IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Здраве и красота > Здраве


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #1  
Стар 23rd January 2006, 21:48
Nathaniel Nathaniel не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 7
По подразбиране Мъжка козметика + Салон във Варна/София

Първи пост, тъй че здрасти на всички !

Закръглих 30 годинки и искам да се погрижа малко или много(не съм се вманиачил) за кожата на лицето си. Предполагам, че е добре да се иде на козметичка, която да определи какъв тип кожа имаш и да препоръча разни кремове, или пък направо тя да ти прави маски. Първият вариант ми е по-удобен, но пък тая козметичка:
- дали е запозната добре с мъжката козметика(ланком, биотерм, бла бла )
- няма ли да ми предлага такива продукти, от които тя има интерес, демек нещо като дитрибутор им е

Та на въпроса : ако някой знае добър козметичен салон във Варна/София да каже.
Добре е, както писах, да са наясно с нещата и да са запознати с повече продукти, но не искам и да ми предложат дет се вика без да ме гледат най най скъпото.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th January 2006, 04:03
Аватара на shampoo_girl
shampoo_girl shampoo_girl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 17
По подразбиране

Здравей Nathaniel,на мен това също ми е първи пост,което не означава ,че не разбирам от козметика,пък било то и мъжка. Моят съвет е да идеш на козметик най-напред и тя да определи какъв тип кожа имаш.Аз не зная нищо за теб ,както и останалите предполагам,така че ,ако ти дадем съвет ,той може да се окаже не много полезен за кожата ти.Най-доbрият салон в София според мен'Роше'-бул.Витоша 63,тел.987 99 10,а зная ,че във Варна има един салон'Медея',който май е доста известен,но пък не зная дали там работят добре.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th January 2006, 14:16
mravka mravka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 21
По подразбиране

Ако не ти се ходи в салон,можеш и сам да избереш подходяща козметика.Има кремове,които са за всеки тип кожа,такива са например хидратантните,които е добре да се прилагат при всички видове кожа.Мъжката кожа е малко по-различна от женската,но могат да се ползват едни и същи кремове съвсем спокойно.Препоръчвам ти хидратантен крем,купи си го от някоя добра аптека и не се стискай.Трябва ти и почистващо средство,с което сутрин и вечер да почистваш кожата на лицето си,препоръчвам почистващ гел с измиване.Той се полага на мокра кожа,има нежна пяна и се измива с вода.След това полагаш крема с леки движения от брадата към челото.
Маска можеш да избереш и сам,препоръчвам ти някаква с витамини-подхранваща,за зимата,а за лятото-хидратантна.Питай в някоя добра аптека,има продукти за подръжка на кожата на доста добри цени и са качествени.Маската я ползвай веднъж седмично,мисля че ще е напълно достатъчно.Успех
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th February 2006, 21:10
Nathaniel Nathaniel не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Здрасти,

взех на Lancome един крем от мъжката им линия. Дали е хидратантен не знам, но го тествах и ми хареса. Ако някой разбира ,ето му заглавието:
Lancome Homme
Complet Revitalising Treatment
/Refining, Firming


Интересното е, че не пише нищо на опаковката за съставките

За салоните мерси, тва във Варна съм го чувал и аз, и ще го посетя. [/quote]
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th February 2006, 07:26
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

На мен ми звучи подходящо за мъж на 30, защото освежава кожата и я стяга ( това казвва надписа).
Това с почистването на лицето също е важно, дори да е само вечер.
А ако имаш разни точки ( черни, бели и всякакъв друг цвят отиди на козметик да ти ги почистят.
Mravka, а защо да трябва крема да нанася от брадичката към челото, мислиш ли, че има значение посоката?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 5th February 2006, 09:06
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

ами кремовете се полагат отдолу - нагоре, иначе ще ти увисне кожата.
всъщност правилното мазане е от брадичката нагоре към скулите и изтегляш настрани към ушите, без никакъв натиск. после челото от средата към слепоочието. шията по същия начин - от средата нагоре и настрани
Отговори с цитат
  #7  
Стар 5th February 2006, 19:42
Nathaniel Nathaniel не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 7
По подразбиране

Е тва с увисването на кожата ме разби
Сериозно, ако има някой линк с това нещо може да го постнете.

За почистване имам едно нещо(гел някакъв или крем, не съм сигурен) на Нивеа, без сапун е, но напоследък ме домързява да се мия с него и жуля с обикновен сапун. Освен това, отвреме навреме с едно Shiseido(май тъй се пишеше) deep cleansin scrub се мия, но то изшкурва кожата доста и затова го ползвам веднъж месечно.

Абе човек може да се подлуди с тия глупости, 1000 мазила, чистила и т.н. и всичко си има определено приложение, добре че не съм жена.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 5th February 2006, 20:18
Vlaho Vlaho не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Dec 2005
Град: София
Мнения: 204
Изпратете съобщение чрез ICQ до Vlaho
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nathaniel
Е тва с увисването на кожата ме разби
Сериозно, ако има някой линк с това нещо може да го постнете.
............
Абе човек може да се подлуди с тия глупости, 1000 мазила, чистила и т.н. и всичко си има определено приложение, добре че не съм жена.
Да и аз направо съм "под масата" след като го прочетох. Май е бъзик обаче, представи си как се мажеш и вместо да се стегне кожата, тя провисва и то само защото не се мажеш в правилна посока.
Уважаеми съфорумници и съфорумнички дайте мнение по този въпрос.
А иначе ама верно колко ли време отнема на една жена да си изчисти лицето, хидратира и т.н.
__________________
Какво значение има времето, важното е да стане както ти харесва.
ОВК проектиране
Отговори с цитат
  #9  
Стар 5th February 2006, 21:19
Аватара на 4ere6ka
4ere6ka 4ere6ka не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2005
Мнения: 303
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Vlaho
А иначе ама верно колко ли време отнема на една жена да си изчисти лицето, хидратира и т.н.
Какво значение има времето, важното е да стане както ти харесва!
8)
__________________
Im a LADY in da street but a FREAK in the bed...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 6th February 2006, 09:03
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

къв бъзик бе Влахо, земи питай някоя козметичка. пък и тва увисване не става за един месец, а с течение на годините от непрпавилно мазане. и най-скъпия крем да ползваш, като не мажеш както трябва...тя гравитацията и без тва дърпа сичко надолу, що да й помагаме
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МъжкакозметикаСалонвъвВарнаСофия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:24.