IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 15th January 2011, 10:02
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

И при двете ми раждания, водещото при взимането на решение ,дали да имам дете е било-готова ли съм аз(само аз) да поема тази отговорност,защото съм се нагледала на безотговорни татковци(още от дете).Не искам да съм лош пророк,но се случва,та за това се бавя с решението,на 40 по трудно се решаваш да теглиш каруцата,а за бебето,искам го разбира се,винаги съм искала три бебенца
Най малко ме интересува какво ще кажат хората,които не уважат решението ми,ако го взема о време все пак),важни са децата,а те подкрепят мама(чак да дават зор,не,но нямат против,големи са все пак,а и са сигурни,че любовта,която изпитвам към тях,не може да им отнеме никой)

А вашите отговори и коментари са в 10-ката,дори и противоположни
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #12  
Стар 15th January 2011, 10:09
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

А за таткото,по млад е с три години,значи той трябва да става нощем,ако плаче бебока

Той много иска дете,защото не е бил до синовете си(разделени са били) и някак не се е реализирал като баща.Така става обикновенно с много младите татковци,при нас жените това не играе особено важна роля и на 20 можеш да си добра мама
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #13  
Стар 15th January 2011, 10:11
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Piny
според мен 40 годишна възраст е много хубава за трето дете - това ще те подмлади вътрешно, ще ти даде нова енергия и ще направи връзката ти с пратньора ти още по-пълноценна.
Страховете ти са разбираеми, но неоправдани
Абсолютно подкрепяюм мнението на Пини. В много скандинавски (че и не само ) държави това е средно-статистическата възраст за първо дете. Да не говорим, че по-голям процент от жените там раждат без брак, мъж и пр....В днешно време, слава богу, медицината е напреднала до степен, когато една жена може да си позволи всички видове изследвания, за да редуцира рисковете от нежелани усложнение следствие на една такава по-късна бременност.Не е осъдително, макар медиите постоянно да се опитват да ни насаждат всякакви страхове, да станеш мама след 40 - кръвта ти се сменя, подмладяваш се, променяш си живота и пр - все хубави неща, които дават нова посока на житейския ти път и ценностите ти. С всяко едно ново дете се раждаш отново и ти. Аз самата се надявам след няколко години да стана майка за трети път, живот и здраве
А условия дали имаш или не - няма да коментирам тук, това е съвсем отделна тема от желанието да родиш след 40. И ясно, че щом си взел такова супер ОСЪЗНАТО решение, значи си си направил сметка и си го обмислил...
Отговори с цитат
  #14  
Стар 15th January 2011, 10:19
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

В този объркан свят е много и едно дете да родиш, а вие за три говорите
Какво значи условия дали имаш, ти може да имаш условия, но домът ти не е света, а той от ден на ден се превръща в най-неподходящото място за живеене
И не е ли прекалено егоистично да решиш да се подмладяваш раждайки дете
Отговори с цитат
  #15  
Стар 15th January 2011, 10:22
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от emiko
В този объркан свят е много и едно дете да родиш, а вие за три говорите
Какво значи условия дали имаш, ти може да имаш условия, но домът ти не е света, а той от ден на ден се превръща в най-неподходящото място за живеене
И не е ли прекалено егоистично да решиш да се подмладяваш раждайки дете
Не, Еми...това далеч не би било причина да родиш едно дее - просто казах, че това се отразява страхотно на една жена, като промяна, предимно вътрешна. А ако изхождаме от това какъв стрес е навсякъде - тогава трябва да се унищожим доброволно като нация и да не раждаме изобщо...Всеки сам за себе си може да прецени вече НА ТАЗИ възраст дали е добра идея или не....А за подмладяването - има си коренно различни начини
Отговори с цитат
  #16  
Стар 15th January 2011, 10:30
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
А ако изхождаме от това какъв стрес е навсякъде - тогава трябва да се унищожим доброволно като нация и да не раждаме изобщо...
Нямам предвид конкретно България, целият свят е абсолютна пародия, така че би трябвало всички жени по света, обмисляйки решението си за още едно дете, да подхождат по-глобално към въпроса, а не само да смятат дали имат материалната възможнот да отгледат това дете. Съжалявам, но ако продължа, ще се отплесна в посока, която няма да е приятна на никого, затова спирам...

Аз съм за коренно различните начини за подмладяване, Гуени
Отговори с цитат
  #17  
Стар 15th January 2011, 10:31
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Свалям ви шапка , мацки , че на 40+ години се решавате за бебоци
При последната си бременност , бях на 32г и си мислех , че съм много голяма
Отговори с цитат
  #18  
Стар 15th January 2011, 10:35
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Еми, мисли глобално, действай локално.... Не искам да звучи като оправдание всичко, което трябва да изпиша след евентуално твоите коментари, които "ще засегнат някого", затова и няма да конкретизирам мнението си повече от това,което написах. Накратко - знам, че повечето хора гледат консервативно на подобна постъпка и сигурноси имат своите причини, като и жена, решила да даде живот на трето дете - си има своите виждания за това. Аз съм ЗА.
А за разкрасяването - нали говорихме вече, познаваме се, мислиш ли, че точно това ще е начина, който ще избера за себе си.....
Отговори с цитат
  #19  
Стар 15th January 2011, 12:35
Never Never не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: Doesn't matter
Мнения: 10
По подразбиране

Silvana-kalpazana, няма да ти давам поводи за и против, аз за себе си съм решила /За/ Само ще ти дам за пример по отношения на възрастта себе си - аз чаках да стана на 41 г. за да започна опитите (за 4то), а се оказа, че не става...Първо се оказаха миоми, докато ги изрежем, тялото заздравее - мина време, станах на 44 ...вече имам 2 неуспешни опита ин-витро зад гърба си, предстои ми 3ти опит след 2 седмици... та накратко, идеята ми е - ако ще се решавате на бебе, не мислете с години, от 40 нататък яйклетките рязко губят качество и колкото по-дълго "му мислите", толкова по-трудно става.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 15th January 2011, 18:29
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Също според мен 40 е много добра възраст за 3-то дете. В скандинавските страни масово раждат над 30 първо дете, после 2ро или 3то около 40-те.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Третодетена
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:18.