IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 21st September 2007, 16:14
jelenceto jelenceto не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 3
По подразбиране какви тежести са най-подходящи за горене на мазнини?

Знам че за максимално изгаряне на мазнини трябва да се наблегне на кардиото, но на каква степен е най-ефективно?
За отделните зони ползвам уредите, но ме е страх да не натрупам много мускулна маса, както стана преди година когато ходих редовно на фитнес (направо квадратна станах само за месец-два, тъй като съм и ниска). Препоръчайте ми тежести за различните уреди, дали 20 примерно за бедрата е достатъчно като се наблегне на повече повторения или ще е неефективно?
мерси предварително
Отговори с цитат
  #2  
Стар 22nd September 2007, 11:05
Аватара на Nelina_02
Nelina_02 Nelina_02 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 2 260
По подразбиране

аз за стопяване на мазнини правя интервално кардио, както на пътеката така и на степерa или другите кардио уреди.Относно тренировката ти с тежести, незнам какво да те посъветвам, мисля, че е индивидуално, трябва сама да екпериментираш и да наблюдаваш реакциите на тялото си.По- разпространено е: повече повторения/по-малки тежести, но има хора, които не правят кардио, а така нареченото "swing" упражниние и тренират с големи тежести малко повторения.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 3rd April 2008, 14:14
Pec Pec не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 27
По подразбиране

Големи тежести малко повторения и нвд хранителен режим.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd April 2008, 15:56
djidjito_ djidjito_ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 225
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pec
Големи тежести малко повторения и нвд хранителен режим.
пълна глупост.с големите тежести се качва мускулна маса.за горене на мазнините малки тежести по много повторения 100 % сам сигурна
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd April 2008, 16:08
Аватара на Liana
Liana Liana не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2006
Мнения: 621
По подразбиране

Djidjito_, недей така категорично да отхварляш мнението. С интензивна кардио тренировка се топят мазнинки. Всеки инструктор повтаря, че жените трябва да тренират с малки тежести и много повторения- ок. НО дни с кардио, НВД и големи тежести за жените правят чудеса и за отслабване и за орелефяване. От личен опит, откакто тренирам с големи тежести, резултати са по-добри. Тук бих се съгласила с Рес.
__________________
Живеем истински, когато умираме от любов!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 3rd April 2008, 18:46
Аватара на cristiano7
cristiano7 cristiano7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 1 350
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Liana
Тук бих се съгласила с Рес.
и аз
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th April 2008, 09:26
Dex Dex не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 68
По подразбиране

Аз също съм съгласна с Пец. Тренирането с по-големи тежести и малко повторения дава отлични резултати. Аз също го знам от личен опит.

djidjito_не казвай "глупост" за нещо което не си изпробвала и нямаш лични наблюдения за ефекта. Това че 90% от инструктурите ти препоръчват именно анаеробна тренировка с малки тежести и много повторения не означава, че това е единствения и най-правилен начин .
__________________
"Когато желаеш нещо толкова силно, цялата вселена ти съдейства..."
Паоло Коелю
Отговори с цитат
  #8  
Стар 4th April 2008, 11:10
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

На мен пък ми е интересно как се раздават така съвети какъв вид тренировка да избере някой, без да сте го виждали и да знаете какъв е организма му?
За жена аз качвам бързо и лесно мускулна маса, ще ми гарантирате ли, че ще направя релеф с големите тежести и малкото повторения? Самата тя е написала, че трупа маса. Не е невероятно, въпреки че сме жени. Въпрос на ген.
Различните похвати действат различно при всеки. Най-добре поне в началото девойката да ползва личен инструктор, който на място да я следи как се развива и да се съобразява с целите, които си е поставила. Известно време винаги се действа на принципа проба-грешка докато не се уцели.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 4th April 2008, 11:22
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Да питам и аз : може ли да поясните, какво значат големи тежести и малко повторения за жени? Че и аз сега се чудя над този въпрос. Спрямо способността на собственото тяло, примерно - тежест, която едва успяваш да направиш 5 бр. ли е голяма? или повече... незнам...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 4th April 2008, 11:44
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Най-общо казано повторения за релеф са 8-15, за маса 3-8. Индивидуално е. Тежестта винаги е според собствените ти сили. Няма как да се каже жените използват 4 кг. за еди какво си, мъжете 20 кг. Не става.
В случая ако момичето прави 10 повторения с 5 кг. те я съветват да прави 6 повторения с 7 кг. (примерно).
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: каквитежестисанайподходящизагорененамазнини
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:35.