IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 10th November 2008, 23:31
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Значи до тук не открихме неточности в това кое е гастрален пръстен и кое е гастрален балон?

А как пациента да разбере кой какъв лиценз има и кой и как го издава, surgeonD62?

За видовете пръстени нищо не знам - ако искаш разкажи малко повече.

Цитирай:
Първоначално написано от surgeonD62
Много от хората които искат директно да си поставят пръстен имат и скрити психични проблеми, които често прикриват с измислени от тях реалности. Не е лесно да се пребориш с тези измислени светове.
То ако беше лесно сами да са се преборили.... И много хора дето не искат да си слагат никакви пръстени имат такива проблеми - това дамга ли е!?

Би трябвало всеки уважаващ себе си специалист, занимаващ се с такъв род операции да работи в екип с добър психолог - в помощ на клиентите си.... Не съм чула някое от момичетата да спомене за това, освен Яна и то за чужбина.

между другото кака Яна липсва
Отговори с цитат
  #12  
Стар 9th January 2010, 09:38
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Статия от бургаския вестник "Десант" за починал пациент на болница "Доверие" с вчерашна дата:

Силиконов имплант уби пациент на клиника "Доверие"
Отговори с цитат
  #13  
Стар 9th January 2010, 09:54
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Тук ще копирам текста на горната статия с част от снимките, защото не знам до кога ще стои статията на сайта на вестника.

С едно уточнение, че това не е първия смъртен случай в България, както пише във вестика. Обсъждали сме го преди в темата "Гастропластика", едната жена беше отново в "Доверие" мисля, нямало как да я пренасят, за другия пациент не си спомням подробности в момента.




За да отслабне 35-годишният Георги Дянков платил на докторите за монтаж на пръстен в стомаха. Въпреки оплакванията му, те отказали да махнат чуждото тяло

Силиконов или гастрален пръстен, наричан още лапбанд – това е последният писък на модата в гастропластиката през последните години. Популярен е и като „най-революционният“ метод за отслабване при хора със свръхнаднормено тегло. Шумно се препоръчва на тези, които нямат воля да спазват диети, а и ги мързи да спортуват. Прилага в Италия, Франция, Гърция, в които държави даже здравноосигурителните фондове поемат разноските за операцията и лечението при особено тежки случаи на натрупани килограми. В България тази битка със затлъстяването обаче не е нищо повече от печеливш бизнес, който взе първата си жертва.

Силиконов пръстен

Тази Коледа ще остане най-черната за семейство Дянкови от Бургас. На 26 декември 2009 година Георги Дянков издъхна в частната софийска клиника „Доверие“. Пак в нея точно преди една година му поставили в стомаха фаталния пръстен. Така 35-годишният мъж плати най-високата цена – с живота си, за да свали излишните 20-30 кг.
В началото на лечението Георги тежи 130 кг., които не са чак толкова драстични за ръста му от 182 см. Лекарите обаче му открили диабет и му препоръчали да отслабне, за да нормализира нивото на кръвната си захар. По съвет на приятели, младият мъж решава да се обърне за помощ към частната Многопрофилна болница за активно лечение „Доверие“ в столицата, където от няколко години прилагат новия метод.
Там го уверяват, че рискът за здравето и живота му е нулев, дават му за пример звезди от родния шоубизнес, които се вталили благодарение на импланта. Георги и съпругата му Петя намират допълнителна информация в интернет, която също внушава, че това е най-успешното лечение, което предлага постоянно и окончателно разрешаване на проблема със затлъстяването.

