IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 25th March 2010, 20:43
Аватара на Sunnny
Sunnny Sunnny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 1970
Град: София
Мнения: 38
По подразбиране

Минах по пътя на закъснял с 4 дни цикъл, положителен тест за бременност, радост, после кръвотечение, ЧХГ тест през 48 часа и накрая идване на цикъл и ще споделя накратко какво научих:

ТРябва да закъснее поне 5-6 дена, за да е сигурен човек в резултата на теста.

След това много кротко трябва да отиде на лекар и да си напарви ЧХГ изследване, което показва със сигурност дали има оплодена яйцеклетка или не.

понеже имах леко зацапване, д-р Маркова препоръча да си направя кръвния тест през 48 часа, за да се види дали има повишение на стойностите. Ако за тези два дни се увеличат с 50 процента (дадоха ми специална таблица даже), значи бременността се развива нормално.

Аз обаче имах спад и стана ясно, че яйцеклетката не се е задържала.

Тестовете за бременност отчитат съчщия бета ЧХГ хормон, но в урината.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 3rd May 2010, 14:27
Аватара на bebe6o4e
bebe6o4e bebe6o4e не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2009
Мнения: 47
По подразбиране

Съгласна съм с Sunnny. Аз преживях почти същото наскоро. Имах положителен тест и след 6 дена - кървене.
__________________
Рецепти
Козметика
Отговори с цитат
  #73  
Стар 24th June 2010, 11:53
megi_beshina megi_beshina не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 3
По подразбиране

Аз ползвам тестовете за уринно изследване на клеар - касета и писалка - много съм доволна досега не съм имала проблеми с тях. Веднъж ми отчете бледа линия и се оказа, че съм бременна беше след 5 дни закъснение, когато попитах защо е бледа линията ми казаха, ме от хормона зависи, тъй като нивото му се покачва непрекъснато след забременяването. Въпреки това лекарката ме посъветва да съм внимателна защото има случаи в които плода се изхвърля - ако не е добър плода или др.мед.случаи.
Отговори с цитат
  #74  
Стар 16th July 2010, 22:32
Аватара на damata_chochi
damata_chochi damata_chochi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Ruse
Мнения: 110
По подразбиране

здравейте и от мен
бих искала да ви попитам според вас дали съм бременна?
На 24г съм и до този месец никога не съм имала проблеми с цикала. все си е точен по 3-4 дни ми е МЦ по някога с леки болежки без да използвам хапчета за болката, като изключим 1-2 пъти не повече. И сега точно когато реших че вече искам бебче ............. ето ти на......
Закъснявами с 11 дни, направих си първия тест на 9 ден след датата на която трябваше да ми е цикъла, но показа отрицателен . вчера сутринта се събудих от болки долу ниско станах и си направих втория тест и отново отрицателен
днес на работа около обяд имах болки в кръста и странно напрежение в корема без да ми е прокървило, след като се прибрах ми прокърви бледо розово много леко ( не както по принцип тъмно червено да не кажа до кафяво , първите 2-3 часа след като ми дойде МЦ)...
но от извесно време ми става малко лошо и ми се гади на работа(може и от жегата)тези 2-3дни , лек световъртеж -много лек, пишкам много ( но и много вода пия) .......
искам да кажа че съм на лека диета от 2 месеца ( разделно хранене - диета 90 дни) с която до сега свалих 10 кг , но мисля че това което става с организма ми не е от нея , защото не са ограничени някой необходими за организма храни................

благодаря ви предварително
Отговори с цитат
  #75  
Стар 18th July 2010, 15:06
Аватара на Sunnny
Sunnny Sunnny не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 1970
Град: София
Мнения: 38
По подразбиране

дали си бременна, не можеш да разбереш от форум. Отиди на лекар и не забравяй да му кажеш, че си на диета. Тя променя месечния цикъл.
Отговори с цитат
  #76  
Стар 18th July 2010, 21:01
Аватара на damata_chochi
damata_chochi damata_chochi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Ruse
Мнения: 110
По подразбиране

Sunnny много ти благодаря за отговора
да ти кажа найстина си права за това. явно всичко е от диетата, защото за съжаление не съм бременна
не съм ходила на лекар, просто леко розавото процапване се промени в МЦ
но не се предавам
продължаваме да правим бебчета, какво по хубаво от това
Отговори с цитат
  #77  
Стар 1st July 2011, 12:01
Neli_Mihailova Neli_Mihailova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jul 2011
Мнения: 3
По подразбиране

iskam da popitam ne mi idva spored li4niq lekar sum bremenna vuv 3 tata sedmica purvata mi bremennost pak tq q vidq samo na videoon i to4no po iz4isleniq plodnoto qice e na 3 sedmici to4no kogato pravihme opita otnovo.no edin genekolog me gleda na videozon su6to i kazva 4e nqma absolutno ni6to urinarnite testove sa se otricatelni napravo i kruvenhcg beta-rezultat 0.05miu/ml i pi6e low nisuk toest mi kazaha i toi otricatelen no izob6to matkata mi ne se podgotvq za cikul i sno6ti tozi genekolog pak me gleda i kazva 4e nqma ni6to v matkata mi a prez denq li4niq mi lekar kaza 4e pak se vigda i dori spored formata spored neq moge da sa 2 napravo ve4e nz molq daite savet moge li da burka kruvniq test kak lekarkata vidq to4nite sedmici ot momenta na posledniq opit.imam simptomi kato pri bremennost.minaliq mesec mi doide 3ti ponege imah problemi raboteh na otrovi i dage nz to4no koga e trqbvalo da mi doide 1 q put mi doide na 1 mai.2 q put na 12 mai.3q put na 21 mai.vse o6te nqmam cikul i spored doktorite matkata mi dori ne se podgotvq napravo ve4e nz pomognete

Последно редактирано от Neli_Mihailova : 1st July 2011 на 12:06
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тестзабременност
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:09.