IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 5th February 2009, 18:57
Аватара на Labrini
Labrini Labrini не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Burgas
Мнения: 13
Изпратете съобщение чрез MSN до Labrini
По подразбиране Вадене На Зъби Заради Брекети

Здравейте от Бургас

предстои ми поставяне на брекети но за целта е нужно да ми се извадят 4-те мъдреци
никой от тях не е поникнал ,дори единият е разположен хоризонтално ,от това което виждам на снимката.
Не мисля ,че ще издържа да ги вадят поетапно и ми се иска всички да се извадят на веднъж (с пълна упойка).
Някой правил ли го е ? Дали ще е драматично? А бихте ли ми препоръчали специалист в Бургас ?
__________________
Don't tell God how big your storm is,tell your storm
how big your God is.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th February 2009, 04:31
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Labrini, възможно е да се извадят 4-те мъдреци на веднъж - имам колежка на която така й ги извадиха. От нея знам че възстановяването след манипулацията е дълго (тя беше 5 дена в болничен).
Аз също съм с шини на зъбите (от 5 месеца). Имам един изваден мъдрец (преди 7 год.) и сега ми предстои да ми извадят и другите два мъдреца (четвътрият ми казаха че е умрял в зародиш и никога няма да излезе). Даже утре съм на зъболекар и ще видим той какво мисли по въпроса за ваденето на мъдреците. (Доктора който ми е за брекетите препоръча да се извадят мъдреците и регулярният ми зъболекар трябва да ги извади).
За съжаление не мога да ти препоръчам зъболекар в Бургас.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th February 2009, 11:51
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Не съществува такава глупост ,като умрял в зародиш...ако е умрял,да се е разпаднал заедно с челюстта ти.
Просто не може да си намери място и е вклинен,задържан, в костта и трябва да се махен оперативно.
Това с общата упойка е възможно...Не е особено приятно,крие рискове и ще се скъсаш от драйфане после..Зорът е за долните мъдреци,горните не са проблем и няма кой знае какви болки след махантео им.Успех!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th February 2009, 15:55
Аватара на Labrini
Labrini Labrini не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Burgas
Мнения: 13
Изпратете съобщение чрез MSN до Labrini
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mammaMia!
Labrini, възможно е да се извадят 4-те мъдреци на веднъж - имам колежка на която така й ги извадиха. От нея знам че възстановяването след манипулацията е дълго (тя беше 5 дена в болничен).
Аз също съм с шини на зъбите (от 5 месеца). Имам един изваден мъдрец (преди 7 год.) и сега ми предстои да ми извадят и другите два мъдреца (четвътрият ми казаха че е умрял в зародиш и никога няма да излезе). Даже утре съм на зъболекар и ще видим той какво мисли по въпроса за ваденето на мъдреците. (Доктора който ми е за брекетите препоръча да се извадят мъдреците и регулярният ми зъболекар трябва да ги извади).
За съжаление не мога да ти препоръчам зъболекар в Бургас.

ако периода на възстановяване е 5 дни... това не е нищо ,аз се страхувам да не продължи 1 месец. Притеснява ме още и начина по които ще се храня . зная,че ще е значтелно по-леко ако се извадят първо 2 и по-късно другите 2 . Но знам още и,че ако извадя 2 .... до там ще си остана и никога няма да се стигне до брекети.
а като гледам и работа ще трябва да напусна .
__________________
Don't tell God how big your storm is,tell your storm
how big your God is.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th February 2009, 16:07
Аватара на Labrini
Labrini Labrini не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Burgas
Мнения: 13
Изпратете съобщение чрез MSN до Labrini
По подразбиране

[quote="yavor"]Не съществува такава глупост ,като умрял в зародиш...ако е умрял,да се е разпаднал заедно с челюстта ти.
Просто не може да си намери място и е вклинен,задържан, в костта и трябва да се махен оперативно.
Това с общата упойка е възможно...Не е особено приятно,крие рискове и ще се скъсаш от драйфане после..Зорът е за долните мъдреци,горните не са проблем и няма кой знае какви болки след махантео им.Успех![/quote

не не , нямам "умрял зародиш" всички са си живи и под бройка, "Дал Господ Зъби" както казва ортодонта ми !