... и през ноември същата година

Тази интервенция не засяга и не уврежда по никакъв начин стомаха, а само променя формата му, обясняват лекарите. Всъщност, методът е следният – горната част на стомаха (където са нервните клетки, които изпращат до мозъка информация за ситост) се „прищипва“ с пръстена, изпълнен с течност. По този начин той оформя един малък предстомах, който е с обем около 50 мл. Така се ограничава поемането на големи количества храна. Отворът на лапбанда може да се стяга и разхлабва чрез клапа, която регулира количеството на течността в самия пръстен. Цената на революционното чудо в България се движи между 2 500 и 4 500 евро, а болниците с разрешително да извършват подобни операции са само 4 в страната. „Доверие“ се оказва една от лицензираните клиники.
Взеха му парите, сложиха му проклетото нещо в корема и ангажиментът им беше до там, негодуват близки на починалия. Срещу близо 3 хиляди евро, Георги свалил повече от 40 килограма още през първите два-три месеца след операцията, но за наблюдаващият лекар това било нормално явление. Оперираният започнал да се оплаква от гадене и често повръщал. В началото мислел, че е заради възможно превишаване на количеството храна и затова почти спрял да яде.
Д-р Ивайло Цветков е спокоен, защото знае, че аутопсията ще потвърди диагнозата некротичен панкреатит

През октомври м.г., когато състоянието му рязко се влошило, се свързал с хирурга, който му поставил гастралния пръстен – д-р Ивайло Цветков.
„Приехме го за лечение в болницата, дойде при нас с гастритни проблеми в следствие на преяждане. Наложи се да му отпуснем пръстена, даже му предложихме нацяло да го махнем. Той каза, че иска време, за да си помисли и след като го стабилизирахме, си замина“, каза за ДЕСАНТ д-р Цветков.

Според негови колеги от сродни клиники обаче подобен лекарски подход буди недоумение. Гаденето и повръщането били ясен симптом, че отворът на пръстена е запушен и храната се задържа само в горната част на стомаха. И още, че този страничен ефект не бил свързан непременно с преяждане, а по-скоро с поглъщане на твърда, трудносмилаема храна като бяло пилешко месо, например, черен дроб, дори и салата от марули. При такъв опасен развой, чуждото тяло е трябвало да бъде изхвърлено незабавно, за да се избегнат допълнителни рискове при повторно затапване.
През целия ноември Георги изкарал на течна и пасирана храна, в нищожни дози, накрая минал на чай и вода. Пристъпите на повръщане обаче продължили.
На 22 декември сутринта той направил поредна тежка криза. Уплашени, близките му веднага го натоварили в кола и се отправили отново към София. Болките в корема му били нечовешки. Така изкарал нощта в „Доверие“, а на 23-ти злополучният силиконов пръстен най-сетне бил изваден от него. За младия Дянков обаче тази хирургическа намеса се оказала фатално закъсняла. Издъхнал три дни по-късно, в ръцете на Петя и на брат си Илиян.

„Смъртта е настъпила следствие некротичен панкреатит, предизвикан от употреба на алкохол. Предупреждаваме всичките си пациенти с импланти в стомаха, че алкохолът е противопоказен. Георги беше изпил около 400 грама концентрат в деня, когато пристигнаха в София, това даже брат му не го отрече. Това показа и аутопсията“, каза д-р Цветков.
По случая е образувана прокурорска проверка, която да установи какви са действителните причини за смъртта на бургазлията. Аутопсията е извършена на 28 декември в Александровска болница, а резултатите от нея ще станат ясни до края на януари. Според неофициална информация обаче, в екипа на патоанатомите са били включени и двама лекари на щат в клиника „Доверие“, което хвърля сянка на съмнение върху цялостното разследване.

Това заведение в центъра на Бургас, до часовника, елюбимо на много клиенти, защото тук братята Георги и Илиян Дянкови правят най - вкусните катми. Георги вече го няма, заради усилията да изглежда по-добре. Никой от приятелите му не каза, че е злоупотребявал с алкохол. Човекът с черната канадка в къдара е баща му, над него е табло със снимки на покойника, подредени от съпругата, брата и аверите

