да пия слабителни-първо хапчета,после продължих с чайове Сена Майчин лист и един китайски чай.И така червата ми привикнаха и сега почти нищо не ми помага.Миналата година имах проблеми с зъбите и бях понамалила храната,но сега си ям нормално,а вече нищо не помага.Какво да правя и по-скоро на какъв режим да премина,защото имам чувството,че ве4е надежда няма!
Evinka, недей да пиеш майчин лист (сена). Той е от групата на лаксативите - стимуланти, които директно дразнят чревната лигавица и е вреден. Опитай с по-меки средства.
Отговори с цитат
  #599  
Стар 26th June 2010, 09:03
doria doria не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2010
Мнения: 72
По подразбиране

Четох в Седмичен труд статия "Аюрведа лекува запек" (или нещо подобно). Ето резюме на съветите:
сутрин - чаша преварена вода на гладно; после през деня 1-1,5л топла
сготвени топли и течни храни (крем супи, ядене със сос)
подправки - черен пиер, джинджифил (намаляват вата енергията, която е причина за запек)
Аюрведични билкови формули (препоръчват Лаксафит, защото балансирал енергиите в цялата храносмилателна система и възстановявал пасажа трайно)
да не се взимат безразборно хапове и билки за запек - те не лекуват, а задълбояават проблема

Купете си Седмичен Труд, ако ви е интересно да прочетете всичко. Според мен си заслужава. Има и други съвети.
Отговори с цитат
  #600  
Стар 26th June 2010, 18:13
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

[quote="doria"
да не се взимат безразборно хапове и билки за запек - те не лекуват, а задълбояават проблема.[/quote]


Хапове да не се взимат,а билките помагат
Как може да сложиш химията с билките на едно място със съвет да не се взимат
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Запек
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:42.