IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th January 2006, 14:25
tuj-to tuj-to не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 4
По подразбиране Хмически пилинг

Здравейте, понеже не съм типичния потребител на форуми като този, ако по въпроса ми е отговаряно преди и/или питам за очевидни и подразбиращи се неща, моля да ме извинете.
Така - на въпроса:
Аз съм мъж, с тъмна и мазна кожа. Имам проблем с пъпки по лицето(главно в областта на челото и слепоочията) и понеже не съм се отнасял много ласкаво с тях във времето имам доста белези и петна по кожата.

До колко среднодълбокия химически пилинг би заличил тези белези и има ли и какви странични ефекти от процедурата - в малкото теми които прочетох жени с неустановена възраст и състояние го критикуват, но без конкретни аргументи.
Ако някой на практика е ползвал такава услуга може ли д аме насочи към конкретен дерматалог/козметичен салон, който да ме консултира и/или приложи процедурата.

Ориентировъчна цена за различните видове - на сайт прочетох, че пилинг с трихлороцетна киселина е 100лв. и се повтаря 3 пъти.
Имало и други видове, но цени не са цитирани.

Предварително благодаря на отзовалите се.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th January 2006, 13:00
nadi20gr nadi20gr не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: Coфия
Мнения: 17
По подразбиране

Здрабей.Преди две години имах голям проблем с кожата на лицети ми.Мазна и ми се появяваха големи и гнойни пъпки. Това много ме тормозе6е и един приятел ми даде телефон на дерматолог, при който е ходил--> Мая Тачева(потърси в интернет телефоният и номер).На мен ми помогна и лицето ми се изчисти даже,нямам белези(те се скриха) и без пилинг .Иначе там предлагат различни видове процедури.Но мисля че плодовия пилинг е по добър от химическият.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 29th January 2006, 14:05
mravka mravka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 21
По подразбиране

Добре е да се консултираш с дерматолог,разбира се,но на пазара в момента се предлагат и пилинги за домашна употреба и според мен те са по-добри(личен опит),защото са неагресивни към кожата на лицето и можеш да си ги прилагаш сам,а е и значително по-евтино.В повечето добри аптеки можеш да си купиш химически пилинг на базата на плодови киселини и е сигурно,че няма да си съсипеш кожата.Аз купувам козметика предимно от аптека.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 30th January 2006, 09:40
tuj-to tuj-to не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 4
По подразбиране

>mravka

Здравей, благодаря за съвета, но би ли ме насочила към конкретен продукт/марка, която си тествала, най-малкото да я използвам като база за сравнение с останалите продукти, тъй като информацията/познанията ми по препаратите в областта е никаква.

Благодаря за информацията предврително
Отговори с цитат
  #5  
Стар 30th January 2006, 09:54
mravka mravka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 21
По подразбиране

Здравей.ползвала съм пилинг на фирмата ROC и на AVON.Първият си го купих от аптеката и бях много доволна,но не помня колко струваше а продуктите на AVON се разпространяват от дистрибутори на фирмата,поразпитай около теб,все ще се намери някоя представителка на фирмата.
Когато ползваш пилингът,запомни че не трябва да го слагаш в областа около очите,защото там кожата е много фина и тънка.Освен пилинг си купи и хидратантен крем,подходящ е за всички сезони и кожата ти ще изглежда по-свежа.
Още нещо,спазвай инструкцийте на опаковката,пилингът за домашна употреба е лек,но все пак може да се появи алергична реакция,ако решиш да си правиш експерименти.
Ние със скъпия този месец също ще си купим пилинг,за да се поосвежим малко за пролетта
Отговори с цитат
  #6  
Стар 30th January 2006, 09:56
mravka mravka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 21
По подразбиране

За повече инфо,виж и тук http://kozmetika.start.bg/ ще намериш почти всички марки,които се разпространяват в БГ
Отговори с цитат
  #7  
Стар 31st January 2006, 08:49
tuj-to tuj-to не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 4
По подразбиране

Благодаря за линк-а. Това си е истинска находка за хора като мен, които не могат да обикалят аптеките и да четат по 30 мин какво пише на етикетите на 2 тубички.....

А за пилингите на AVON дали защото мъжката кожа е по дебела и по еластична, но не ми действат! Ама изобщо! През ден да си ги мажа никакъв ефект - естествено не получавам и алергична реакция. Нищо! Купих си още 2 продукта от тях - Blemish Treatment и Night treatmennt(или нещо такова) за акне - абсолютни водички има вътре, нямат каквото и да е отражение върху кожата. И вече презирам тази фирма като измамници :)
В сравнение с IMEX на Merz тяхното си е Доктор Тошков........
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31st January 2006, 09:44
mravka mravka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 21
По подразбиране

ще стане експерт от теб,така ми се струва трябва постоянство,но ако нямаш търпение,тичай при дерматолог.За д-р Мая Тачева съм чувала добри неща.
Иначе поне месец трябва да третираш кожата,за да видиш значителен резултат,поне при мен е така.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 31st January 2006, 09:56
mravka mravka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 21
По подразбиране

Забравих да те питам,как се грижиш за състоянието на кожата си?Само пилингът ли ползваш,или?Аз например я почиствам сутрин и вечер,слагам дневен или нощен крем,маски разни......на 32 съм.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Хмическипилинг
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:00.