yavor , благодаря за отговорите
__________________
Don't tell God how big your storm is,tell your storm
how big your God is.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 11th February 2009, 01:50
cherries cherries не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 17
По подразбиране

Е dобре де при такава хубава усмивка за какво ще се тормозиш с брекети и вадене на мъдреци?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 11th February 2009, 03:46
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от yavor
Не съществува такава глупост ,като умрял в зародиш...ако е умрял,да се е разпаднал заедно с челюстта ти.
Просто не може да си намери място и е вклинен,задържан, в костта и трябва да се махен оперативно.
Това с общата упойка е възможно...Не е особено приятно,крие рискове и ще се скъсаш от драйфане после..Зорът е за долните мъдреци,горните не са проблем и няма кой знае какви болки след махантео им.Успех!
Може "умрял в зародиш" да не е най-правилното обяснение за това защо нямам четвърти мъдрец, просто не съм се изразила точно (не му разбирам от зъролекарски терминологии). Но не е и вклинен, нито пък задържан в челюстта - просто го няма, не е излязъл а може и никога да не излезе. На рентгеновата снимка ясно се вижда че няма 4-ти мъдрец (нито корени нито нищо).

Labrini, ако се решиш, може да ти извадят първо 2 мъдреца а след месец-два и другите два мъдреца. Най-добре е да говориш със зъболекаря си - той ще те посъветва дали да ги вадиш всичките на веднъж или два по два.

На мен през Март ще ми вадят с местна упойка горен десен и долен ляв мъдрец.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 11th February 2009, 10:56
bittersweet^symphony bittersweet^symphony не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 63
По подразбиране

Аз ти препоръчвам да ти ги извадят 2 по 2, за да можеш да се храниш що годе нормално после. Иначе ще видиш голям зор. А това с пълната упойка според мен не си заслужава, къде къде по-страшни неща има в живота, не знаеш кога какво може да ти се наложи.

На мен са ми вадили долните. Единия с операция, а другия не, защото вече леко се беше показал. Много зависи как точно са ти застанали и на какъв хирург ще попаднеш. Ако упойката ти е хванала, не се усеща болка от самото рязане и вадене. От това не трябва да те е страх. Малко кофти беше усещането за "къртене" с всичките му там звуци и натиск, опъване на устата и т.н. При мен се оказа малко по-сложно и дълго, а и подозирам, че първия път не попаднах на свестни хирурзи. Най-малкото защото изобщо не ме предупредиха какво да очаквам, та да не се шашкам от звуците и всякаквите им там пособия и машини. И ми опъваха много кофти устата, как не ми я разчекнаха съвсем, не знам... Изживях много сериозен стрес, но пак казвам, не заради болката, а защото не знаех какво става и доколко е нормално. Много време след това не посмях да отида да ми извадят и другия, пък накрая излезе за няма и минута, нищо не усетих. Мале, колко съм и благодарна на тая докторка. Ама и аз вече наплашена я питах и разпитвах 100 пъти и подробно какво точно ще прави, с какво, какво ще чувам, какво ще стане, ако нещо се закучи работата, как да разбера, ако почне да ме пуска упойката и всевъзможните въпроси... Но тя се оказа достатъчно разбрана и търпелива, та всичко мина добре. Даже по време на самата манипулация ми казваше "сега ще усетиш физически натиск, но няма да те заболи. сега ще чуеш нещо като стържене и скърцане, от еди-какво си, няма страшно..." И така.

Така че, не се плаши и успешно вадене и оздравяване ти желая.
__________________
When the storm arrives would you be seen with me by the merciless eyes I`ve deceived...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 11th February 2009, 12:22
Аватара на DWP
DWP DWP не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Град: Варна
Мнения: 5 527
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Labrini
а като гледам и работа ще трябва да напусна .
Защо?
Отговори с цитат
  #10  
Стар 11th February 2009, 12:59
Аватара на Labrini
Labrini Labrini не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Burgas
Мнения: 13
Изпратете съобщение чрез MSN до Labrini
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cherries
Е dобре де при такава хубава усмивка за какво ще се тормозиш с брекети и вадене на мъдреци?
ами криви са ми ,просто тук не си личи.
__________________
Don't tell God how big your storm is,tell your storm
how big your God is.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВаденеНаЗъбиЗарадиБрекети
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:16.