Минусите, които всички премълчават

Някои от пациентите се оплакват от непосилни болки в корема през първите денонощия след операцията, други се оказват неподготвени за строгия хранителен режим и зверската диета, която продължава с години. Има такива, които вместо от лекуващия си лекар, черпят информация от различни интернет форуми за това, кои храни са строго забранени, поради риска от запушване на тесния отвор на пръстена.
За първи път гастрален пръстен в България е поставен през 2005 година във ВМИ – Пловдив като демонстративна операция. В момента клиниките с право да поставят имплантите са не повече от четири в страната - Частната Мнoгoпрофилна Болница ''Проф.Темелков'' във Варна, МБАЛ „Медлайн клиник“ в Пловдив, Военно медицинска академия и Медицински комплекс - МК “Доверие” в София.
Като всеки метод за отслабване и този не дава пълна гаранция за задържане на резултата след първоначалното отслабване, ако в програмата не е включен спорт и строга диета за цял живот. Във всички клиники обаче обещават чудото с отслабването да се случи 100 процента. Разбира се, срещу приличните цени от 5 000 до 9 000 лева, като в някои от случаите при последващи процедури – отпускане на пръстена или неговото премахване, се доплаща допълнително.
Друг хит при „безопасното“ отслабване в частните клиники е „синия балон“ в корема. Става дума за безкръвна ендоскопска хирургична операция. През устата се пъха ненадут балон, който трябва да стигне до стомаха. След което се пълни с въздух или синя течност. Така се създава усещане за постоянна ситост и тежест и това спира приемането на големи количества храна. В България вече има няколко случая, в които балоните са предизвикали преплитане на червата. Те обаче в рекламните брошури на здравните заведения се премълчават.

Позиция
Защото виновните сме ние


Ние сме виновни, че плащаме на лекарите на ръка, виновни сме и заради лекарската грешка, немарливост и недоглеждане и най-сетне сме виновни и когато умрем. Защото, според лекарите, всъщност ние сами сме си виновни. Това е българската объркана реалност.
Георги Дянков от Бургас току-що беше навършил 35 години (виж стр. 4-5) и умря затова, че потърси лекарска помощ да отслабне, за да се пребори с диабета. Цената на това отслабване се оказа твърде висока- няколко хиляди евро и после... смърт. Толкова му струваше „революционния“ силиконов имплант, поставен в стомаха му.
Смъртта, разбира се, ще бъде разследвана. Но пак по български, колкото да се отбележи в архивите – че той сам си е виновен, защото пил алкохол по празниците. Нищо, че никога не е злоупотребявал с алкохола. Няколко грама стигат, да се вмени вина и на опечалените му роднини, че „не са го опазили“, а докторът да спи с чиста съвест, защото си е свършил работата, за която му плащат.
В Европа частна клиника като „Доверие“, в която прибират пари за „здравословното“ отслабване и допускат смърт, щеше да бъде попиляна от проверки и закрита, с голяма вероятност щеше да има и отнете лекарски права. В България обаче не правим така. Ние викаме същите лекари, допуснали смъртта, да участват и в аутопсията на трупа. Защо ли?
Отговори с цитат
  #14  
Стар 10th January 2010, 10:58
Аватара на Оnly
Оnly Оnly не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: ... в бурята ...
Мнения: 964
По подразбиране

Жалко за човека , млад изглежда .
Но неговите параметри - кг/h ги виждам и на познат . За мен няма нужда от такава крайна мярка . Първа грешка - удачна е и само диета . Втора вероятна грешка - операция на ненапълно здрав организъм , въпреки че е наистина невъзможно наднормено тегло без някакви здравословни екстри .
__________________
Не съм това , което съм , но и другите не са това , което са .
Отговори с цитат
  #15  
Стар 10th January 2010, 11:29
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Наистина, жалко за младия мъж. 35 годишен е.
Съгласна съм с тебе напълно и за останалото.

п.с. И продължение Искат втора аутопсия за пациент на "Доверие"
Отговори с цитат
  #16  
Стар 29th April 2010, 18:18
jorji63 jorji63 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Мнения: 5
По подразбиране

