IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #501  
Стар 9th February 2007, 17:05
Venice Venice не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 81
По подразбиране

Вижте какво са били писали във вестник "Женски тайни".

http://www.bulpress.net/index.php?p=view&r%5Bid%5D=2173
Отговори с цитат
  #502  
Стар 9th February 2007, 18:22
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Тази статия на места е доста неадекватна.

"Гръдните имплантати са няколко типа - гелови, силиконови, с физиологичен разтвор." Не съм чувала за "гелови", освен със силиконов гел. "Хидрогелови" протези никога е нямало, а инжектирането на хидрогел отдавна е отречено.

Жената на снимката държи гладък имплант... кой слага гладки импланти??

Надолу се говори за "плътна капсула, която расте в млечната ви жлеза" и "при смяната на импланта капсулата трябва да се изсече". Сякаш всички получават контрактури...

Друго :
- пациентката не може да легне по корем, защото гърдите й са твърди като камъни
- при протезираните жени мамографията е невъзможна и трябва да бъде заменена с магнитен резонанс
- след протезиране жената няма как да разбере, ако има киста или тумор
и подобни...

Нека си кажа мнението : журналистът НЕ РАЗБИРА от това, за което пише и излага сензационни, но неподтвърдени факти.
И съм толкова мека в изказа си само защото съм възпитан човек!!!
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #503  
Стар 9th February 2007, 18:44
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Относно диагностиката на тумори при жени с протези :

При сравнително статистическо изследване на жени, лекувани за тумор на гърдата (от които 3953 без протези и 129 с протези) беше установено, че и при двете групи пациентки диагнозата е била поставена в приблизително еднакъв стадий на заболяването.

Превод : имплантите не затрудняват диагностиката на рака на гърдата.

Публикацията е от "Пластична и реконструктивна хирургия" (печатен орган на американската асоциация на пластичните хирурзи), от септември 2006.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/q...=pubmed_docsum
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #504  
Стар 9th February 2007, 18:57
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

И обещаното - за честота на туморите при протезирани жени :

В Швеция са проследени 3486 жени с гръдни протези (протезирани между 1965 и 1993г, изследването е направено през 2002г). Честотата на рак на гърдата сред пациентките е сравнена с честотата на рак на гърдата на жените от нормалната популация (според "Националният регистър за ракови заболявания" на Швеция). Установено е, че честотата на рака на гърдата при жените с протези е по-малка от очакваната.

Превод : протезите не причиняват по-често рак на гърдата.

Публикацията е от "Списание на националния институт, изучаващ рака" (Швеция), април 2006.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/q...=pubmed_DocSum
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #505  
Стар 9th February 2007, 19:03
Venice Venice не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 81
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
"при смяната на импланта капсулата трябва да се изсече". Сякаш всички получават контрактури...
Диастема, това ме подсеща да те питам - как точно става подмяната на един имплант с друг (ако няма контрактура)? Само се изважда стария и се слага новия ли? Значи капсулата си остава същата?
Отговори с цитат
  #506  
Стар 9th February 2007, 19:13
Venice Venice не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 81
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diastemma
Установено е, че честотата на рака на гърдата при жените с протези е по-малка от очакваната...
И аз знам така, що се отнася до рака на гърдата, но това се отдава на факта, че жените, които слагат импланти най-често са слаби и с малък бюст, което е благоприятно за предпазване от този вид рак. (Казвам го, за да не вземе някой да реши, че имплантите предпазват от рак.. )

И друго, че честотата на рак на белия дроб при жените с импланти според статистиката е по-висока.

Аз съм на мнение, че едно чуждо тяло в организма, и то относително голямо, никога не може да се смята за напълно безопасно.
Отговори с цитат
  #507  
Стар 9th February 2007, 19:25
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

В статията го свързват с това, че процентът на пушачки в групата на жените с протези бил по-висок.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #508  
Стар 9th February 2007, 19:27
diastemma diastemma не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 239
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Venice
Диастема, това ме подсеща да те питам - как точно става подмяната на един имплант с друг (ако няма контрактура)? Само се изважда стария и се слага новия ли? Значи капсулата си остава същата?
Абсолютно да
Ако имплантът е по-голям, може да се наложи ложата допълнително да се разшири, но капсулата си остава.
__________________
diable blond/ange blond
Отговори с цитат
  #509  
Стар 9th February 2007, 20:25
Venice Venice не е на линия
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 81
По подразбиране

Благодаря за отговора.
Отговори с цитат
  #510  
Стар 10th February 2007, 02:42
Excel Excel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Мнения: 1 209
По подразбиране

От скоро се замислям по въпроса - при смяна на имплантанти , примерно с по-големи , като се ползва същия джоб , пак ли го има първоначалния изглед на " качен на врата " бюст , който после се смъква и застава на нормалното си място ? Няма смяна на метода , само ново поставяне .
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Пострадалиприпластичниоперации
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:05.