здравейте момичета,

аз съм нова в този форум. Бих искала да се оплача от наднормено тегло. Никога не бях имала проблеми с теглото преди да замина за чужбина.
Живях в САЩ дълго време и там напълнях доста. Върнах се в БГ преди 2 години и все още не мога да си възвърна предишните кг
Аз съм също така бивша спортистка и тъй като ми се наложи да замина, спрях спорта рязко и резултата в момента е трагичен.
На 25 години съм, висока съм 173см и в момента тежа 86 кг!!!
Това е свръх неестествено тегло за мен. На година -две качвам по 10 кг. Най-много стигах до 80 кг до миналата година а ето ме вече близо 90кг. Това темпо не ми пречи да мина границата и на 100!!!
Моля кажете своето мнение дали би било подходящо да се подложа на подобна операция.
Наистина изпадам в депресия. Започнах какви ли не диети и хранителни режими + спорт, но корема толкова ми се е разширил, 4е нищо не помага и в крайна сметка пак се връщам към стария начин на живот-пред PC-то с манджата.
Има и някаква психологическа пре4ка при мен , тъй като всеки опит за отслабване който е неуспешен ме сломява
Отказвам се лесно да спазвам каквато и да е било диета или хранителен режим. Обожавам да ям сладки и шоколади, а някъде прочетох, 4е този пръстен не помагал при такава лакумия към сладкото.
Благодаря предварително
Отговори с цитат
  #17  
Стар 1st May 2010, 20:28
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Jorji, с постоянство и търпение всичко се постига.

Предполагам че е много трудно да се откажеш от любимите си храни,но не и невъзможно.Аз на твое място бих се обърнала към диетолог за да състави подходящата диета и бих я спазвала стриктно.Също така спортуването е важен елемент от добрия външен вид.Мисля че всеки може да отдели време за тялото си,стига да има желание и мотивация.Ходи на фитнес,плуване или тичай.Или си купи DVD с упражнения за в къщи.Със сигурност ефект ще има.Важно е да започнеш отнякъде и да не се отказваш.

В раздел "Диети" можеш да се запознаеш с различните начини на хранене.Там момичетата всеки ден споделят менютата си и останалите ги коментират и дават своите похвали или критики.

Пожелавам ти успех в отслабването
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #18  
Стар 4th May 2010, 14:08
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jorji63
здравейте момичета,

аз съм нова в този форум.
Здравей, jorji!

Щом си била спортитска значи си на ти с движението, а и диети казваш, че си опитвала най-различни.. Една моя приятелка свали за 1 година и 5 месеца 48 кг.! Без специални диети и без никакъв спорт, нооо - танцуваше активно и редовно (ходи на нещо като спортни танци за любители) и освен това се движи доста пеша. Няма някаква специална диета, освен че е изолирала всичко сладко и другото не помня добре, но със сигурност не пие безалкохолни. Само за хляба трябва да я питам как беше.

Виж тук съм копирала как се изчислява индекса на телесната маса (ориентировъчен е) и по дадените от теб мерки изчислих, че твоят е
28.73, т.е. още си в графата "наднормено тегло ", но не и затлъстяване. Ще пусна още една статия, в която също се казва, че за подобни операции пациента трябва да има ИТМ 40:
Цитирай:
а индексът на масата на тялото да е не по-малък от 40.
Цитирай:
Първоначално написано от jorji63
Има и някаква психологическа пре4ка при мен , тъй като всеки опит за отслабване който е неуспешен ме сломява
Отказвам се лесно да спазвам каквато и да е било диета или хранителен режим. Обожавам да ям сладки и шоколади, а някъде прочетох, 4е този пръстен не помагал при такава лакумия към сладкото.
Благодаря предварително
Това е същината на проблема. Всичко си е до нагласа и вътрешна мотивация. Можеш да се справиш, просто трябва да си готова на това, ама на думи е мноого по-лесно за съжаление.
Щом ти се е появил проблема след смяна на средата възможно е и стреса да има голям дял в това. Даже много е възможно. Но нищо не е непреодолимо.
За пръстена и сладкото си права, защото в съвсем малък по обем храна се набавят голямо количество калории, за това трябва по друг начин да се опитваме да подтиснем глада за сладко. Някой препоръчват Худия, други Хром пиколинат (хранителни добавки), но и тях ги произвеждат различни производители и трябва да попаднеш на качествена такава.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 5th December 2010, 22:30
petq23 petq23 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 16
По подразбиране

здравеите нова сам тук,искам да попитам много ли е болезнена абдоминопластиката ,и дали ефектат е видим веднага
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ГастраленпръстенBand
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:53.